Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 544x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

TS vs. DoF

Přemýšlím, že bych pořídil jednu z těchto dvou her. Buď Studenou válku, nebo 1989: Úsvit svobody. Ta druhá je mi určitě bližší svým tématem, jinak o těch hrách v podstatě nic nevím, jen že jsou si dost podobné. Rád bych vás poprosil o srovnání a doporučení. Zajímalo by mě především, ve které hře je větší podíl náhody (dá-li se o nějakém podstatném vlivu náhody mluvit), dále třeba která hra má větší znovuhratelost, která vám připadá zábavnější a podobně.
4.7.2014 15:32:12

TS vs1989
Určitě ani s jednou neuděláš chybu.
Kdybych si měl zvolit jen jednu, osobně bych bral TS a to z následujících důvodů:
- mechanismus hry mi připadáí "čistější". U 1989 mi připadá hraní karet "měření sil" při bodování jako zbytečný přívěšek, který vnáší do hry další zbytečnou náhodu.
- viz příspěvek výše u TS je méně náhody i když u obou her je jí docela dost. Záleží na kartách jaké ti přijdou, docela dost se hází kostkou.
- TS hraješ v podstatě po celou partii stejně - nepřichází další "pravidla" v průběhu hry. U 1989 hlavně v případě Rumunska je hraní některých karet podmíněno dalšími pravidly. Přidává to hře na reálnosti, někomu to ale může vadit.
Ale jak jsem psal na začátku, ani s jednou neuděláš chybu. I když mají z cca 80% shodná pravidla jsou hry dostatečně odlišné. Pro 1989 hovoří téma, které bude v našem prostředí asi bližší.

4.7.2014 16:11:50

sasa
Díky. Opravdu jsi mě trochu nalomil spíš k TS. Ta pravidla navíc k některým situacím u 1989, podtrhující reálnost, by mi však asi nevadila, pokud to ovšem není moc kontraproduktivní k celému mechanismu. Každopádně díky moc. Budu rád za další názory.

6.7.2014 00:08:18

TS
Studenou valku hraji, u DoF mam nactene pravidla. I kdyz mi pri vzpomince na na rok 1989 beha mraz po zadech, presto nakonec doporucuji TS. Subjektivne mi prijde "realnejsi". Zda se mi, ze se odnekud nekam ubira a tu atmosferu si muzes predstavit, vciti se do ni. U 1989 je zo vsechno hrrrr. Komunizmus se sice zhroutil de-facto najednou, ale diky vleklym problemum, ktere ta hra diky omezeni na jeden rok nedokaze postihnout. Ja tam tu atmosferu proste necitim. Spis bych uvital, kdyby hra pojala posledni 3 nebo 5 let. To je kriterium, nad kterym se ti doporucim zamyslet. Jinak pravidla jsou dost podobna.
Kdybych se zamyslel ciste nad pravidly, tak 1989 mi prijde jako kopie TS, ktera sice prinasi neco noveho, ale je videt, ze se snazi profitovat z uspechu predchudce a nejde vlastni cestou. Hlavne namesti Nebeskeho klidu mi do tematu vubec nesedi. Nevim o tom, ze by nas Cina mela jak ovlivnit. Byt tam treba Kreml, ani nepipnu.

16.7.2014 10:38:52

jednoznacne TS
TS je komplexnejsia a ma podstatne menej nahody.... a myslim (hoci so mnou nebude vela ludi suhlasit) ze je aj viac previazana s temou. Ale konieckoncov ked si oblubis a naozaj poriadne nahras TS aj tak si casom 89-tku kupis. :)

16.7.2014 11:18:38

Vybíráme z Bazaru

Paladinové Západního království
Paladinové Západního království
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas