Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 544x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Body vplyvu

Zdravím
som fanúšikom tejto hry :) už mám za sebou prvé 3 partie no jedna vec mi stále nie je jasná.
Pri pridávaní bodov vplyvu do krajiny ktorú súper ovláda(napríklad Polsko) je treba o jeden bod viac aby som si tam mohol dať bod vplyvu
Dajme tomu že hrám za SSSR(mám tam 3 body vplyvu) súper tam použije 4 body vplyvu to znamená že budeme na rovnakej úrovni- 3:3
a keď by som krajinu chcel znova ovládať musím mať o 3 body(o stabilitu zeme) viac bodov než súper to znamená v tomto prípade 6? Aby som ju ovládal?
Ak je to takto tam mi to príde čudné, že napríklad v niektorej krajine môže vzniknúť situácia kedy sa naťahujeme so súperom o jednu krajinu kde máme každý vysoké počty bodov(11/14 a podobné čísla)
Možno som to zle pochopil. Dúfam že som to napísal zrozumiteľne
Za odpovede Ďakujem
4.7.2014 21:40:18

Joe

MB007
Pravidlo je veľmi jednoduché:

pokiaľ súper ovláda krajinu (má tam vplyv rovný alebo väčší ako "tvoj vplyv"+"stabilita krajiny"), tak každý tvoj nový bod vplyvu stojí 2 body.

Keď už krajinu neovláda (má tam vplyv menší ako "tvoj vplyv" + "stabilita krajiny"), stojí ťa nový bod vplyvu 1 bod.

T.j.: Poľsko (stabilita 3) - ak máš 2 body a súper 6, nový bod ťa stojí 2 body (stav 3-6), ďalší bod tiež 2 body (4-6) a teraz, keďže už krajinu neovláda, každý ďalší bod ťa stojí 1 bod.

4.7.2014 21:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

ďakujem
ďakujem, už rozumiem :)

5.7.2014 00:32:19

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas