Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 544x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

dotaz k pravidlam

caf,mohol by mi pls niekto vysvetlit jeden problem?v pravidlach sa pise,ze ked zahram kartu operacie a ta spusti udalost supera,tak sa ihned udalost vyhodnoti.v kapitole 5.0 v priklade 4 je uvedene,ze ak Zssr hrac zahra kartu Star Wars,tak udalost je bez efektu,lebo USA je vpredu na Space track.lenze ak som prelozil kartu Star Wars spravne,tak znie:ak je Usa na Space track pred Zssr,tak si vezmi kartu z odkladacieho balicku ...atd.
tak stale nechapem,ze v priklade je uvedene,ze Usa su pred Zssr a udalost sa nevyhodnoti.nemalo by to byt naopak?nie je v pravidlach chyba?
dufam,ze niekto pochopil,co som naapisal,dik.
14.2.2009 13:11:39

to sszgda
Nesmíš. Pokud požiješ body na umístění vlivu tak je všehny na to musíš utratit, na převrat spotřebuješ všechny body na převrat a při hodu na snížení vlivu musíš házet pouze na hod. Kolik OP má karta tolik máš pokusů (můžeš to provádět ve více zemích). Jinými slovy můžeš vždy provádět pouze jeden druh operace, tzn. nemůžeš kombinovat.

5.7.2010 10:41:10

To Sasa
Ahoj... tak jsme to hráli špatně.. Děkuji...

5.7.2010 13:28:44

to sasa
čo sa týka karty napr. bažina...my sme to včera hrali tak, že po odhodení karty a hodení kocky môže hráč zahrať ešte svoju akčnú kartu...aj keď ti verím, že ovládaš pravidlá oveľa viac ako ja, keďže si to hral veľa krát a ja len raz, ale aj tak by ma zaujímalo, z čoho to usudzuješ...je to v pravidlách...ja som si to nevšimol a preto sme so spoluhráčom považovali hranie karty v akčnom ťahu ako stále a nadradené...

čo sa ešte tejto karty týka, my sme to hrali tak, že je úplne jedno akú kartu hráč odhodí, či svoju, neutrálnu alebo súperovu...musí mať však hodnotu minimálne dvoch operačných bodov...zároveň sa event na odhodenej karte jednoducho nerieši a len sa odhodí na discart pile...

3.9.2010 17:37:44

to monkeyml
Je to v oficiálních FAQ 4.1:
Q. Just to make the Quagmire / Bear Trap clear - First I thought you handle it this way: discard a 2+ Ops, roll the die - if it shows a 6 your phase is over. But my opponent disagreed and said that even if you fail in rolling against the card, you still can play a (2nd) card for acting.

A. You were correct. The discard and die roll is the only thing that you do in the action round. If you roll less than 5, you can resume normal play in your next action round. If you have no cards that meet the Ops requirement of the discard, you must hold your cards until the next turn. Scoring cards are the only exception, as they must be played and cannot be held. While this may continue into the new turn, it does not affect the Headline Phase. You can discard your opponents events (without effect – see rule 5.4) as long as the Ops number is high enough.

3.9.2010 17:51:08

to monkeyml
Ještě jsem si všiml druhé tvé poznámky ohledně odhozené karty. U karty kterou odhodíš, je jedno jestli je na ní událost tvoje, soupeřova nebo pro oba, se událost neprovede. Je to dobrá šance jak se zbavit soupeřovy události a nevyplýtvat na to vesmírný závod..

3.9.2010 17:53:45

ok...
super...tak sme to hrali zle...:-) nabudúce budeme múdrejší...teda ak niekoho nabudúce presvedčím :-) nechceš si zahrať cez vasal? nie je to síce pravé orechové a je to hlavne dlhé, ale...:-)

3.9.2010 17:59:20

to monkeyml
Rád. zkoušel jsem to s Andikem a narazili jsem tam trochu (u asi 2 karet) na problém funkčnosti (možná jsme ho plně nepochopili) :=)), takže pokud s tím máš zkušenost rád se poučím. Kdyžtak se můžem domluvit přes SZ ať tady neplevelíme vlákno o pravidlech. Čímž se za tento přísvěpek zdejší komunitě omlouvám :=)).

3.9.2010 18:03:06

online hraní
velmi dobře funguje online hraní přes wargameroom.com, zbytek případně icq nebo SZ

3.9.2010 20:23:29

Vietnam revolt
Včera jsme hráli TS a stala se nám následující situace. Přítelkyně ovládla na začátku hry, někdy během Early war, Jižní Koreu. O několik kol později chtěla zahrát Vietnam revolt. Vzhledem k tomu, že zemi kontrolovala a já tam měl 1 bod vlivu, tak jediný význam spočíval v tom, že získá 2VP a můj 1 vliv změní na svůj. Otázka zní: mohla tuto kartu zahrát jako event?

Mě to totiž nedávalo smysl, ale zase na druhou stranu se na to dívám možná zbytečně logicky a ne z pohledu pricipů hry. Co si o této situaci myslíte.

13.9.2010 10:22:08

parxel
Osobně si myslím že mohla. Není důvod proč by nemohla.

13.9.2010 12:06:14

to Parxel
Nějak jsem nepochopil, co ti na tom, bez ohledu na princip hry, vadí?

13.9.2010 12:17:49

Parxel
mluvíš zřejmě o kartě Korean War :))
Ano, mohla ji zahrát jako event, a to co popisuješ se stane pouze v případě, že by válku vyhrála (tj. padlo jí na kostce 4-6, po uplatnění modifikátorů). Každopádně, bez ohledu na to jestli by válku vyhrála nebo prohrála, získá vojenské operace, což je důvod proč hrát kartu v této situaci jako event, tedy pokud by ty vojenské operace potřebovala (kvůli DEFCONu).

13.9.2010 15:26:06

to trohat
Pokud čtu dobře, tak Parxel psal o kartě "Vietnam revolt" a ne o "Korean War".

13.9.2010 15:28:10

kren
Pak ten dotaz nedává smysl.

13.9.2010 15:29:51

to kren
myslím, že trohat má pravdu a parxel si pomýlil karty...načo by ináč spomínal južnú kóreu...vietnam revolt sa netýka južnej kórei nijako a teda nemá ako event na vplyv mocností v nej vplyv...ak mal hráč USA jeden vplyv vo vietname a zahrali kartu vietnam revolt, tak ju samozrejme mohli hrať ako event...rus si dá do vietnamu 2 body vplyvu a k tomu plus 1 ku každej OP karte, ktorá je využitá v JV ázii... :-)

13.9.2010 15:35:16

ad karta
Pokud je to tak, a jednalo se o Korejskou válku, tak v tom případě ten dotaz smysl dává. Nicméně bych odpověděl stejně jako trohat. Je to jen hra a občas tam dojde k nějaké historické nelogičnosti. Já bych to bral třeba tak, že se na zabraném jihu vzbouřila armáda a spolehliví ideologicky prověření vojáci ze severu, tam jdou na jih udělat pořádek :D.

13.9.2010 15:45:42

kren
Ano jedna se o Korejskou válku. Spletl jsem se. Ono to takhle s odstupem dává smysl, to co píšete, ale když se to objevilo ve hře, tak jsem prostě nevěděl. Nejde o historickou nesrovnalost, ale prostě mi to nesedí logicky. Je to jako když by česká armáda, chtěla udělat invazi na Moravu. :)

13.9.2010 17:22:23

to parxel
skôr by to bolo tak, že morava by chcela urobiť prevrat a vytvoriť vlastný štát :-)

13.9.2010 19:03:07

monkeyml
Tak zlý to snad zase neni ne. :)

14.9.2010 06:52:33

to parxel
jasné, že nie...teda aspoň si myslím...predsa len zo slovenska môže zdanie klamať ;-)

otázka na pravidlá...ako funguje karta NORAD? mám to chápať tak, že keď napr. hráč za rusko v prvom akčnom ťahu urobím pokus o prevrat v kľúčovej krajine a tým sa posunie defcon na dvojku, tak na konci prvého akčného ťahu si hráč za USA môže pridať jeden bod vplyvu do krajiny, kde už nejaký vplyv má? následne potom v druhom, treťom, štvrtom atď. akčnom ťahu, ak sa defcon nezvýši môže hráč USA stále na konci akčných ťahov pridávať jeden bod vplyvu? samozrejme až do doby, keď je zahraná bažina ako event...chápem to správne?

22.9.2010 14:35:21

monkeyml
Ne, jen v akčních kolech (příp. headlinu) kdy DEFCON na dvojku spadne - když se DEFCON nemění, tak se nic neumisťuje. Obvykle to bývá vždy první akční kolo Ruska, kdy Rus hraje převrat v klíčové zemi.
A nezapomeň na podmínku, že USA musí kontrolovat Kanadu.

22.9.2010 16:16:10

trohat
super...vďaka...to vysvetľuje veľa :-)

23.9.2010 10:05:21

otázka
ďalšia otázka na kartu missle envy či ako? týka sa to aj čínskej karty? zahral to môj súper a ja mám na ruke čínsku kartu s hodnotou 4 a potom ešte kartu s hodnotou 3 a potom už len nižšie...ktorú kartu mám súperovi dať? čínsku alebo tú druhú...a ďalšie vec - vo vassaly mi to s kolegynou blbne a ja netuším prešo...so sasom nám to fungovalo :-/

24.9.2010 12:25:03

odpověď
Čínskou kartu jako by nemáš na ruce, takže se to na ni nevztahuje. Musíš vybrat nejvyšší z karet na ruce.

24.9.2010 12:30:31

sappho
diky moc...už len ten zapeklitý problém s vassalom poriešiť :-)

24.9.2010 12:33:38

Vybíráme z Bazaru

Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas