Summoner Wars: Války Vyvolávačů

xxxxxxxxoo hodnoceno 310x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Války Vyvolávačů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O co jde?

Znáte někdo tuto na pohled pěknou hru? Můžete napsat pár postřehu o co v ní jde? Zaujaly mě pěkné karty, nelíbí se mi měkký herní plán, ale jak se to hraje...?
5.3.2010 11:29:19

Deth
To ti povim v pondeli, jsem si to poridil a ceka to na me doma, jak se vratim z dovci:) Uz se na to docela tesim. Budu mit zatim Trpasliky vs. Gobliny, tak jsem zvedav...

5.3.2010 16:43:31

Video recenze
http://boardgamegeek.com/thread/475792/video-review-summoner-wars

5.3.2010 17:46:51

Doprava
Tak mi prave volalo DPD, ze mel defekt a nic nedoveze:( A pak si stezujte na Ceskou postu:) Du si aspon procist pravidla...

8.3.2010 18:55:27

aneken ad doprava
posledne serval ridic dpd svagrovou, ktera o zasilce vedela a prebirala ji, ze u nas nikdo nebere telefon a at si laskave nic neobejdnavame, kdyz nejsme doma. prekvapenim byl naopak ridoc ppl, ktery je sice vzdy docela oprskly, ale opravdu se snazil dodat (a dodal) balik pred mnou avizovanym odjezdem z domu. holt ceska posta zacina byt nejmensi zlo

8.3.2010 19:57:47

Je to doma:)
No tak jsem si to rozbalil a po pravde v te krabici toho za ty prachy zas tolik neni, coz jsem teda vedel predem, ale stejne. Docela me zamrzel ten plan, je na normalnim papire a docela velkej v maly krabce, takze poskladanej na kousicky, kdyz se rozlozi, tak je varhankovitej:( Mohli to taky o dolar nadrazit a dat tam pomalovane platynko treba, ten plan je pro hru nezbytnej. Nicmene jsem si to zkusil sam proti sobe par tahu zkusit (ne, ne solovku ta hra nebude, ale jen tak...) a uz se tesim na ostry test. Hra kombinuje hned nekolik zajimavych systemu, v zasade je to kombinace karetky s deskou, protoze po vylozeni jsou karty aktivni a po planu se pohybuji. Neni jich zas tolik druhu, ale kazdy ma svou specku a z tech par tahu to na me pusobilo naprosto super. Snad sezenu testera a nahodim brzo nejaky report...

9.3.2010 15:03:51

aneken
Héj ... fotky sem:-) Fakt mne ta hra, dle Tvého stručného popisu, dost zajímá ...

10.3.2010 11:05:38

Marvin
Vsak muzes dnes mrknout, jak se stavis, budeme to s Paladinem snad testovat. Zkusim pri tom i neco nafotit;)

10.3.2010 11:10:25

aneken
Tak to vyrazím trochu dříve z práce, abych to stihl prohlídnout:-)

10.3.2010 13:33:15

Prvni dojmy
Tak vcera vyzkouseno s Marvinem a Paladinem, ja jsem u toho pobihal jako kibic a pravidelnik:) Je to tak, jak jsem si myslel, hodne roli hraje nejen to, co ma clovek na ruce a jak to vylozi, ale hlavne jak s tim zahraje na planu. Specialni schopnosti jsou hodne zajimave a davaji prostor pro taktiku, navic obe frakce maji naprosto odlisne schopnosti. Jedna se zameruje na obranu - trpove, druha na mnozstvi - goblini. Kostkama se tam haze docela dost a musim uznat, ze Marvinovi to nepadalo:D No a event karty maji pomerne silny dopad na situaci na bojisti.

11.3.2010 08:54:12

Potvrzuji
No tak tahle hra, to je snad vtip, stejně jsem se pobavil před týdnem v hospodě, když jsme hráli vrhcáby:-)))))

Ne, bylo to super. Projevila se hlavně moje nevyhranost proti profíkovi jako je Paladin, pak jsem taky blbě zamíchal balíček a až pak tedy ty kostky, Ty mne podrazily v době, kdy jsem svoje jiné chyby hasil zahráním tří event na posílení útoku. Kdyby mi to padlo, tak jsem se vrátil do hry, když bych neudělal chyby v úvodu, tak by mne smůla na kostkách tak nesrazila.

Jinak:
+ Super herní model. Kartičky místo figurek. Geniální.
+ Bezva na cesty, je to opravdu malá hra.
+ Model magie, kdy body na kouzlení získáš z jednotek soupeře, které vyřadíš.
+ Rozdílnost ras a myslím to upřímně:-)

- Grafika a to zejména u goblinů
- Balíky se asi časem ohrají (nicméně pár boosterů a bude to fajn)
- Žetony zranění (já osobně je nahradím něčím červeným alá Dorn)
- Cena:-)

Nicméně a sumasumárum u mne je to Wish-list.

11.3.2010 10:30:41

Marvin
Jj, s tou grafikou si rozhodne mohli vyhrat vic. Dneska zkusim neco vecer uploadnout, ale graficke orgie necekejte, je to takovej render...

11.3.2010 10:35:50

Další frakce
Tak dle BGG se chystají jako frakce nemrtví a lidé. Lidé mají čupr summonerku:-)

Nicméně grafika je dále taková celkem slabá:.-(

11.3.2010 11:34:23

DD

LCG
Myslite ze se z toho vyvine nejake LCG? Nebo budou rozsireni spis nejaka krabicka s kartama vzdy pro ty 2 frakce ktere jsou ve starter setech a nebudou kazdy mesic jako u LCG ?

11.3.2010 11:39:41

DD
Tot otazka, kterou jsme resili s paladinem. Ja dalsi frakce urcite beru, ta rozdilnost je tu nejen na papire, ale fakt obrovska. Takze budu mit vsech sest a pak by mi sedelo, pokud by k tomu jednou treba za 3 masice vydali pack, kterej by ti boostoval vsechny frakce. To by bylo podle me nejferovejsi. Je jen otazka, jak moc to budou chtit dojit...

11.3.2010 12:41:49

krátce
pěkná rychlá hra, pro dva je to ideál.
+ Rozdílnost frakcí, příjemným pocitem bylo že to snad není až tam předskriptované jak to v některých hrách bývá a každy by si tedy mohl najít nějakou tu vlatní cestu.
+ velikost hry
+ rychlost, za kterou jednu partii odehrajete.


- soubojový systém ala kostky. Z tohodle pohledu je k tomu potřeba přistupovat asi jako k memoiru. Zábava, taktika ale s rezervou.

Největší otázkou zůstává jak k tomu přistoupí výrobce a jak moc z toho bude chtít ždímat prachy.

14.3.2010 16:44:50

paladin
A jak bys chtel moc jinak ty souboje resit?:) Ono na kostky spousta lidi nadava, ale ja je mam ve wargamekach docela rad. Navic tady mas moznost zahravat v klicovych chvilich eventy, ktere kostkam muzou pomoct, u tech trpaslicich kopiniku je tim odstupnovanej utok dalka/blizko... Jasne, je to prvek nahody, a to nemaly, ale s tim jsem se ve wargamekach smiril uz zamlada:)

15.3.2010 14:46:31

paladin91
Pokud zahraješ správně eventy, tak by v tom byl Chuck Norris aby ta jednotka netrefila:-D

Nicméně souhlasím s Anekenem. V okamžiku, kdy se dá problému kostek částečně předejít (taktikou, sestavením jednotek ap.), tak mi kostky nevadí. Mně to třeba nepadalo, ale udělal jsme i spoustu chyb. A Tobě to taky na konci nepadalo, akorát už bylo pro mne pozdě.

Kdy to zase otestujeme?:-)

15.3.2010 14:55:35

Marvin
Tento tyden nedavam, ale pristi budu mit uz i Elfy a Orky, tak muzem zajit nekterej den do Outpostu a zahrat, treba i tu ctyrhru, ta vypada dabelsky:)

16.3.2010 08:10:52

aneken
Super ... v Outposut jsem to stejně chtěl předvést ... jen teda ten příští týden jdu už hrát AH (ve čtvrtek) a tak nemůžu nic slíbit:-(

16.3.2010 09:32:48

Sobota
Tak na poradny report to jeste neni, jelikoz mou vinou jsme v sobotu zas az tolik neodehrali:( Ja jsem zkusil hru za gobliny a projevilo se, ze uz mam s hrou zkusenost, souper udelal par chyb, predevsim umoznoval mym bersekrum vicenasobne utoky (jednou i trojnasobny), kdyz nechaval jednotky moc u sebe. Hru jsem mel pod kontrolou a dokonce jsem mohl i teleportovat summonera a udelt z nej lakavy cil, zatimco jsem pomalu likvidoval jednotky. Souper se prolizal balikem a bylo hotovo... Na druhou stranu zajimave vyuzil trpaslici schopnosti a znicil mi zed, takze jsem nemel kam vyvolavat, kdyby mel jeste karty, byl bych na tom spatne. Trpaslici schopnost nicit zdi jsem podcenil a jednu jsem si odmazal do many s tim, ze ji nepotrebuju:)
Na druhem stole se odehraly dve rychle bitvy mezi Eyronem a Hrabinhem. Druhy jmenovany vyhral jak za elfy, tak za orky. Eyron mel pri hre za orky desnou smulu na kostky, takze mu to trochu hru znechutilo. Pri hre za elfy pak zkusil utocnou strategii, souper mu do cesty nasazel zdi a drtil ho abilitou sveho summonera.
Vysledek: Me osobne se hra libi cim dal vic, dalsim dvema se libila s vyhradou na nahodnost kostek a Eyron z ni vypadal trosku rozcarovane, predevsim diky kostkam. Kazda z ras je cim dal evidentneji uplne jina, treba ti trpsalici a zdi me dost prekvapili.

22.3.2010 11:18:19

aneken
Pořád ze všech stran slyším, že jsou frakce dobře vybalancované. Na druhou stranu také všichni píšou o hrách kdy proti sobě nastupují frakce z jednotlivých starterů. Zkoušeli jste někdo už jak je to s tím vybalancovaním když se frakce promíchají? (tj. třeba trpoši vs. elfové, nebo jiné kombinace)

24.4.2010 17:46:42

ad kostky
jsem si ted všiml že jste na mě reagovali.
Ja bych to jinak neuděl - mě takováto náhoda ve hře nevadí. Není to 3 hodinová partie. U hry co trvá 20 minut to vklidu snesu. Navíc tak alespoň můžu někdy vyhrát :D

24.4.2010 20:12:21

Born
Bohužel mám jen Efouny a Orky. Osobně by mne zajímalo jak by si Goblini poradili s automatickými zásahy a pálením elfů:-)

24.4.2010 20:16:09

Born
Podle me je to vyvazeny i napric frakcema, uz jsme zkousel snad vsechny proti vsem:) Treba trpaslici proti orkum jsou docela fajn, dokazou jim porozbijet ty blby ledovy zdi;) Co se tyce goblinu, prakticky kazdy narod ma problem s berserkery, ktere si muzes krit malyma goblinama, ktery schytavaji rany (souperi tak dodavas manu, ale berserkeri jsou pomerem cena/vykon velmi dobra jednotka....)

24.4.2010 22:33:51

aneken
Ok:) to je poslední kapka! Teď už je to pro mně must-have! Jdu podniknout návštěvu na tvé nejmenované stránky a v pondělí si udělám výlet na Anděla:D

24.4.2010 22:45:29

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2.edice (KS SG box AJ)
Zombicide 2.edice (KS SG box AJ)
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas