nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sushi Roll

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gamewright
Autoři: Phil Walker-Harding
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vidíš ho? Už mi třikrát sebral z pásu maki rolky než stihly dojet ke mně, tak si zatím beru tuhle krásně voňavou tempuru. I když tamhle vidím talířek, kde jsou rovnou 3 maki rolky, to mi snad doufám nevezme! A tamhle se blíží pudink a ten bych si teda taky dal, tak co teď?

Sushi Roll je kostková verze karetní draftovací hry Sushi Go! Ve hře jsou karty z původní hry nahrazeny kostkami, hráči však nyní před sebou mají běžící pásy a tácy, jako v pravém running sushi, a dostávají nové možnosti, jak si z kolem jedoucího jídla ukořistit to, které jim přinese maximum bodů.

Příprava hry:

Každý hráč obdrží tác, 2 hůlky a 3 jídelní lístky ze společné zásoby a běžící pás (náhodně rozdaný – kdo má pás s červeným okrajem je začínajícím hráčem). Všechny kostky se umístí do sáčku na kostky a všichni hráči si následně ze sáčku vylosují kostky a umístí je na svůj běžící pás (počet kostek se určuje podle počtu hráčů). Na začátku kola hráči s kostkami hodí a přemístí na svůj pás (kostky musí zůstat otočené stranou, která padla) a hra může začít.

Průběh hry:

Hraje se celkem na 3 kola. V průběhu kola si hráči jeden po druhém vybírají kostky z běžícího pásu a umisťují je na tác. Když mají všichni hráči vybráno, běžící pásy se přemístí a kostky se znovu hodí. Jakmile se všechny kostky doberou, kolo končí a přichází bodování. Hráč, který má na konci třetího kola nejvíce bodů, vyhrává.

Konec hry:

Na konci třetího kola si hráči spočítají své bodovací žetony. Všichni hráči si porovnají, kolik vlastní žetonů pudinku. Hráč, který má nejvíc těchto žetonů získá 6 bodů. Hráč, který jich má nejméně (čili i pokud nemá žádný) ztrácí 6 bodů. Hráč s nejvíce body vyhrává. Pokud by došlo ke shodě, vyhrává hráč s nejvíce žetony pudinku.

Autor: Daw8ID

Vybíráme z aukcí

High Frontier 4 - SPEKTRÁLNÍ KOSTKY
High Frontier 4 - SPEKTRÁLNÍ KOSTKY
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>