nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Stezky tukanů

Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Aporta Games
Jumping Turtle Games
Autoři: Eilif Svensson
Kristian Amundsen Østby
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Má to smysl?

Z her typu roll & write (popř. flip & write, tedy "liž a piš" :D) máme Railroad Ink, Vítejte ve vysněném domově a Kartografy. Každou z nich máme rádi z různých důvodů:

Railroad Ink - minimalismus, jednoduchost, možnost zapojit minirozšíření, jsou v tom "cítit" vláčky, které mám rád :)

Vítejte ve vysněném domově - strategický prvek, možnost složitějších variant (složitější karty úkolů, kruhové objezdy), možnost hrát na alternativních mapách z BGG storu vč. základních herních plánů v "mazacím provedení" s whiteboardovými fixami.

Kartografové - pastelková kontemplace (malování pastelkami má fakt relaxační efekt a každá odehraná partie znamená krásné hotové mapy), interakce v podobě karet přepadení, propojení tématu a mechanismů, propojení se světem Hrdiny v Kostce.

Má smysl jít do Tukanů? Za mě zatím nemá... Téma a vizuál je pro mě dost "meh", interakci to mezi hráči nemá a originální prvek asymetrie? Z mého pohledu je spíš na škodu, protože to, že mají všichni hráči stejné podmínky, je pro mě u těchto her právě plusem. A v tomto případě nemám ani koupí chuť podpořit vydavatele, jelikož nejde o REXe ani Lišku...

Názory?

19.1.2021 10:32:05 | Upraveno autorem (porovnej)

AmS
AmS - avatar

záleží
Z her, co jsi vypsal, jsou Tukani asi nejjednodušší, je to hodně na pohodu, jenom spojovačka, takže záleží, jestli by vás něco takového vůbec zajímalo.

Jinak ten prvek asymetrie tam vůbec být nemusí, i v pravidlech je varianta, kdy všichni začínají stejně a mají stejné podmínky.

19.1.2021 11:11:36