Sword & Sorcery: Ancient Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Sword & Sorcery: Ancient Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Ares Games
Autoři: Nunzio Surace
Simone Romano
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, dojmy, dojmy

Je tahle hra podobná Descentu? Je lepší? Úplně jiná? Sem s dojmy, kritikou i chválou, jsem zvědavá. 

16.6.2021 13:27:09

edit: trošku jsem si upravil dotaz na porovnání Gloomhavenu a SS :-D

Podobné jsou možná v tom, že to jsou dungeon crawlery. Tím to končí, GH je euroidní puzzle, suchá optimalizační úloha se špetkou náhody. Ani to není hezká hra. Použité mechanismy jsou ale velmi zajímavé.

SS je starý dobrý dungeoncrawler, který je hezký, má kostky a krom toho i parádní inteligenci nestvůr (což GH sakra chybí). Není úplně přímočarý, obsahuje spoustu zamotaných “fiddly” pravidel, ale umí frustrovat když to nepadá.. i odměnit. Každopádně je výrazně kratší co do počtu scénářů.

SS je prostě pastva pro dungeoncrawler geeka, GH je moderní přehypovaný puzzle z prostředí dungeonu.

15.1.2022 12:06:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz byl hlavně na Descent vs. SS, ale s popisem SS souhlasím (jen ten Gloomhaven bych neviděl tak černě - mně se líbí obě hry … a i ten Descent se mi líbí).

@HugeBookworm Srovnání SS s Descentem - ano, hry jsou celkem podobné. Descent je herně mnohem přístupnější, má méně pravidel pro ovládání příšer, je herně jednodušší. Také proti SS obsahuje více scénářů. Scénáře v SS mi zase přijdou zajímavější (i když i Descent má některé hodně dobré). A v SS je ta suprová AI nestvůr, což je výborné, ale někdy to vede k tomu, že je to složitější na ovládání (hlavně aby se na něco nezapomnělo). Rozvoj postav je v obou hrách zajímavý.

Prostě já doporučuju oboje.

15.1.2022 13:49:14

LOL, to nevím co jsem teda četl :-D

vs. Descent: SS je prostě taková oldschool fiddly hra, která není zdaleka tak přístupná jako Descent. Tematicky nejsou tak úplně mimo, ale Descent je určen pro široké publikum, je velmi přístupný. SS jde daleko víc do hloubky a spousta lidí s ním nebude mít trpělivost.

15.1.2022 18:18:52

Hra je samostatně hratelná, nebo je nutno si předtím pořídit původní hru?

12.3.2022 18:36:16

Je hratelná samostatně.

13.3.2022 16:51:03

Vybíráme z Bazaru

Parky: Na cestách
Parky: Na cestách
Akt. cena: 166 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas