Successors (4. edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Successors (4. edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
PHALANX
Autoři: Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Kampaň odstartovala 26.8.2019
(za první hodinu má zafinancováno 71% z požadovaných £40.000)
https://www.kickstarter.com/projects/phalanxgames/1028298667?ref=8a1jpx&token=273b03d1

Hra v rámci Kickstarteru bude i kompletně počeštěná díky Fox in the Box 
http://foxinthebox.cz/successorsdesc.html

kampaň nám skončila... konečná vybraná suma £314.052
Stretch Goals kompletně odemčené

ve výčtu top měst a států v rámci celého světa (ohledně počtu backerů) jsme se rozhodně neztratily...
města: 2.místo Praha / 8.místo Brno
státy:
6.míst ČR (a v přepočtu na počet obyvatel by to nejspíš bylo 1.místo)

spouta možných add-ons s možností i All-in za "pouhých" £79 (základní hra za je £65)
-Artbook (£10)
-větší herní deska (na kožence) (£40)
-nabarvení figurek (£24)
-dicetover (£15)

ODHADOVANÉ DORUČENÍ HRY
Říjen 2020
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

20.8.2019 09:56:27 | Upraveno autorem (porovnej)

;-)
Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale pýtať 40 £ za hrací plán na akejsi koženke plus ešte 10 za poštu to je veľa. Ja som si dal urobiť hrací plán k Pax Renaissance z materiálu z ktorého sa robia reklamné bannery za 5 €. Ja sa skôr spolieham na to, že nejaký nadšenec urobí fanúškovský plán a ten si potom dám znovu urobiť za 5 €.

7.9.2019 08:08:43 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re: plan
S tim souhlasim...

----------------------
Majitel liščí krabice

7.9.2019 09:20:28

@springb
Možná kdybys jim to graficky zpracoval, nechal vyrobit za 5€ a pak to sám rozvážel po celém světě, tak by to mohli inzerovat levněji ;-).

7.9.2019 09:33:34

kren
Ty si ten plán objednáš za tú cenu + ešte 10 - 15 £ poštovné?

7.9.2019 09:52:58

IN

Re
Me tedy 40 prijde take dost. Na druhou stranu je to pro fajnsmekry a kazdy ma moznost volby.
----------------------
Majitel liščí krabice

7.9.2019 10:02:40

springb
Je to o tom, zda to člověk chce dát nebo nechce dát za tyto peníze. Ke hře to nepotřebujete. Základní herní plán má hráč v základní krabici.

7.9.2019 10:11:13

;-)
Hrací plán v základnej krabici bude papierový, alebo kartónový?

7.9.2019 14:47:11

springb

Asi nemohu mluvit za Fox in the Box (Davida, IN), ale podle co je napsáno v kampani, tak je tam uvedena silná kartonová herní deska o velikosti 840 x 560 mm s exkluzivním úpravou. Zda jsou tam nějaké speciální výztuže či okraje není vidět.

7.9.2019 15:13:33

springb
S prominutím, tohle je fakt pitomá otázka. ;-)
Ta hra je vypimpená na maximum (kilo plastu, obrovské karty, skutečný prsten) a budou k tomu dávat papírovou mapu. To už snad dneska nedělá ani GMT.

7.9.2019 15:26:01

Havelock

Tak áno , to ma mohlo napadnúť , keď je v krabici kilo plastu a pravý prsteň, že to bude zárukou kartónovej dosky!

7.9.2019 15:42:43

KS

Tak do konce kampaně je 49 hod. a v SG jsou odemknutí další čtyři generálové .Myslím že budou asi odemčeny všechny SG cíle,ty odměny jsou trochu upraveny ,jinak by se to asi vše neotevřelo .Už se na tu hru moc těším.

11.9.2019 20:11:44

Dod

Artbook
Ještě jeden dotaz na FitB - Náhodou o artbooku v češtině se neuvažuje?

11.9.2019 21:34:26

IN

Art Book
Zatím jsme o něm neuvažovali...
----------------------
Majitel liščí krabice

11.9.2019 21:45:24

Dod

Artbook
...tak mě osobně by to třeba asi namotivovalo k tomu all in:)

11.9.2019 22:23:47

:-)
To sa neoplati prekladat. To radsej vydat dalsiu hru :-)

11.9.2019 22:38:04

Nabarvené figury
Tak koukám, že Kickstarter verze figurek budou v základu předbarvené a kdo je bude chtít barvit sám, bude si moci zvolit.

edit: Špatně jsem to pochopil, tedy za 24 Liber si je budou moci hráči "přiobjednat".

https://www.kickstarter.com/projects/phalanxgames/successors/posts/2621251

12.9.2019 19:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Artbook a kresby na kartách
Kdyby byla jiná grafika, tak bych si artbook pořídil (u Scythe jsem neváhal, protože kresby světa Scythe od Rosalského mne uchvátily). Tady ale grafiku kreseb budu muset se skřípěním zubů překousnout, protože je to kýč jak bič jako vystřižený z výjevů Jehovistických příruček.

12.9.2019 20:34:05

Art
Křen:
S tím kýčem naprosto souhlasím. To se dnes hrám moc nevyhýbá (bohužel).
Na druhou stranu byla celá ta kampaň moc dobrá.
Co bych dal za takovou kampaň u Fiefu.
Je skoda, že u historické wargame musí jít graficky do kýče.
Myslím, že se tomu u tak prověřené hry mohli s klidem vyhnout a vydat se jinou cestou.
Ale kampaň byla vydařená a celkově z toho mám dobrý pocit.

12.9.2019 20:42:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nabarvené figurky
Tak nevím přikupujete někdo ty nabarvené za 24£? Viděli jste takové provedení v nějaké jiné hře? Je to natolik velký rozdíl, že se to “vyplatí”? Ptám se těch z vás, co si to nemalujou sami jako já (u barvičů je odpověď jasná ;))

13.9.2019 03:32:55

Figurky
Je to čistě otázka vkusu a ochoty si zaplatit službu navíc.
Já s nenabarvenymi figurkami nemám vůbec žádný problém,
takže se na to s lehkým srdcem vyflaknu.
Pokud tě to trošku láká, zapremyslej, zda-li jsi ochoten si připlatit.

13.9.2019 07:26:29

miragent
Cau, dik za odpoved, pomohls mi vychylit jazycek na misce vah. Je to presne tak - trosku me to laka, ale prave jsem premyslel, jestli si trosku priplatit. Ve smyslu ktera z tech trosek je vetsi. Takze jsem potreboval impulz bud je to bomba, za ty prachy super nebo odpoved, kterou jsi mi poslal ty :) Takze s ohledem i na opravdu velky podzimni vydaje si tech 24 necham na neco jineho ;) Prece jen je to v porovnani s cenou cele teto nadherne hry +40 %.

13.9.2019 09:25:12

Figurky (ne)namalovane
Za me jsou ty figurky uplne zbytecne. At uz namalovane nebo ne.

Ten reprint succ. je sice fajn pocin a to ze to bude v cestine od lisky je jeste vetsi senzace. Ale podle me to je zbytecne preprodukovane a drahe.

Je to prece wargame, tak tam maji byt sakra jenom zetonky ne. Plast nechat do cmon blbustek.

Btw grafika karet se mi taky nelibi. Je to takove umele. Pripomina mi to stare plakaty s reklamou na coca colu ze ctyricatych let.

13.9.2019 10:27:41

Dod

nabarvené figurky a přeprodukovanost
Nabarvené figurky se vyplatí podobně jako příplatková barva u auta, hedvábná kravata a podobné věci - prostě někomu to za to stojí, jinému ne, protože každý má jiné priority, jiné příjmy, pro každého je vizuální stránka jinak důležitá pro herní zážitek...

Successors vycházejí v základu asi na dva tisíce, což na wargame nijak přehnaná cena není - hezký vizuál paradoxně může vést ke snížení ceny, protože si ji tak koupí více hráčů než "hru s žetonky"....

13.9.2019 13:20:01

Figúrky
Trochu sa obávam, že na danej mape bude pri použití plastových figúrok neprehľadná situácia. Asi aj preto dali ako add-on nadrozmernú mapu. Výborné je, že bude k tomu alternatíva v podobe klasických žetónkov, takže si môže každý vybrať.

13.9.2019 13:51:07

ČB
Ja si naopak myslím, že rozdiel medzi farbenými figúrkami a nefarbenými je ako keď pozeráte v telke ČB film a farebný. Farebný film určite silnejší zážitok!

13.9.2019 16:00:43

Vybíráme z Bazaru

dominion
dominion
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas