nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Strike Force One

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Editora Abril
SPI (Simulations Publications Inc.)
Victory Point Games
Autoři: Jim Dunnigan
Redmond A. Simonsen
Rok vydání: 1975
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Strike Force One je jednoduchou „výukovou“ taktickou hex & counter válečnou hrou, popisující fiktivní konflikt jednotek USA a SSSR v Západním Německu v době studené války.

Cílem hry je pro početnější Sověty (6 jednotek) obsadit do čtyř kol alespoň dvě ze tří měst. Pro USA (3 jednotky) je pak cílem zabránit Sovětům v obsazení měst.

Základní varianta hry

V každém kole jsou na řadě nejprve jednotky Sovětů, které se pohnou (všechny jednotky mají určenu maximální vzdálenost, kterou urazí za kolo) a poté mohou zaútočit. Následně stejným způsobem aktivuje své jednotky hráč USA.

Střelba se řeší hodem kostkou a porovnáním hodu s bojovou tabulkou. Možné výsledky zahrnují zničení útočníka či obránce nebo ústup útočníka či obránce. Pokud jednotka ustupuje, nesmí vstoupit do zóny kontroly jiné nepřátelské jednotky (čili do hexu sousedícího s touto jednotkou). Pokud nemá vhodný hex pro ústup, je zničena.

Pokročilá varianta hry

Existuje také pokročilá varianta, která zohledňuje terén a umožňuje sdružování více jednotek na jednom hexu (v základní hře nesmí být v jednom hexu přítomno více jednotek). Také bojová tabulka je různorodější a zahrnuje navíc možnosti jako smrt jedné jednotky na obou stranách a boj bez efektu. Volitelným pravidlem je i přivolání posil jednou za hru - tuto možnost mají obě strany, liší se však podmínky, za kterých ji mohou použít.

Autor: Kew

Rozšíření hry (1)

Strike Force One+ : The Expert Game Expansion (1975)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 2 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)