Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 541x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká pravidla

Ležím v českých pravidlech a projíždím ukázkovou hru. Na str. 19 obr. 8 i str. 20 obr. 9 má USA u Jižní Koreje 3 body vlivu, přičemž stabilita země je taktéž 3. V tomto případě by měla zemi ovládat a mít žeton modrou stranou nahoru. Žeton je však bílou stranou nahoru a při bodování Asie tato "klíčová" země nebyla započítána, tudíž SSSR získala o bod více. Je zde nějaká vyjímka, která mně snad utekla nebo je tam opravdu chyba? Předem dík za odpovědi
28.10.2012 20:58:29

ad Chyba
Řekl bych, že je tam chyba. Nicméně ta chyba je i v originálních pravidlech a i v polských pravidlech ze kterých se dělala grafika pravidel. Během prací na pravidlech jsem neměl sílu ani prostor přehrávat si krok po kroku ukázkovou hru a kontrolovat to s obrázky. Jinak si myslím, že je ještě chyba na straně 16 - v textu 5. akčního tahu USA, kdy USA přidává 2 body vlivu do Jižní Koreje. Výsledný stav by měl být potom 3 BV v Jižní Koreji (3ovl/0) a ne (2/0) jak je uvedeno v textu (1BV tam byl už při setupu). V tomto případě je zase dobře obrázek a chyba je v textu. Možná, že tyhle dvě chyby spolu souvisí a v prvopočátku jedna vycházela z druhé.

28.10.2012 22:44:54

Kren
Jj, to je v pohodě, jenom jsem si to chtěl ujasnit. Dík

29.10.2012 10:03:18

Vybíráme z Bazaru

Sada dětských her (5ks)
Sada dětských her (5ks)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 hodin

Offcanvas