Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prodloužení herní doby

Zeptám se tady zkušenějších - všechny recenze na Starcraft se shodují, že hra končí ve chvíli, kdy začíná být nejzajímavější, protože někdo splní svou tajnou misi. Jde hru nějak prodloužit? Napadlo mě odstranění těch misí, ale ty jsou tam prý hlavně kvůli vyvážení hry. Tenhle aspekt konce v nejzajímavějším je něco, co mě neuvěřitelně štvalo na Agricole, když jsem jí ještě hrál, a také na Warrior Knights, kde ale není problém hru prodloužit.
14.7.2009 14:56:28

RE: Prodloužení herní doby
Nejsem si jistý, jestli je to tak, jak říkají recenze. Hra nemusí nutně skončit "náhle", protože jakmile ji hrají trochu zkušení hráči, tak ví, že Starcraft je ve třetí fázi o bránění soupeřům, aby svého speciálního vítězství nedosáhli. Pokud to někdo hraje opačně (což je v prvních pár hrách normální), tj. nehledí na soupeří a snaží se o svoje, může být překvapen. Tak jako tak, partie Starcraftu může stejně jako v počítačové verzi skončit rushem zealotů i hvězdnou bitvou carrierů a battlecruiserů.

Ale abych odpověděl na otázku. Jednou z možností, jak hru prodloužit je hrát pouze na eliminaci soupeře. Je to oficiální varianta, kterou jsem ale nikdy nehrál právě proto, že by byla neskutečně dlouhá. Dost se tím změní ale koncept hry, hráči musí hrát úplně jiné strategie.

Druhou možností je pořídit si Starcraft: Broodwar rozšíření, které mimo jiné nabízí každé frakci vzdát se hned na začátku svého speciálního vítězství a získat namísto toho nějakou výhodu. Čím méně je potom ve hře hráčů se speciálním vítězstvím, tím je hra delší. Broodwar ale zatím spíš takhle jen odhaduju, teprve ho začínáme hrát.

14.7.2009 22:20:41


to délka hry...
Jak říká Jezura, asi jediná možnost jak opravdu prodloužit partii, je hrát vyřazovací variantu hry (až zbyde jen 1 hráč nebo jen 1 tým).

Jen poznámka k Broodwaru (konkr. k vůdcovským kartám).

Každý hráč si na začátku hry vybere VK 1. fáze, a tak se rozhodne, zda pojede na SVC (special victory condition) nebo na sbírání VP (vítězných bodů).

SVC se bere v potaz až ve 3.fázi karet událostí (ta nastane během cca 5. nebo 6. tahu).

Sbírání VP (i v týmové hře) obvykle také netrvá o moc déle.

Pochopitelně se během této doby nedají (nemusí dát) stihnout postavit všechny typy jednotek a vyvinout všechny technologie. Musíš se vždy rozhodnout, na jakou strategii vsadíš (např. jen pozemní síly, jen vzdušné, nebo rozumný mix).

Pokud hraješ v týmu, dá se rozdělit (domluvit), čemu se kdo bude věnovat a tak kompenzovat vzájemné slabiny.

Mám za to, že vzhledem k počtu jednotek (figurek), které mají hráči k dispozici, je SC spíš zaměřený na adaptabilitu (improvizaci) hráčů, kteří mají k dispozici jen menší množství jednotek, než na velké bitvy s mnoha nadupanými jednotkami (přičemž jejich vybudování by trvalo hrozně dlouho).

15.7.2009 10:15:28

Vybíráme z Bazaru

Kōhaku
Kōhaku
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas