Summoner Wars: Války Vyvolávačů

xxxxxxxxoo hodnoceno 307x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Války Vyvolávačů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Malé rozšíření

Ahoj všem,
na deskohraní jsem si koupil základní sadu a už uvažuju, že bych si k ní dokoupil jedno ze čtyř rozšíření (padlé království, rebelové, pralesní elfové a strážci).
Nedokázal by mi někdo popsat, jak se za každé to minirozšíření hraje a které by stálo za to mít doma?
Předem díky! :)
8.10.2014 12:20:21

všecky
Elfové mají zajímavý a mobilní jednotky. žoldáci mohou být přidáváni do jakýhokoliv jinýho balíčku.
Zbytek nyní nevim z hlavy, navíc to znám anglicky. Rozhodně každej balík chce jinou strategii.

8.10.2014 12:31:48

jarmuk
Díky za rychlou odpověď! :)
Právě o ty strategie mi jde. Nechtěl bych hned pořizovat všechna malá rozšíření a tak mě zajímavé, které z nich by mi asi tak nejvíce vyhovovalo nebo dobře doplnilo základní sadu...

8.10.2014 12:37:12

Nehrál jsem
ale četl jsem několik článků o hře, z čehož mi vyplynulo: padlé království může oživovat zničené jednotky a karty ze soupeřova magického balíku, strážci mají dost léčících schopností a prý se za ně hraje dost defenzivně, naopak pralesní elfové mají některé rychlé jednotky a jednotky, které se mohou pohnout navíc k běžnému pohybu, takže budou nejspíš hodně útoční, rebelové mají vlastnosti jako krádež karet, přisunutí posil, když soupeře nezabiješ nebo naopak po útoku ústup, z toho mi vyplynulo, že rebelové budou těžko čitelní a snadno soupeře zaskočí. Osobně, kdybych si měl vybrat jedno rozšíření, asi bych vzal pralesní elfy. Ale znovu píšu, že jsem ještě hru nehrál.

8.10.2014 14:14:47

rozšírenia
Prosím Vás, ak som to pochopil správne, tak rozšírenie prinesie len novú armádu? A čiže si nemôžem napríklad doplniť nejaké karty z rozšírenia do armády zo základného setu? Ide mi len o czk verzie.
A vlastne v rozšírení je vždy presne toľko kariet koľko musí byť aj v armáde? Čiže kúpim si rozšírenie a vlastne všetky karty použijem do armády? Vlastne si nič vlastné neposkladám, a použijem len presne tie karty z rozšírenia?

Ďakujem.

16.11.2014 08:45:29

nawg....
přeeeeesně...... tak jak píšeš. Se žoldákama se v čj zatím nepočítá. Ale kup si klidně aj verzi. Neni to nic hroznýho na překlad a do krve to přejde rychle.

16.11.2014 09:04:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ďakujem
Ďakujem, a ešte jedna vec ohľadne Master Setu, tam sú úplne nové armády, alebo tam sú vlastne armády, ktoré sa dajú kúpiť ako malé rozšírenia?

A prosím Vás neviete či bude niekedy po česky aj Master Set?:)

Ďakujem.

19.11.2014 09:00:25

Joe

Nawg
Čo som pozeral, Master set má odlišné armády (aj keď aj tam sú napríklad orkovia, ale iní). Takže ak máš Základní sadu, dokúpiš tie štyri aktuálne dostupné CZ rozšírenia a potom vyjde česky aj Master set, budeš mať hafo armád, presnejšie 12 myslím :)

19.11.2014 09:52:45

Master set
Master set má 6 odlišných armád a navíc pevnou hrací desku...

V Češtině vyjde až podle toho, jak se bude prodávat základ a 4 rozšíření, takže nakupujte českou verzi, ať se dočkáme i Master setu! :D

19.11.2014 14:18:49

3 x rozšíření
Tak už mi přišli 3 rozšíření. Nejméně mě zaujalo Padlé království, hodně Nekročarování a málo síly mi přišlo (ale první dojem, ještě jsem nehrál), jediné co mi na nich přijde silné jsou hrdinové, Pralesní elfové na první pohled vypadají hodně silně díky pohybu jednotek a dalším vlastnostem, jako je přesná střelba z dálky atp., Rebelové vypadají hodně zajímavě, mají zajímavá zvýhodnění, pokud se postavy prokoušou na soupeřovu půlku... už se těším na hru!!!

23.1.2015 15:32:06

Stavba vlastního balíčku
v pravidlech je popsána stavba vlastního balíčku, to se týká vlastně čeho, když v závěru je psáno, že všechny karty musí náležet témuž národu? Původně jsem to pochopila tak, že je dáno /na přehledové katě/, co tam musí být a potom,že si dle popsaného omezení mohu přidat od každého něco...ale nakonec to vypadá, že sestavit vlastní balíček mohu jen a pouze prostřednictvím žoldnérů?
EDIT: aha, tak jsem se teď dívala do pravidel a asi to bude mít co do činění s balíčky posil?

23.1.2015 16:01:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Stavba vlastniho balicku
Ano, muzes si ke kazde rase koupit dalsiho Vyvolavace, hrdiny i bezne jednotky a z toho pak sestavit svuj balicek.

23.1.2015 17:43:45

Joe

No, na to všetko "rozšíření" a "stavbu" tu v Československu stále ešte čakáme :) A svet je míle pred nami, bohužiaľ...

23.1.2015 23:44:57 | Upraveno autorem (porovnej)

další karty
da se hrat rozšiřujici baliček jako startovni?proti jinači rase,nebo i stejne?

30.1.2015 11:26:00

rozšiřující národ
Národ sám o sobě je plnohodnotný soupeř, nicméně pro hru potřebujete také herní plán, kostky a žetony zranění, takže alespoň jeden z hráčů by měl mít základní sadu.

2.2.2015 14:28:12

ktere rozsireni je tedy NEJ?
tak uz mate nekdo nahrano vice rozsireni, abyste mohli zhodnotit, ktere z nich se vam jevi nejzajimavejsi?
(myslim z tech ceskych od Mindoku)

10.2.2015 13:16:52

cartas i ostatní
Tak přijďte na některé z turnajů v Summoner Wars a zjistěte to!

10.2.2015 14:52:07

naj
Zaujimave su zatial vsetky, niektore jednoduchsie a priamociarejsie, u niektorych treba viac nahrat. Najprv som kupil nemrtvych / pre mna / a elfov / pre vnucku/ - hra sa mi zapacila a postupne dokupujem vsetky vcetne zakladu.

10.2.2015 15:04:23 | Upraveno autorem (porovnej)

karty v grafike
Mam tvrdohlavu vnucku, hra len za elfov . Oslovujem tymto sikovnych grafikov ci by bol az taky problem hodit cesky text na karty -elephant, gorilla, jungle guard.kadara. Pre mna skromne anica, cultist, phantom,reaver. Tieto karty cesky asi nebudu, cize ak by si dal niekto pracu bude to plus.Vopred dik.

10.2.2015 20:21:09

karty v grafike
Mam tvrdohlavu vnucku, hra len za elfov . Oslovujem tymto sikovnych grafikov ci by bol az taky problem hodit cesky text na karty -elephant, gorilla, jungle guard.kadara. Pre mna skromne anica, cultist, phantom,reaver. Tieto karty cesky asi nebudu, cize ak by si dal niekto pracu bude to plus.Vopred dik.

10.2.2015 20:21:10

ruy

ktore?
...je tolko faktorov pocas hryod toho ako ti dojdu karty do ruky, superovi samo tiez plus kocky a momentalne obetovanie do mag. balicku ze nejake sudy vynasat ani nieje mozne
Hru som kupil hned komplet a hrame ju najcastejsie tak ze decka necham nech si vyberu co chcu hrat a nech vyberu zaroven aj mne a neraz hram proti dvom kooperujucim rasam sam za 2 rasy
..sskoda ze nevysli summoneri komplet v jednej krabici a s pevnou doskou tak ale snad este nejaki novi tento rok vyjdu :-)

10.2.2015 21:50:17

par kariet
zase musim byt prvy, ktory sa priznava, ze nevie anglicky..prosim len o karty ktore cesky nebudu - rozsirenie elfov a nemrtvakov,pripadne zoldakov - napr za sovu ma vnucka fakt otravuje.

10.2.2015 22:28:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ma zkusenost
mam vsechny CZ co zatim jsou. hned na deskohrani jsem koupil komplet krome pevne desky. ta snad vyjde v master setu, ktery doufam bude co nevidet :-D nerad bych si michal svou CZ verzi s AJ verzi. jinak hodne informaci s popisky a vsim okolo (moznost i prohlednou vsechny karty) je na http://www.plaidhatgames.com/games/summoner-wars
co doporucit z CZ verze...? ono kazda rasa je pomerne znacne odlisna a vyzaduje jinou herni taktiku.

pokud chces vice branit a cekat, tak mas asi jasnou volbu. (strazci) me osobne tedy uplne nevyhovuji, ale dam si rad za kazdou rasu :-)

pralesni elfove jsou velmi silne a hodne mobilni jednotky. ale u nich se musis davat pozor, aby clovek zbytecne "nedaval" killy protihraci. jelikoz zakladni jednotky strelcu a lvic maji pouze jeden zivot.

padle kralovstvi ma asi nejvice odlisnou taktiku. clovek vyvolava jednotky z hrobu a krade ze souperova magickeho balicku a zaroven urcite jednotky maji i schopnost jit rovnou do odkladaciho balicku misto do magickeho. chce to ovsem malinko praxe, aby clovek nasel ten spravny cit jakou cestou se vydat. kazdopadne je to jeden z nejzajimavejsich balicku co se do schopnosti tyce, ktery je zatim prelozen do CZ.

a rebelove... co k nim rict... takovy vrazi proste :-D

12.2.2015 13:30:18

Vybíráme z Bazaru

Zemeplocha Ankh-morpork EN
Zemeplocha Ankh-morpork EN
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 20 hodin

Offcanvas