Plyšová hlídka

xxxxxxxxxo hodnoceno 211x (Seznam vlastníků)

Plyšová hlídka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze ?

Zdravim, ciste nahodou, nezamysli se vydani lokalizovana verze?
13.2.2018 22:36:43

vyjde česky?
Ahoj tak jsem čekal že to oznámí na Albi game day.
A ono nic.
Charterstone bude taky super.

Chtěl jsme se zeptat hrozí tedy od nějakého vydavatelství že toto vyjde , nebo to již nehrozí?

2.5.2018 23:29:34

Česky?
Přidávám se k mrmlajícímu davu. Je hezké nesmět ani naznačit, ale není to už dlouho?;)

17.5.2018 16:44:44

Vyjde česky !!!!
Mindok práve oznámil lokalizáciu.

23.5.2018 15:14:27

Mindok
Tak jsem si tipl správně :+)

23.5.2018 15:37:41

tip na název - co by se vám libilo ?
plyšová dobrodružsví

23.5.2018 21:36:14

Joe

Názov..
Plyšová hlídka
Plyšová dobrodružství
Plyšové pohádky

23.5.2018 21:55:52 | Upraveno autorem (porovnej)

ad název
Ono se to Fables (tedy bajky) nejmenuje jen tak pro nic za nic.
괜찮아

23.5.2018 22:14:21

Pokud se překladu
neujme nějaký literární profík, tak dobrá polovina zážitku poletí komínem.
괜찮아

23.5.2018 22:17:07

Diky - Mindok
- penizky uz dane bokem, tesim se
- ad nazev, Neohrozeni Mazlici, Pribehy statecnych Mazliku, Mekkoucke Dobrodrodruzstvi ;)

24.5.2018 00:11:31

Paráda
Jasný wish- list
---Alea iacta est --------------------------

24.5.2018 05:19:13

#5C...
Budeme se snažit, jako ostatně vždy...

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

24.5.2018 07:26:09

koupě
začínám si odkládat, na hru jsem narazil před měsícem a už už jsem si ji chtěl koupit, ale nakonec jsem se rozhodl počkat, jestli nadšení vydrží. Ještě, že jsem tak udělal :)

24.5.2018 07:56:40

termín ?
Ahoj,
a jak to vidíte termínově, je nějaký předpoklad?
Díky za odpověď

Jirka

26.5.2018 16:24:38

Angri
Myslím, že na FB písali, že sa pokúsia do Vianoc, ale že za to neručia, lebo je tam veľmi veľa a nie práve ľahkého prekladu.

26.5.2018 17:56:45

Figurky nebo Standees
Plánuje se hra vydat s originálními umělohmotnými miniaturami, nebo s 2D papírovými modely ?

Přijde mi, že se v poslední době roztrhl pytel s umělohmotnými furkami. Pokud je hra nemá, není dle vydavatelů dost moderní...

Mně by úplně stačily 2D papírové modely. Hra bude určitě lacinější a koupí si ji více lidí. Navíc je i možnost vydaní nějakého dalšího rozšíření v češtině, pokud základ bude mezi lidmi více rozšířen.

Pokusím se shrnout můj pohled na věc plastových vs. papírových miniatur: Na plast se mi dobře kouká, jen pokud je profesionálně nabarven (pak je to opravdu super a dokonale to přiblíží atmosféru hry). Spousta lidí vša na to nemá buď čas, peníze (za barvičky a další artistické vybavení) nebo zkušenost. Než už se potom dívat na jednolitý plast kde detaily splývají, tak je lepší plnobarevná papírová 2D miniatura. Dalším kritériem je pak samozřejmě cena - plastové příslušenství o dost navýší cenu hry...

A zrovna u této hry by měl být v popředí příběh a ne vymazlené plastové miniatury...

3.6.2018 18:28:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Mike Dundee
A Stuffed Fables někdy vyšlo bez figurek?

Jestli ne, tak asi ani nepřichází v úvahu to vydávat jinak.

3.6.2018 18:32:08

Každopádně figurky
Přitom stačí aby se našel čas cca hodinu (a to ještě rozkouskovaný) a figurky nemusí vypadat jako jednolitý plast :)
Barva ve spreji 2 světlých barev z obi- Nastříkat to plošně jako základ (jedna barva hrdinové, druhá příšery): 10 minut.
Sebrat dětem akrylovou černou, nebo koupit akrylovou černou někde v lidlu. Pořádně rozředit vodou a pokydat celé figurky: 20 minut.
počkat 15 minut a pak vlhkým štětcem otřít přebytek černé: 15 minut.
Nalakovat sprejem z obi: 15 minut

Tady je příklad: http://www.boardgameauthority.com/wp-content/uploads/2016/12/IMG_0622.jpg

Jen říkám :)

4.6.2018 10:03:04

Sleepy
No, mně to přijde jen nepatrně lepší než ten jednolitý plast, navíc všechny figurky budeš mít stejné.
Aby byl z těch plastových figurek opravdový vizuelní požitek, je třeba je nabarvit např. takto:
https://boardgamegeek.com/thread/1944539/speed-painted-set-stuffed-fables-minis
Ale set těch barev a dalšího vybavení bude stát víc jak sama hra.
Proto jsem psal, že bych se vůbec nezlobil (a mě osobně by to přišlo i vizuálně lepší) použít plnobarevné standees např. z tohoto portrétu:
https://www.plaidhatgames.com/images/u/PH2200-2Theadora-Spread-web.jpg
(samozřejmě ne úplně ten čtverec, ale figurka trochu obstřižená, jako např. v Gloomhaven).
Troufám si tvrdit, že cena hry bude minimálně o třetinu (možná i víc ?) nižší. S těmi figurkami to bude myslím docela pálka a budu se hooodně rozmýšlet, zda-li si tu hru zakoupím (a asi nebudu sám).

Další lidé samozřejmě nebudou finanční stránku řešit a budou chtít pouze plast. Skoro mi to vychází na 2 různé verze hry (ale to je asi utopie ;-)

4.6.2018 11:13:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Barvení...
A já se těším až se s dětmi ty figurky pokusíme nabarvit! To bude zábava :)

4.6.2018 11:34:26

hral jsem o víkendu
hrál jsem o víkendu a vizuálně mi tam ty plastové figurky hrozně sedly do té hry a jsou opravdu kvalitně zpracované

4.6.2018 12:19:52

Figurky
Mám Mice and Mystics s barevnými figurkami. Těm, co tu tlačí na hledání jednodušších a levnějších řešení bych chtěl sdělit, že nejen děcka jsou z vizuálu velice unešeni a hra samotná jim pak přináší nezapomenutelné zážitky. S kartónem by se jim to asi taky líbilo, ale určitě by ten zážitek nebyl takový jak teď. A tak, jak jsou děcka unešena z plastových myší, očekávám, že budou unešena i z plastových plyšáku. Moc se na českou verzi těším a jsem za ni velice rád.

Hry s kartonovými figurkami nezatracuji. Třeba do konceptu hry vládci Tokia mi sedí. Ale u obsahově hlubší hry, kde není postav "milion" a vejdou se do krabice, ten plast prostě prohlubuje zážitek. Za tu chvilku námahy při barvení to rozhodně stojí. Osobně jsem právě u myší s barvením začínal. Nechtělo se mi, bál jsem se toho, neměl jsem zkušenosti ale riskl jsem to. A když vám ještě sem tam dítě asistuje a sleduje vývoj, tak ten zážitek z hry je nejen pro něj opravdu hlubší. I kdyby se mělo jednat jen o nějaké jednoduché barvené rozlišení.

Opravdu se už moc těším, jak si figurky s dětmi připravíme a pak se natěšeně vrhneme do čtení. A nebude se jednat o nějakou další jednohubku.

Za mě tedy říkám, buďme rádi za to jaké to je a hlavně, že to je a bude to v češtině. Takovéhle dětské pecky se na trhu moc často neobjevují. Obzvláště v našem rodném jazyce. Třikrát dík a zdar Mindoku.



20.6.2018 08:52:46

MikeDundee
První miniatury jsem barvil sprejem z obi za 120,- a následně akrylovkama z lidlu za 180,- sada 18 barev. Použil jsem 4 štětce od kooh-i-nooru za 10Kč/kus :)

340 Kč celkem.

20.6.2018 09:33:18

První předobjednávky

A je to konečně tady!!! Jedna z prvních předobjednávek české verze je na Tabletop.cz. Cena je nastavená na 1799,- což je pro mne OK. Predobjednáno. Už se neskutečně těším.

20.9.2018 16:01:11

Cena
Tak si myslím,že cena je dost vysoko.
Já ji akceptuji,ale nevím nevím jak rodiče, kteří to budou chtít koupit dětem.

17.12.2018 12:12:10

Bastacka
Pokud můžu soudit dle předobjednávek na Planetě, tak tu cenu akceptovalo docela dost rodičů...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

17.12.2018 14:41:48

Vybíráme z Bazaru

Summoner Wars Mistrovská sada + rozšírenia
Summoner Wars Mistrovská sada + rozšírenia
Akt. cena: 50 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas