nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Stone Age: Die Mammutherde

Rozšíření pro hru: Doba Kamenná
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hans im Glück
Autoři: Bernd Brunnhofer
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slyšíte ten dusot? Cítíte ty otřesy? Mamutí stádo putuje na dosah vaší vesnice. Zavelíš náčelníku svému kmenu, aby se jal mamuty dostihnout a ochočit? A nebo z jejich síly budou žít jiné kmeny, které tví zvědové spatřili nedaleko?

Mamutí rozšíření přináší další cestu, jak posílit svůj kmen v Době Kamenné. Pokud se vám podaří mamuta ochočit, získáte tak navíc nějakou tu surovinu, vítězné body, nového člena kmene, civilizační kartu, nástroj či zvýšení produkce obilí. V rozšíření naleznete šestnáct destiček mamutího stáda a jednu figurku mamuta.

Při přípravě hry zamíchejte destičky mamutího stáda a položte je vedle hrací desky. Na počátku každého kola umístěte figurku mamuta na naleziště odpovídající vyobrazené surovině na rubu mamutí destičky nalézající se navrchu mamutí hromádky, tuto kartu následně otočíte lícem nahoru a položíte vedle hromádky. Jdete-li na naleziště, kde se figurka mamuta nachází, tak po skončení těžby smíte každou figurku z naleziště přemístit na aktuální mamutí destičku (jediná otočená lícem nahoru). Musíte však za každého takto přemístěného člena kmene zaplatit jedno jídlo, případně jednu surovinu. Ostatní figurky si vraťte zpět na svou vesnici dle běžných pravidel. Ve fázi kola, kdy všichni hráči vyhodnotili své akce a zároveň před placením jídla za kmen, musíte rozhodnout, kdo z vás si mamuta ochočí. Každý hráč, který má nějaké své figurky na mamutí destičce, hodí tolika kostkami, kolik jeho členů se vypravilo za mamutím stádem. Poté se porovnají hodnoty vržené na kostkách. Pro porovnání slouží vždy pouze jedna kostka za hráče a to ta s nejvyšší hodnotou. V případě shody se započítají a porovnají i další kostky (každá zvlášť, nejdná se o jejich součet). Vítěz získá první odměnu zobrazenou na destičce, všichni ostatní zúčastnění pak zobrazenou odměnu druhou.

V závěru hry před obodováním civilizačních karet přikročte k bodování ochočených mamutů. Hráč, který získal nejvíce bonusových mamutího stáda, obdrží 10 vítězných bodů.

Autor: Raine21

Další názvy této společenské hry

  • Stone Age: The Mammoth Herd

Vybíráme z aukcí

Coatl
Coatl
Akt. cena: 26 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>