Struggle of Empires

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Struggle of Empires - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, válečná, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle Games
Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

dneska hra v peti, myslim ze jsme vsechno pochopili spravne, ale neni me jasne.

Pri vyuziti spojenecke podpory muze utocnik/obrance vyuzit jak flotilu tak i pechotu, nebo lze pouzit jen jeden druh armady pro boj?

To byla jedina nejasnost. Jinak vysvetleni pravidel bylo na hodinku, ale vsichni docela spokojeni. Menim na 4,5 hvezdy :-D
18.10.2011 22:39:03

pravidla
Je otazka o jakou spojeneckou podporu se jedna.
Pokud myslis podporu od jineho hrace, ktery je s tebou v alianci, tak ti ten hrac muze poskytnout jakoukoliv podporu. To znamena i na mori i na pevnine.
Pokud myslis podporu zetonu spojence (ne hrace) , pak si musis vybrat pouze jeden bonus. Bud na mori nebo na penvine.

25.10.2012 13:51:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Bitva na pevnine ...
Ahoj,
mam v oblasti pouze jednu pevnost (fort) a behem bitvy vyhraji, ale s celkovou silou 7.
Prijdu o tuto pevnost nebo ne?

25.10.2012 16:30:27 | Upraveno autorem (porovnej)

pevnost
Je hrozně dávno, co jsem se touto hrou zabýval, ale když si tak pročítám po letech svůj překlad pravidel, zdá se mi, že ano, že o pevnost přijdeš. Aspoň z toho překladu to plyne. Bohužel nemám už k dispozici originál, abych to ověřil tam....

25.10.2012 18:54:17

pevnost
Ahoj, ja si to taky myslel. Jen me to prislo nelogicke. Kdyz by totiz bitva skoncila remizou, tak by obrance o pevnost neprisel.

26.10.2012 16:32:33

pevnost
Jumbo, asi ses ptal i na geeku, což? Tak asi jsi četl ty odpovědi - zrekapituluji pro případné jiné zájemce:
Padne-li někomu 7, v každém případě ztratí jednotku, takže když má jen pevnost, tak i tu pevnost. Poté se teprve určují další ztráty, takže dále ztratí jednotku poražená strana, v případě remízy obě strany, což neplatí v případě, že obránce by měl ztratit pevnost.
Ovšem originál pravidel M. Wallace, který jsem mezitím našel, to takto neříká.
Tam jsou uvedeny dvě věty v tomto pořadí:
Padne-li 7, ztratíte jednotku bez ohledu na to, jestli v bitvě prohrajete či zvítězíte (o remíze ani slovo, ehm).
Další věta: V případě remízy o pevnost přijít nemůžete. Není jasné, jestli se to vztahuje jen ke ztrátě pevnosti za remízu, nebo i k předešlé větě o ztrátě v případě hodnoty 7.

V tomto ohledu je to stejně i v překladu do češtiny, a zůstává tedy nejasné.

Takže je možno se držet rady z BGG, i když nevíme, z jakého pramene tam odpovídající čerpal. Konec konců, jeví se to jako logické - jak píšeš ty ve svých postech, bylo by nelogické v případě vítězství o pevnost přijít a v případě remízy ne - nebo se můžeš rozhodnout nějak sám. Ještě můžeme počkat, jestli nám něco odpoví sám M. Wallace. Minule mi na nějaké dotazy odpovídal, ale už je to dávno.

27.10.2012 19:42:07 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
Ano, ptal jsem se i na geeku.
Problem mam totiz v tom, ze kdyz se clovek koukne na FAQ ke hre, tak tam je napsano ohledne ztrat v pozemni bitve tohle:

Otazka:
Jake je poradi odebirani ztrat v pozemni bitve?

Odpoved:
Nejprve ztratite 1 jednotku pokud po hodu kostkou v bitve remizujete nebo prohrajete a druhou jednotku ztracite, pokud po hodu mate silu aspon 7. (teda aspon tak jsem pochopil konec angliceke vety natural "7").

Ztraty jednotek se provadi v tomto poradi (jedna od kazde kategorie, nehodici kategorie se preskakuje):
jedna ztrata z armady hrace,
jedna ztrata z armady spolupracujici armady,
druha ztrata z armady hrace,
druha ztrata z armady spolupracujici armady,
jedna ztrata pevnosti (obrance pouze, nikdy v pripade remizy),
druha ztrata pevnosti (obrance pouze, nikdy v pripade remizy)


29.10.2012 14:46:45

karel
Asi to budu hrat teda tak, jak pises.

Za celkovou silu 7 a vice po hodu kostkou ztraci hrac jednu jednotku i kdyby to byla pevnost. Prijde me to nejspravedlivejsi.

29.10.2012 15:00:29

Vybíráme z Bazaru

Villagers ks edicia
Villagers ks edicia
Akt. cena: 35 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas