Střet civilizací: Monumentální vydání

xxxxxxxxxo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Střet civilizací: Monumentální vydání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Týmová hra


Sice to není v pravidlech (ani ve variantách) ale napadlo mě jak by fungovala hra v týmech 2vs2. Celkem se to nabízí už jenom kvůli tomu obchodu a možnosti výměně karet a surovin. Napadly mě 2 varianty jak takový mód hrát. 
Bez úpravy pravidel - všechny pravidla by zůstaly stejné, pouze by se určilo kdo s kým bude hrát. Tím by se nemuselo nic dalšího vymýšlet a balanc hry by zůstal nedotčen. Znamenalo by to ale že ani spojenci by nemohli vstoupit na stejné pole (jelikož by se vyvolal boj), museli by se obcházet a nemohli by si vypomáhat v boji.
Druha varianta je samozřejmě úprava pravidel na to že spojenci na sebe netočí a plynou z toho celkem zřetelné výhody. Muselo by se ale dořešit několik dalších pravidel a situací (hlavně boj ve více hráčích či případně další situace). Otázka pak je jak by hra takto fungovala. 
Co si o tom myslíte? Napadá vás třeba ještě něco jiného? Hlavně ta první varianta mi přijde zajímavá. Minimálně na vyzkoušení už kvůli tomu že se nemusí nic vymýšlet a ohýbat pravidla. 

18.11.2021 08:52:05

Rozhodně je to super nápad. Ale lepší by byla ta varianta hry, že spoluhráči by mohli vstupovat na stejná pole. Třeba jeden by dodal do boje slony a druhý pěchotu. Jeden by těžil dřevo a druhý jídlo. Jinak pokud by se neměnila pravidla, tak je ta hra stejná a je to prakticky jako by si dva řeklo hale nebudeme na sebe útočit a budeme to hrát mírově. 

19.11.2021 22:31:52

Další věc k zamyšlení je bodování. Klasický součet obou hráčů je trochu nuda. Počítal bych třeba body jen toho slabšího z týmu, to vás teprve donutí k spolupráci.

Taky si myslím, že by to cíleně spělo k důrazu na boj, protože když se dva hráči spojí aby třetího zničili tak ten se bez pomoci spoluhráče neobejde. Pokud ale budeš mít zrovna národy s bonusem na ekonomii proti národům s nějakým vojenským bonusem, tak to bude opravdu těžké. 

20.11.2021 11:55:26

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas