Starcraft: Brood War

xxxxxxxxxo hodnoceno 42x (Seznam vlastníků)

Starcraft: Brood War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Starcraft: The Board Game
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prehledova tabulka jednotek

Zdravim vsechny priznivce SC, zvlaste pak majitele rozsireni. Chtel bych poprosit o pomoc.

Jak jste si mozna vsimli, zpracovavam prehledove tabulky pro hru a prave pracuju na listu s prehledem prubehu boje a prehledu jednotek. Sam vsak rozsireni pro SC nevlastnim a tak bych chtel poprosit kohokoliv, kdo rozsireni ma, jestli by nebyl tak laskav a nenaskenoval prehledovou tabulku s jednotkam a jejich max a min bojovymi hodnotami a poslal mi to na mail kubinmil@fd.cvut.cz

Nebudete litovat -tabulku pocestim a nahraju sem na ZH.
Mejte se a predem diky.
15.3.2010 22:11:06

Preklad udalosti
Ahoj prosim o radu. Prekladam karty udalosti pro rozsireni a chybi mi posledni karta z I.faze: Desperate measures. Nedava mi jeji vyznam vubec smysl. K cemu mi to je, ze se mi specialni prikaz vrati zpet mezi nepouzite bezne prikazy a ne mezi nepouzite specialni prikazy...

24.9.2010 22:51:39

Kubis
jelikož nemám pravidla (a dlouho jsem nehrál) tak hodně zběžně, ale oni ti to asi dřív vysvětlí ostatní: jde o to, že je rozdíl ve vyhodnocování zlatých rozkazů (ZR). ty jich můžeš dát víc než na kolik máš budovy a při vyhodnocení ho odložíš na určité místo. na konci (možná už v průběhu) vyhodnocování tam nesmíš mít položeno víc ZR než na kolik máš vylepšení. hlavní rozdíl je v tom, že (narozdíl od původní hry) můžeš pro rozkaz "nad míru" vylepšení vybudovat v tomto kole + dobít nějaké sektory s ikonou zlatého rozkazu.
tak na to pořádně koukni do pravidel, já si to hned zítra (dneska) přečtu a napíšu přesně (teda, přesně jak to hrajem)

25.9.2010 01:06:00

P.S.
takže když ho dáš na původní hromádku a ne na k tomu určené místo, tak se nepočítá a můžeš jich vyhodnotit víc

25.9.2010 01:07:54

P.P.S.
systém ZR vysvětluje Kadaver (mě) v druhé diskuzi

25.9.2010 01:20:52

to Boldric
Aha, takze to je uprava pravidel pro hrani ZR. Ja totiz nemam rozsireni a vychazim jen z textu karet. Budu si muset poradne procist pravidla rozsireni co jsou tady... Diky

25.9.2010 09:04:40

Kubis
dnes jsem se k tomu nedostal, zítra na to kouknu (snad)

25.9.2010 21:04:24

to Kubis
Je to přesně popsáno v pravidlech rozšíření, kde je tento aspekt opravdu změněn tak, jak popisuje Boldrick. Při plánování můžeš naplánovat více zlatých rozkazů, než máš pro to určených modulů nebo strategických oblastí (ty jsou jen v rozšíření). Při vyhodnocování zlatého rozkazu pak ten rozkaz můžeš vyhodnotit jen tehdy, pokud máš pro to dostatečný počet modulů nebo strategických oblastí (můžeš je tedy získat ještě v průběhu kola před vyhodnocením toho konkrétního rozkazu). Po vyhodnocení se zlatý rozkaz umístí do poolu zahraných speciálních rozkazů, abys viděl, kolik jsi jich už toto kolo použil. Na konci kola, ve 3. fázi, si zase všechny rozkazy z toho poolu vrátíš do použitelné zásoby.
Ta karta Ti umožňuje jeden zlatý příkaz po vyhodnocení neodkládat do poolu použitých příkazů, čímž pádem můžeš v tom kole vyhodnotit další zlatý příkaz, jako bys ten první vůbec nepoužil.

26.9.2010 12:24:08

jj diky
Precetl jsem si to v pravidlech a pochopil to. Dik. Docela zajimava uprava pravidel... Muze byt sice dost riskantni, ale urcite to stoji za zkousku.

26.9.2010 18:26:52

Kubis
zajímavá úprava pravidel :-)
jestli SC:board game bylo super pak SC:brood war je hráčský orgasmus a on řekne: zajímavé,a že by to stálo za zkoušku
;-)

26.9.2010 20:12:33

ad bank speciálních příkazů...
Boldrick s Kadaverem to vysvětlují naprosto správně, jen bych doplnil, že:

a) dle pravidel: "pokud kontroluji strategickou oblast (tj. s ikonou šestiúhelníku), tak se všechny mé příkazy na této planetě vyhodnocují jako zlaté a případné zlaté nejdou do banku spec. příkazů (tj. kontrolou na počet postavených Vývoj. modulů)"

V tomto případě pak spec. příkaz slouží spíše (na této planetě) jako možnost zahrát 3. akci téhož typu v daném kole.

b) možnost postavit (požadovaný) Vývojový modul/y až během daného kola je rozhodně zajímavá úprava a umožňuje použít zlatý příkaz/y třeba už v 1. kole, což v základní hře vůbec nešlo.

Tato varianta je určitě "jistější" než tahanice o strateg. oblast a spoléhání, že ji v době vyhodnocení příkazu budu ovládat.

27.9.2010 07:47:02

to Boldrick
:)) Nj to bude asi tim, ze to jeste nedokazu docenit, pac rozsireni nemam. SC je naprosto skvele a nedokazu si predstavit, ze by mohlo byt jeste lepsi... nebo takhle dokazu, ale nechci :)) Dalsi krabice do baraku mi nesmi!!

1.10.2010 12:37:27

Vybíráme z Bazaru

Calico Kickstarter Edition
Calico Kickstarter Edition
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas