Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 541x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

dotaz k pravidlam

caf,mohol by mi pls niekto vysvetlit jeden problem?v pravidlach sa pise,ze ked zahram kartu operacie a ta spusti udalost supera,tak sa ihned udalost vyhodnoti.v kapitole 5.0 v priklade 4 je uvedene,ze ak Zssr hrac zahra kartu Star Wars,tak udalost je bez efektu,lebo USA je vpredu na Space track.lenze ak som prelozil kartu Star Wars spravne,tak znie:ak je Usa na Space track pred Zssr,tak si vezmi kartu z odkladacieho balicku ...atd.
tak stale nechapem,ze v priklade je uvedene,ze Usa su pred Zssr a udalost sa nevyhodnoti.nemalo by to byt naopak?nie je v pravidlach chyba?
dufam,ze niekto pochopil,co som naapisal,dik.
14.2.2009 13:11:39

To Sasa
Díky bohu, janak bych asi hrál každý den! :)
Teď mě tak napadlo, k čemu slouží ta headline Cards Faze? Nechápu moc její smysl...

7.2.2010 14:28:56

to sszgsa
Taky si nejsem přesně jistý co s ní autoři zamýšlely. V podstatě tě to nutí zahrát kartu jako událost a díky některým kartám můžeš soupeři zavařit na celé kolo (Bažina, Rudé nebezpečí...)

7.2.2010 14:36:39

To Sasa
Uvidíme časem.. :) Ale pravdou je, že občas se podařilo zahrát kartu která rusko nepotěšila. Viz +1 na hody.. :) Vím, že se ptám na asi základní věci, ale když je v zem stejný počet vlivu od obou stran a já do této země chci vložit další a tak získat větší vliv, umisťuji tento 1 vliv za 1bod nebo za 2? Opět děkuji za radu! :)

7.2.2010 14:41:07

to sszgsa
2 OP stojí umístění žetonu vlivu pouze v případě, že tut zemi ovládá soupeř.Příklad:
SSSR ovládá Polsko se stabilitou 3 a má v něm 3 žetony vlivu - tzn. ovládá ho
USA zahraje kartu s hodnotou 4 OP jako operaci umístění vlivu.
Za 2 OP umístí jeden žeton vlivu do Polska. Tím ho přestane SSSR ovládat. Nyní již tam může USA dát za zbylé 2OP 2 žetony vlivu (každý za 1OP. Tím bude stav na konci tahu (3/3)

7.2.2010 14:51:33

Přeběhlíci
Co se stane, když kartu přeběhlíci zahraje ve fázi headline SSSR? Nemůžu to v pravidlech najít.. A nejsem jediný kdo se mě na to ptal..Díky

22.2.2010 22:24:53

to sszgsa
V podstatě nic. Zruší efekt sám sobě. :=). USA nezískají bod ( a karta se vrací do odhazovacího balíčku).

22.2.2010 22:54:04

Norad
Prosim muze mi nekdo poradit jak se hraje karta Norad? Kdyz ji zahraju, tak v kazdem tahu kdyz se mi DEFCON snizi na 2 prida US hrac 1 bod vlivu do libovolne zeme ve ktere jiz nejaky vliv ma? A to trva behem cele az dokud neni tato karta zrusena kartou Quagmire nebo nenastane late war? Nebo je to nejak jinak?

5.3.2010 17:13:07

Norad
Na konci akčního tahu ve kterém DEFCON klesl na 2 a pokud ovládáš Kanadu si můžeš přidat 1 žeton vlivu do libovolné země ve které již žeton vlivu máš. Tato karta je zrušena pouze kartou Quagmire (pokud je zahrána jako událost). Na opravených kartách už není poznámka, že to platí jen v počátku a vrcholu války.

5.3.2010 17:18:12

sasa
Mas recht. Me v TS trochu mate to znaceni, podtrzeni nazvu (karty maji trvaly efekt) a hvezdicka (karta jde ze hry). Pak jsou najednou karty s podtrzenym textem a hvezdickou a o tech v pravidlech pokud vim neni zminka. Ale v podstate jsou to karty s trvalym efektem, ktery lze zrusit necim (jinou udalosti). Jinak je tahle hra skvela, s kazdou dalsi hrou cim dal tim lepsi.

5.3.2010 17:27:43

Ezo

Norad
Ahoj, mam jeden dotaz. Pri hre sme narazili na problem pri hrani Noradu. Nevieme sa dohodnut, co znamena "may add 1 influence to any country" - ci pridať vplyv do 1 lubovolnej krajiny (ako je v preklade kariet aj tu na ZH) alebo do kazdej krajiny, samozrejme po splneni zvysnych podmienok. V druhom pripade by bola karta strasne silna (pri preklade akejkolvek jednej krajiny mi pripada velmi slaba), ale pre tento preklad trochu hovori karta Junta, kde sa jasne pise, že influence sa pridava iba do jednej krajiny (place 2 influence in any ONE Central ....) alebo The cambridge five (any SINGLE region). Rovnaky problem mame s kartou Special Relationship. V podstate ide o to, ci any prekladať ako kazdý alebo lubovolný. Vďaka za any reakciu :)

8.3.2010 19:17:52

Ezo
Řekl bych, že Norad je přidání jednoho vlivu do jednoho libovoného státu.

8.3.2010 19:29:31

to ezo
Norad přidá 1 vliv do 1 libovolné země ve které již nějaký vliv máš.

8.3.2010 19:52:46

kaltwind

Žetony vlivu?
1.při zahrání karty bodování Asie započítává se i Jihovýchodní Asie?
2.při zahrání události např. blokáda hráč usa odhazuje operační kartu s hodnotou - realizuje se na odhozené kartě událost?
3.při zahrání události např. rvhp přidává hráč ssrr vliv do země VE.. I mimo místa položených a sousedícich žetonu vlivů ve VE?
4.Při záhrání Varšavské smlouvy - přidání 5 bodů vlivů do VE je opět libovolné? I mimo místa položených a sousedícich žetonu vlivů ve VE? I do země ovládané soupeřem... ?
Děkuji za odpověď.

8.3.2010 21:20:24

to kaltwind
1) ano
2) ne
3) ano - vždy když se umisťuje vliv na základě událoti tak bez ohledu na sousedství nebo ovládání
4) ano. viz.3

8.3.2010 22:01:56

doplnění bodu 2)
viz. pravidlo 5.4 Jestliže událost nutí hráče k odhození karty, událost na odhozené kartě není možné realizovat. Toto pravidlo platí také pro bodovací kartu.

8.3.2010 22:04:10

to sasa a ostatní
Definitivní verzi kompletního překladu pravidel Deluxe Edice nahraju snad do konce týdne. Díky Fildově konečné korektuře se ještě zlepší čeština pravidel.

8.3.2010 22:17:04

to kren a filda
Díky, díky, díky :=)))Evidentně se TS rozšiřuje mezi hráčskou veřejností.

8.3.2010 22:20:01

TS mezi lidi
sasa: Já mám nastudovaný pravidla i karty jak blázen a nemám šanci si to někde s někým zahrát. Snad až vyroste starší synek... ale tomu bude teprve 5. Ale rozhodně po tisku a laminaci poputuje TS pěkně do krabice a za 3-4 roky to vytáhnu - ono to uteče. Jinak na hraní deskovek absolutně nemám čas, jenom s manželkou si večer občas zahrajeme Řím nebo Backgammon...
kren: už máš všechny materiály nebo ještě něco zbývá?

8.3.2010 23:13:58

to Filda
OK mám vše ... tedy kromě času ty korektury tam nasázet :D

8.3.2010 23:17:57

to filda001
Kdyby jsi byl z Pardubicka tak není problém se domluvit. Pokud dorazíš, klidně si můžem dát partičku na ZatroConu.

9.3.2010 07:32:09

sasa:
To je pro mě bohužel nereálné. Sice tady slintám od doby, co se objevily "přihlášky" na Zatrocon, ale s dvěma dětmi a těhotnou manželkou, která doma potřebuje pomoc, se tam nedostanu. Ale kdo ví? Za dva, tři roky třeba přivezu celý rodinný tým :-)

9.3.2010 11:31:01

rt

Hod na změnu orientace
Můžete při vaši operaci hodu na změnu orientace přijít o vliv v dané zemi? Př. využiji svou operační kartu a hážu na změnu orientace země, kde má soupeř tři body vlivu a já jen dva. Hazím 3, soupeř 4 +1 za více bodu vlivu v zemi... Celkový výsledek 3-5 = uberu si 2 bod vlivu ze země?

9.3.2010 22:36:25

to rt
ano

10.3.2010 07:27:33

rt:
No jasně... Při hodu na změnu orientace se nikdy žetony vlivu nepřidávají - pouze ubírají, a to tomu, kdo má výsledné číslo po hodu kostkou a jeho opravě modifikátory menší, a to to tolik žetonů vlivu, kolik činil rozdíl mezi opravenými hody.... Uf.. příšerný souvětí...

10.3.2010 08:26:58

Luke

Hrajem dobře?
Ahoj všichni,
nevím, zda hrajem dobře. Jedná se o to, že hra nutí oba hráče k válečným operacím, z titulu vítězných bodů, přičemž časem DEFCON klesne na 2. A pak to přijde! Na začátku každého kola se DEFCON zvedne o 1, po hedline fázi ale vždy jede první Rus, který zahraje válečný konflikt a srazí opět DEFCON na 2. Pokud Američanovi nepřijde karta, tak pouze, bezmocně civí, jak soupeř každým kolem získává vítězné body za military operations, a jako bonus samozřejmě může škodit v napadené zemi. Zatím jsme neobjevili, jak se tomu bránit. Nebo to hrajem blbě? Děkuji za odpověď.

30.3.2010 01:08:34

Vybíráme z Bazaru

Arcana Rising Deluxe (Kickstarter)
Arcana Rising Deluxe (Kickstarter)
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas