T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je potřeba začít Sanatoriem?

Zajímalo by mě, jestli je potřeba jako první hru TIME Stories zahrát Sanatorium, nebo můžeme začít Proroctvím draků. Chtěla bych hrát s dětma, a Draci jsou už od 12, ostatní od 14 let. Nebo je potřeba netrénovat na prvním příběhu?
21.1.2021 14:49:27

re :
Není. Jsou to dva úplně samostatně hratelné příběhy, takže jde začít draky. Po pravdě Sanatorium mi nepřijde pro děti moc vhodné. Hlavní hrdinové jsou feťák, psychopat, zahořklá stará ženská, nebo holčička kanibalka. Životy se doplňují kokainem a je to tam samá mrtvola. Souboj s bossem lze nahradit souloží. I těch čtrnáct mi připadá na hraně.

21.1.2021 15:09:47

Souhlasím s Louzou
Se Sanatoriem bych vážně raději počkal, bo má opravdu horrorovou atmosféru. Hráli jsem to celou noc v přítmí, pouštěli jsme k tomu horrorovou hudbu a báli jsme se u toho všichni (věk herní skupiny byl 15-25).

Draky jsem nehrál, tudiž za sebe musím říct, že Připad Marcy bude pro děti určitě lepší.

21.1.2021 15:46:18

Diky
Dobrý vědět. Začneme drakem a Sanatorium jim nechám, až půjdou na vysokou ;)

21.1.2021 15:55:10

re : Kaerdrak
Nejsou Případ Marcy nějaký zombíci? :-) Nehrál jsem tak nevím.

21.1.2021 16:06:51

re: Louza
Ano jsou, každopádně illustrace jsou pojaty hodně komixovým stylem a postavy za které hraješ jsou prostě "normální". U tohohle příběhu se u nás bála akorát ta nejmladší.

Jinak doporučuji ho zahrát, to co oproti Sanatoriu ztrácí na atmosféře, získává na hratelnosti a faktoru rozhodování.

21.1.2021 16:50:36

navazování
Myslím, že v Sanatoriu jde získat nějaký předmět, který může pomoct v dalším dobrodružství. Ale vůbec není potřeba.

22.1.2021 14:41:34

Nakonec bez dětí
Tak se hry s dětma nic nebylo. Mám zapomenout na to, že by se mnou hráli nějakou jen trochu strašidelnou hru. Nakonec jsem umluvila kamarádku a máme za sebou první běh Sanatoria. Vyloženě strašidelné mi to nepřišlo, ale stylově by to asi bylo spíš už pro ty odrostlé.

24.1.2021 21:03:42

strasidelnost
Ja bych uplne netvrdil, ze Sanatorium je strasidelne. Samozrejme zalezi, jakou atmosferu si naladite a jak k tomu pristupujete.

Chapu, ze pokud to nekdo hraje v pritmi a ostatni se vziji hodne do role, tak to muze byt skvely zazitek, ale jinak je to hra jako kazda jina??

Sanatorium nemam uplne spojene se super zazitkem, ale Marcy Case musim rict, ze byl naprosto fenomenalni. :-)

Vic jsem bohuzel nemel moznost zahrat...

24.1.2021 21:31:49

Deti
Doporuceny vek je fakt jen orientacni. Vubec bych se toho ve 12 letech nebal, ze by je to melo nejak vystrasit. Pribeh je temne naladeny, ale urcite ne zadny velky horror.
Sanatorium je krasny scenar do zacatku, ktery krasne ukazuje vetsinu mechanismu hry - a hlavne uvod toho scenare je vlastne uvod cele hry.
Urcite neni nutne tim zacit, ale rozhodne bych to doporucil.

25.1.2021 12:08:04

Vybíráme z Bazaru

Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas