Study in Emerald, A

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Study in Emerald, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, názory a postřehy. A ty další věci.

Podělmež se!
7.12.2013 20:01:17

Halifax hammer
se tentokrat nekona?

8.1.2014 11:40:03

dojmy s DZ
http://www.deskozrout.cz/topic/2253-dojmy-a-nazory/

8.1.2014 12:26:51

Da se to nekde rozumne sehnat?

30.3.2014 13:25:41

Dostupnost
Tahle hra byla k dostání jen pře kickstarter, takže teď maximálně od někoho, kdo jí prodává.

30.3.2014 14:04:35

Coewolf
Pokud me zrak nesali tak Treefrog ji prodavaji na vlastnich strankach, takze urcite ne jen kickstarter.

30.3.2014 14:11:44 | Upraveno autorem (porovnej)

kde zohnat
Wallace odmieta predávat svoje hry v obchodnej sieti. Jediná možnost, ako sa dostat k Study in Emerald je tu: http://www.treefroggames.com/a-study-in-emerald

30.3.2014 18:21:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena mi prijde rekneme neprimerena.
A kdy se nam chlapec rozmyslel? Docela stabilne jsem jeho polozky v obchodech vidaval. A svete div se i vidavam. Vcetne tech novejsich.

30.3.2014 18:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Tak tohle jsem si z kickstarteru nepamatoval, ale asi to tam někde psal. Vím, že když jsem kickstarter sledoval, tak jsem věděl, že do něj musim jít, jinak to v podstatě asi neseženu. A myslím, že u kickstarteru psal něco ve smyslu, že ta hra je z velké části takové jeho nadšenecké dílo (zákládá se na dost věcech o které se v tu dobu nějak zajímal - viz anarchistická hnutí) a že půjde o omezený tisk.

30.3.2014 21:48:29

Coewolf
Dik.

30.3.2014 22:44:49

Nicmene
Chapu, ze je to osemetna otazka, ale snad se ji nejak ujmete. Stoji to za ty prachy (65 ecek)?

30.3.2014 22:54:37

stoji to za tie prachy? jednoznacne ano!
no za tie prachy to jednoznacne stoji.
1. je to vyborna hra so sqelou znovuhratenostou.
2. hra spaja viacero mechanizmov:deckbuilding, blafovanie a odhadovanie protihraca, kontrolu uzemia, drazbu, ale pracuje s nimi novatorskym sposobom
3. neskutocna atmosfera. Spojenie Lovecraftovych prastarych, Sherlocka Holmesa, upirov , zombikov, tajnych a dvojotych agentov a anarchistickeho hnutia zo sklonku 19. storocia
4 Krasne graficke spracovanie
5.no a stale to bude nizkonakladova a tazkozohnatelna raritka ;-)

P.S. inak na to aby clovek prenikol do hry, musi mat odohranych viac partii.

30.3.2014 23:11:34 | Upraveno autorem (porovnej)

LoLo
Jine nez P.S. hry me moc neba, takze u mne tohle dobry (nekdy hur s hracskou skupinou).

Tady to jeste samozrejme vyhrava nejvic Gaimanem.

30.3.2014 23:33:11 | Upraveno autorem (porovnej)

BTW
Halifax hammery, misprinty, tuny errat, living rulebook se nekonaji?

30.3.2014 23:34:45

Koukam,
ze si z toho par lidi na BGG ci ebay udelalo kseft.

31.3.2014 10:26:27

Dojmy
Zcela souhlasím s Lolem. Hra je to úžasná a to hlavně kvůli spoustě možností. Zatím jsem jí hrál asi 3x se stejnou skupinou lidí a každá hra byla diametrálně odlišná, protože se teprve učíme jak to hrát, takže v jedné hře se zabíjeli Prastaří jako o závod a v další zase nikoho nezajímali. Pro mě jeden z klenotů sbírky na který budu vždy pyšný (i vzhledem k tématu a provedení, které jsou pro mě další+)

A pokud jde o errata, living rules apod., tak o ničem nevím až na misprint u 2 žetonů agentů, kdy mají prohozenou zadní (upírskou) část, což si troufám tvrdit, že ve hře nikdo nikdy nepozná:-)

31.3.2014 22:58:59

RE: dojmy
Hra je úžasná, nejlepší co jsem kdy hrál. Geniální mechanism závěrečného skórování, velká znovuhratelnost, nádherný chaos.

Jazyková náročnost není extrémně vysoká - máte-li ve skupině alespoň jednoho schopného angličtináře pro výklad pravidel, stačí když si ostatní zapamatují pár klíčových slovíček typu lízni si zahoď etc. Po několika hrách si i neangličtináři zapamatují funkce většiny karet.

Provedení desky i karet je skvělé. Misprinty na pozadí dvou žetonů agentů se dají jednodušše opravit hi-res erratami na stránkách treefrogu, a i tak patří situace kdy byste potřebovali oba agenty v jejich upíří verzi spíše do říše fantazie.

Jedna jediná věc na kterou jest třeba dávat pozor : Jakmile hrajete ve skupince, kde se jeden nebo víc hráčů buďto spokojí s "druhým místem" (žádné takové není, vyhrává jeden a všichni ostatní jsou rozdrceni) nebo se rozhodne trollit tím že odmítá získávat body, tak se hra rozpadne na kousky. Hráč pro druhé místo dává ostatním ve svém týmu obrovskou výhodu, nulový hráč zase prakticky znemožňuje hráčům na stejném týmu vyhrát. V obou případech se ale jedná buď o trolling nebo o ignoraci pravidel, takže toto nelze brát jako designovou chybu.

17.8.2014 19:04:53

1st vs. 2nd?
Porovnával už někdo první a druhou edici?

30.6.2015 16:34:46

Vybíráme z Bazaru

Valor & Villainy Lludwik's Labyrinth Premium
Valor & Villainy Lludwik's Labyrinth Premium
Akt. cena: 4290 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas