Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úprava herních komponent

Tak mi včera došel Starcraft. Stojánky jsem měl ulomené 4. Nevím jak to lepili ostatní, ale já jsem vyvrtal do lodí malým vrtáčkem nové otvory, do toho jsem kápnul trošku vteřinového lepidla a stojánky tam zasunul.

Dál se mi nelíbí to "puzle" spojení těch spojovacích dílků planet - je moc natěsno a při zasunutí a vyndávání se ten spoj ničí. Takže asi všechny tyhle spoje (samce i samice) natřu na hraně řídkým disperzním lepidlem, aby se to co nejvíc vsáklo (napenetruju) a pak je trošku jemným šmirglem sešmirgluju, aby ty spoje byly volné a lehce rozebíratelné.

Poslední věc, co chci udělat (kromě lokalizace referenčních karet, insertu na figurky, apod.) je nalakování všech žetonů akcí. Asi použiju akrylátový lak, když zase předtím napenetruju všechny hrany. Napřed to samozřejmě vyzkouším na zbytkových platičkách. Pak se mi při žmoulání jednotlivými hráči nebudou ošoupávat.

Tak to já jen tak, abych doporučil nějakou úpravu pro nové majitele Starcraftu.
9.2.2012 08:16:23 | Upraveno autorem (porovnej)

upravy
lakovani tech žetonků je určitě důležitá věc. Kdyby si aspon většinu hry použival všechny, ale oni se pak po nekolika hrach ožmoulají jenom ty nespeciální.
A Nakonec nabarvit figurky, a máš konečně dodělanou hru. :)

9.2.2012 08:23:42

úpravy
S těma žetonama mě začínáte děsit. To sem fakt dělat nechtěl :(.
Asi to oscanuju a udělám plastovy, originály ani nebudu loupat. To bude rychlejší.

Co se týče těch puzzlů, snad to nebude taková katastrofa? U Descentu sem to taky neupravoval, křene nestraš mě.

9.2.2012 08:29:38

to Tangram
Kren ma pravdu, ty puzzly se trochu stepi... Slozit to neni takovy problem, ale rozlozit trochu jo. Ja hru mam, opotrebeni je znat, ale zase neni to ani zdaleka takovy problem jako ty order zetony. Ty rozhodne prestrikat lakem, casem to bledne a mizi barva. Descent ma trochu jinaci ty komponenty a ty puzzly ma nejak slisovane, takze se to pri skladani a rozebirani nijak neopotrebovava.

9.2.2012 08:42:13

kvalitnější Brood War
Tak jsem včera vyloupal Brood War a zkompletoval letecké jednotky na stojánky a musím říct, že Brood War je co se týče herních komponent (žetonků a kartonu, a vlastně i figurek, které jsou zvlášť od stojánků) kvalitnější, jak základní hra. Karton se mi zdá pevnější a výseky dokonalejší.

10.2.2012 07:33:42

hmm
tak pokud to nalakovani zetonku nejak nenarusi tisk, tak do toho asi taky nakonec pujdu. co se tyce spoju, nektere sedi pekne, nektere se fakt zacvakavaji nasilim a rozdelat je je pak velky problem, aby nedoslo k roztrepeni. My jsme to nakonec vyresili tak, ze spoje, ktere zacvaknout nejdou hladce proste nezacvakavame a dily jen k sobe prilozime.

10.2.2012 10:16:55

to Ringo
To zpevnění hran lepidlem a nésledné obroušení by mělo pomoct, aby ty puzzle šli volně. Nicméně je pravda, že s tím bude dost práce, protože těch dílků je hodně. Zkusím napřed upravit (zbrousit čudlíky) jen ty spojovací cesty. Do těch planet se mi moc pouštět nechce. Už taky proto, že jsou to "samice" a v těch děrách by se to blbě brousilo. Ten lak vyzkouším. Podle mne bude nejlepší, nějaký akrylátový.

10.2.2012 10:46:49

Nalakování žetonků rozkazů
Tak už mám ty žetonky nalakované (z obou stran). Použil jsem obyčejný bezbarvý autolak ve spreji z bauhauzu za 139,- kč a vypadá to luxusně a odolně. aby se to při lakování nepřilepilo k podložce, tak jsem to lakoval položené na pletivu do králíkáren. Na tom samém pletivu jsem to pak i sušil.

16.2.2012 20:21:06

Joe

kren
Penké... hoď obrázky :)

To isté čaká aj mňa, napríklad všetky žetóny z Valor&Victory... Pokusne som skúšal otrieť hrany pár žetónov sekunďákom a je to samozrejme také hrboľaté a "päsť na oko". Ale, keďže sú z PnP tlače od jedného chlapíka z USA, tak boli rozstrapkané (vrstvy kartónu boli na niektorých miestach rozlepené). No a na takúto prvú pomoc je dobrý aj sekunďák - pretrieť hranu, pridržať (a neprilepiť prsty) a je to...

16.2.2012 21:13:40

to Joe
Na těch obrázcích by toho moc vidět nebylo. Jen jsou ty žetony trošku lesklejší a hladší na omak. Nicméně ta rastrová struktura povrchu je tam zachovaná.

16.2.2012 21:32:24

to Kren
já se k úpravě žetonků stále nedostal, tak se chci zeptat jestli jsi to lakoval bez přípravy, prostě jen nalakoval? :-)
díky

17.3.2012 10:25:39

to Boldrick
No prostě jsem to nalakoval lakem z jedné strany, nechal zaschnout a pak jsem to nastříkal z druhé strany. Nevím co máš na mysli tou přípravou ?

17.3.2012 10:50:05

žetony a karty
ja používam na opravy a lepenie Herkules, trošku riedený - super, žiadne fľaky a hlavne bez lesku ! Zlaté pravidlo - lepidla vždy menej ako viac . Povrchovú ochranu kariet a žetónov riešim jedine samolepiacou tapetou, ktorú ostrou žiletkou orežem podľa potreby. Dnes je obrovský výber tapiet - tenučké, hrubšie, lesklé, matné...ak si teda dáte záležať na ostrosti žiletky, tak sa dá natvarovať akýkoľvek detail . Ostrosť je podstatná aj pri olfách , po pol hodine práce na kartóne treba meniť čepel !

17.3.2012 18:37:44

ad dedo
... zbytečně složité. Když se žetony nastříkají (třeba i matným lakem) tak je to naprosto profesionální a je to hotové za pár vteřin. Chránit karty přelepováním karet samolepící tapetou nedoporučuju. Jednak je to strašně pracné (nedovedu si představit, že takhle dělám několik set karet) a jednak se na hraně (kde je přístupné to samolepící lepidlo) bude po čase chytat špína a prach.

17.3.2012 20:04:16

kren
na čem jsi měl ty žetony při lakování, aby se ti nepřilepily?

22.3.2012 20:23:07

beholder
Na králíkovi, dyť to řikal :-)

22.3.2012 20:47:38

...
aha, to jsem nějak přehlédl

Nemám pletivo do králikáren, nějaký jiný nápad? :)

22.3.2012 20:51:47

výroba vlastních žetonů
Nevíte jestli jdou někde sehnat sceny všech těch order tokenů? Na bbg jsem ve fóru četl, jak si to lidi lepí na dřevené tokeny nebo poker žetony, ale soubor se skeny žetonů jsem nikde nenašel :(

22.3.2012 20:54:18

to Beholder ad pletivo
Tak si ho kup. S cenou se podle mne vejdeš do 10,- kč. Nebo jakékoli síto.

23.3.2012 00:36:49

kren
a kde to seženu a jak se to odborně jmenuje. Vůbec nemám představu. Díky

23.3.2012 01:33:11

to Beholder
Běž se podívat do OBI, nebo do stavebnin. Myslím, že za mých mladých let se tomu říkalo rabicové pletivo. Nebo to může být síťka do okna proti komárům, nebo něco na čem lidi suší vtroubě nebo na topení houby nebo ovoce. Možností je fůra.

23.3.2012 08:01:43

insert (kren)
ahoj, začnem takou omáčkou okolo :), ale včera som otvoril starcraft pred kamarátmi a dostal som také malé pokarhanie, lebo dáko som nevyriešil úložné miesto pre fakt veľké množstvo figúriek. Mám ich tam len tak kadiako pohádzané a myslím, že nebude zložité ich po takom uložení polámať :).V runewars to mám vymyslené tak (vlastne to nieje žiadny výmysel :D) , že figúrky mám v jednotlivých vreckách podľa farieb, ale tam sú oveľa menšie ako tu. Chcel by som sa spýtať ako to riešite? Vidím že kren v úvodnom popise spomenul inzert a predpokladám, že ak sa doňho pustil, spravil takú kvalitnú prácu ako pri agricole :) Máte to dáko vyriešené? Kren, robil si dáky inzert? ďakujem za odpoveď.

21.4.2012 20:26:58 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Já objevil skvělý krabičky na vše..mám v nich Runewars a v pondělí si jdu pro další a dám si do nich i Tide of iron..

http://img407.imageshack.us/img407/3072/17921414.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/4630/75397642.jpg

21.4.2012 20:31:03

GeneralX
heh..na tych ultrapro deckboxoch ficim aj ja.. skvela vec za par kacek :D ..a este keby boli tie stackovacie preisvitne bezne k dostaniu, to by bolo hoodne vykombene..
A tiez niektore 'art' od nich su fakt luxusne.. ;))

21.4.2012 20:44:22

organizér
Tak toto bola prvá vec čo ma napadla, ale v našich obchodoch také maxi rozmery nemajú :))

23.4.2012 21:53:06

GeneralX
Kde krabičky kupuješ?

24.4.2012 06:40:47

Vybíráme z Bazaru

Flamme Rouge
Flamme Rouge
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas