Summoner Wars: Války Vyvolávačů

xxxxxxxxoo hodnoceno 307x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Války Vyvolávačů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Frakce

Jinak kdyby nekoho zajimaly frakce ci dalsi veci ve hre, vse se da prohlidnout online na http://www.plaidhatgames.com/sum_home.html , jsou tam vsechny karty, ktere jsou ve dvou doposud vyslych starterech a taky info o kartach novych dvou ras...
11.3.2010 14:12:13

Elfové
Tak dle očekávání mají Elfové "drahé" postavy se silnou abilitou a málo životy. Lučištníci s dostřelem +1 se dali čekat. Uvidíme jak budou účinní na omezené ploše. Na první pohled se zdají být hodně silní. Turbo je ten ten hrdina, co automaticky trefí:-) No a naopak Orkové mají jednoho, který je lpomalý, ale silný a tak ho každý naopak automaticky trefuje.
Hezké:-)

11.3.2010 15:50:39

Marvin
Jj, obe ty rasy jsou zase uplne jine. Elfove mi na prvni pohled taky prijdou nejsilnejsi. Rychli, precizni, smrtonosni:) Prijde mi fakt fajn, ze se muzes predem podivat na vsechny karty, obdobne to planuji s rozsirenima, nebudou to boostery ale jasne dane sety karet. Takze jde jen o formu, jestli to bude vychazet k jednotlivym rasam ci jako prurezovej pack ke vsem, coz by se mi libilo vic. Urcite totiz budu vsechny rasy porizovat:)

11.3.2010 15:58:28

Nemrtváci
Tak vlastnost jejich Summonera je super ... místo svého útoku (i.e. místo jednoho ze tří možných útoků své frakce v kole) může za 2 body many seslat (reinkarnovat) common jednotku ze svého discardu (hromádky zabitých charakterů a zahraných event).

No a dále je tam fajn i common Skeleton Archer, který je po zničení s pravděpodobností 66% (hod 3+) přesunot do magic pilu (hromádky:-)) svého Summonera a ne do hromádky soupeře. Jmenuje se to Magic Locked:-)

Pokud to tedy bude hrát přes ty Archery, tak může soupeře dost škrtit přes manu.

Tleskám, protože je to opět odlišné od mechanik ostatních ras, které znám (Trpové, Goblini, Orkové a Elfouni).

15.3.2010 00:16:16

Elfove a Orkove
Tak se mi dnes dostaly do paratu dalsi dve frakce a mam uz i prehled o tom, kolik je v baliccich kterych karet. Jako narod mi porad prijdou silnejsi elfove, ale dnes jsem si poprve poradne precetl schopnost summonera Orku a prijde mi desne silna. Muze misto utoku dat tafku vsem jednotkam, ktere stoji u jim ovladanych zdi a orkove maji krome 3 zdi jeste 3 ledove zdi, ktere se hraji jako eventy. To dela z toho summonera brutalniho obrance, protoze muzedat ledovou zed mezi dve jednotky a obe tim zranit...:) O vikendu mame svolane hrani, tak se pak snad ozvu s nejakym reportem:)

18.3.2010 16:14:32

aneken
Četl jsem tu vlastnost a s napětím čekám Tvůj report o hře ve čtyrech:-)

19.3.2010 07:18:24

grafika
jsem se ted díval na geeku ještě na nějaký ty obrázky a je to fakt hnus ta počítačová grafika, u těch dalších ras je to ještě markantnější než u těch orků a trpošů.

7.4.2010 21:37:35

paladin91
Není, orkové a elfíci vypadají lépe. Některé karty nemrtvých a lidí jsou v pohodě, ovšem některé jsou divné ... nicméně to doma paříme a baví nás to:-)

7.4.2010 22:27:07

Paladin
No bez debaty mohla byt lepsi, ale nejak jsem si na to uz zvykl a zacina se mi to asi perverzne i docela libit:)

8.4.2010 15:10:01

Frakce
Aha, tak novinka, Fallen Kingdom a Lidi vyjdou jako faction decky, k mani budou samostatne a k jejich hrani bude treba mit jeden ze zakladnich startru. Colby dnes na BGG oznamoval preordery, takze asi budou docela brzo...

8.4.2010 16:01:15

Lidi a nemrtváci
Stejně koupím oba. Lidi chce moje dceruška a nemrtváky já, protože se milíbí ta abilita summonera:-)

8.4.2010 16:27:45

A cena vypadá dobře:-)
Cena je méně než polovina Starteru, to je celkem OK. Bál jsem se, že to nastaví na třeba 60% bez ohledu na to, že nekupuješ kostky, tokeny a plachtu.

8.4.2010 16:35:18

Rozsireni
Tak jsem se na BGG docetl informaci, ze by v ramci budoucich expanzi meli do kazde frakce pribyt novi summoneri;) Osobne to povazuju za velmi dobry napad, kazdej by si pak do hry mohl vybrat toho, ktery by vyhovoval jeho strategii. I kdyz mi to teda uplne nepasuje do pribehu, kdy kazdy summoner je velmi mocna postava ovladajici silu vyvolavaciho kamene...

28.4.2010 17:02:55

Lidi
Tak frakce lidí je založená na ochraně hrdinů. Jedna běžná jednotka je chrání před údery (knight) a druhá je může léčit (priest). Navíc je tam hrdinka, která zabitím postavy discartuje soupeři kartu. Nicméně je drahá a má útok 1. Lidi jsou moc zajímaví:-)

3.5.2010 23:11:13

Marvin
JJ, vypada to, ze lidi budou zase pekne odlisni, coz je super. O nemrtvacich ani nemluvim...:) Uz se na ty dve frakce fakt tesim;)

4.5.2010 11:50:48

Rozsireni - aneken
Pribehove to sice vazne moc nepasuje, ale i podle tech karticek rozestaveni a kouzel jednotlivych summoneru to vypada, ze jich do budoucna bude u kazde frakce vic:)

A doufam, ze az budes mit zpravy o tom kdy ti dorazi novy frakce tak nam sem hned napises!;)

4.5.2010 12:56:34

Vanguards
Tak dnes jsme poprvé testovali lidi. Nedohráli jsme (dohrajeme zítra), protože dítě muselo jít spát. Lidi jsou silní, ale ona je teda zatím hraje blbě, protože nemá ošahané eventy:-)

1.7.2010 22:58:56

kde zakoupit?
poradíte mi, kde koupit lidi a nemrtvé?:) Hra mě celkem baví, i když jsem ji hrál párkrát zatím a ještě k tomu špatně (když se jednotka hýbe, nesmí pak útočit), což značně snižovalo herní zážitek.

13.7.2010 17:39:48

černý vlk
Koupil jsem to přímo v USA u výrobce. Cena je slušná a dostaneš promo kartu žoldáka:-)

13.7.2010 18:19:39

kde zakoupit
doufám, že to brzy bude v nabídce v ČR ;)

13.7.2010 19:54:05

Lidi a Nemrtví
Máte je už někdo víc nahrané? Třeba i proti frakcím ze základu? Nejsou tyhle dvě nové frakce silnější? Jak si ty karty na webu prohlížím, tak mi přijdou celkem silný...

9.11.2010 09:26:36

Dzungle Elfove a "Zastreni"
Tak jsem koukal na geek a jsou tam nejake informace k novym dvema rasam - prvni jsou dzungle elfove, druzi pak Cloaks. A taky se konecne chysta rozsireni pro prvni rasy, takze bude mozne upravit si balicek dle sveho, na coz se docela tesim. Nektere nove jednotky vypadaji dobre;)

21.12.2010 11:18:08

Aneken
Nevím proč, ale v Summoners wars mě ty rozšíření tolik neberou. Na druhou stranu je fajn, že pravidla pro vytváření balíčků jsou poměrně dost pevně daná. Ono obehrát si všechny ty rasy (6) bude asi chvilku trvat. To zase v W:I jsem včera kamárada skvěle rozdrtil high elfy s "vymyšleným" balíkem založeným na nedirektovaným damage (to byla slast). Myslím, že tam to stavění balíků je na trošku jiné úrovni (pochopitelně).

21.12.2010 13:08:09

Stepan
No tak zatim je to jen zacatek, ale uz samotna moznost si udelat svuj custom deck mi prijde fajn, treba ho i obmenovat dle toho, proti ktere rase budu hrat. WHI je samozrejme uplne jinde, ale uz ta samotna moznost upravit si to dle sebe zvetsuje strategicke moznosti...;)

21.12.2010 13:11:10

Jungle a Cloak
Tak Jungle a Cloak uz vyrazili do sveta, kdyz dopravni spolecnosti daji, tak si to budem moct zahrat o vikendu v Hradisti!;)

25.3.2011 15:54:11

Jungle a Cloak
Tohle jsou první frakce, které (zatím) nebudu pořizovat-ani jedna mě nějak nezaujala. Ale na BGG jsou na ně pozitivní ohlasy...

25.3.2011 18:23:52

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas