nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Svět - otázky a odpovědi

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nepamatujete si ze školních lavic, kdy zanikla Osmanská říše, nebo jaké je hlavní město Vietnamu? Tak takovéto nedostatky Vás můžou stát v této hře i vítěztví, mnohdy těžce nabyté...

Hra Svět: Otázky a odpovědi je další kvízovou hrou (přicházející po Evropě a Česku). Po hracím plánu, ne nepodobném tomu ze dvou předchůdců, se opět pohybujete podle hodu kostkou figurkami, odpovídáte na otázky napsané na kartičkách, a po správné odpovědi dostáváte žetonky. Opět potřebujete získat jeden od každého druhu, abyste se mohli vydat do středu hracího plánu a nakonec odpovědět jako první na poslední otázku, kterou Vám vybere Váš protihráč.

Tentokrát jsou jednotlivé otázky tématicky řazeny do skupin podle kontinentů. Na rozdíl od Evropy přibyla možnost hrát přímo jednodušší variantu, ve které s otázkou nabídnete protihráči i 4 možné odpovědi. A ruku na srdce, tentokrát je to opravdu potřeba, protože některé otázky by vyžadovaly až encyklopedické znalosti a hra by se mohla protahovat až neúměrně dlouhou dobu a mohla by sklouznout až ke hře typu "proboha-ať-už-někdo-vyhraje".

Autor: schula

Vybíráme z aukcí

Lords of hellas + terrain expansion + Odysseus
Lords of hellas + terrain expansion + Odysseus
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>