nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sumeria

Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Reiver Games
Autoři: Dirk Liekens
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

V této hře se hráči snaží o získání kontroly nad nejvýznamnějšími městskými státy starověké Sumerie. V každém tahu hráči použijí své obchodníky k manipulaci významnosti jednoho z městských států. Pokaždé, když jeden získá na síle, jiný sílu ztrácí. Cílem je získat kontrolu nad předními státy během skórovacích kol na konci každé dynastie. Hráči musí své kroky pečlivě načasovat, protože městský stát může rychle ztratit přízeň.

Na začátku náhodně určíme pořadí městských států a přidělíme žetony vlivu pro tři nejdůležitější státy. Potom hráči položí polovinu svých obchodníků do jednotlivých měst a vesnic na hrací desce.

Hra se skládá ze šesti kol, každé kolo ze tří tahů. Během každého tahu může hráč udělat jednu ze tří akcí:

  • přidat jednoho obchodníka na hrací desku
  • posunout jednoho obchodníka po desce
  • odstranit jednoho obchodníka z desky

Na konci kola se rozhodne, kdo kontroluje každý ze tří nejdůležitějších států. Tito hráči dostanou moc ve formě žetonů vlivu. U každého státu si v pořadí důležitosti v tom státě berou každý jeden žeton, dokud nejsou rozebrány, nebo už není jiný hráč s vlivem ve státě. Potom se resetuje hrací deska a začne nové kolo.

Po šesti kolech se sečtou body za žetony vlivu a hráč s nejvíce body vyhrává.

Autor: presle

Rozšíření hry

Sumeria: 2-Player Expansion (2009)

Rozšíření Sumeria pro dva hráče obsahuje: 6 obchodníků od každé barvy, krátké rozšíření pravidel, samolepku na přelepení plánu a zvýšení počtu tahů v kole na 4 (pouze ve verzi pro dva hráče) , papírek s ...

rozšíření 2 - 2 hráči od 10 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)