Strážcové lesa

Strážcové lesa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Ludonaute
Autoři: Aske Christiansen
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Připravte se na dobrodružství, které překročí hranice lidského světa! Duchové přírody byli povoláni k záchraně Posvátného stromu, ohroženého zničujícími ohni Onibi. Budete muset vybrat jednu ze tří cest, abyste úspěšně dokázali zastavit tuto hrozbu.

Vydejte se do divokého a tajemného světa, kde na vás čekají neuvěřitelné výzvy. První cesta vás zavede k sesbírání 12 posvátných květů, které probudí ochránce lesa Sanki z tisíciletého spánku. Překonejte nástrahy, rozlušte hádanky a zachraňte Sankiho!

Druhou možností je zasazení 12 různých ochranných stromů. Získáte tak mocné spojence, kteří se postaví proti Onibi. Buďte opatrní, výběr správných stromů je klíčový pro úspěch!

Poslední, ale nejtěžší cesta vyžaduje vaši odvahu a schopnost rychlého rozhodování. Musíte uhasit 12 ohňů a definitivně odrazit hrozbu Onibi. Každý oheň je výzvou samotnou o sobě. Podaří se vám překonat tuto záhadnou sílu?

Vyberte svoji cestu, spojte se s duchy přírody a zachraňte Posvátný strom před zkázou. Osud lesa je ve vašich rukou!

Ve hře Strážcové lesa se hráči ocitají v roli duchů přírody, kteří se snaží zachránit les a jeho Posvátný strom před neúprosnými útoky Onibi. Hráči musí vybrat jednu ze tří cest a uspět v plnění příslušného úkolu. Můžou sesbírat 12 posvátných květů, zasadit 12 různých ochranných stromů nebo uhasit 12 ohňů. Každá cesta přináší své vlastní výzvy a strategie.

Příprava hry:

Hráči mají k dispozici balíček zvířecích strážců, kteří s sebou přinášejí mystickou moc elementů. Každé kolo se skládá ze tří fází: fáze strážců, fáze akcí a konec kola. Během fáze strážců hráči dobírají karty ze svého dobíracího balíčku a tvoří si řadu strážců, kteří jim poskytují pomocné schopnosti.

Průběh hry:

Hra je kompetitivní a hráči hrají současně. V každém tahu si hráči dobírají a otáčejí karty ze svého balíčku a snaží se vytvořit co nejsilnější řadu strážců. Každý strážce přináší určitý element, který hráči využívají při provádění akcí. Některá zvířata preferují samotu a nerada spolupracují s ostatními, což hráče nutí k taktickým rozhodnutím.

Konec hry:

Hra končí na konci fáze akcí, kdy jeden hráč splní jednu z vítězných podmínek: sesbírá 12 posvátných květů, zasází 12 různých ochranných stromů nebo uhasí 12 ohňů. Pokud více hráčů splní vítěznou podmínku současně, sečte se jejich výkon ve všech třech podmínkách dohromady. Vítězem hry se stává hráč s nejvyšším součtem různých stromů, ohňů a květů.

Hra Strážcové lesa je tedy taktická karetní hra, ve které hráči využívají své zvířecí strážce s různými schopnostmi a elementy k ochraně lesa a Posvátného stromu. Hráči se musí rozhodnout, kterou cestou chtějí postupovat a jaké akce budou provádět, aby splnili svůj úkol a zvítězili ve hře.

Autor: Zanty

Rozšíření hry (1)

Strážcové lesa: Kodama (2023)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Mini a promo rozšíření (1)

Další názvy této společenské hry

  • Living Forest

Vybíráme z aukcí

7 divov: duel Agora
7 divov: duel Agora
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas