Starcraft: Brood War

xxxxxxxxxo hodnoceno 42x (Seznam vlastníků)

Starcraft: Brood War - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Starcraft: The Board Game
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz

mám několik otázek ohledně pravidel.
1.speciální (zlatý) rozkaz po vyhodnocení umístím na speciální pole a smí být proveden jestliže mám o jeden modul víc než je v poolu rozkazů? To znamená, že nebudu-li vlastnit žádnou strategickou lokaci můžu vyhodnotit max. dva zlaté rozkazy?

2.Obranný rozkaz (defend order) se počítá do čtyř rozkazů, které můžu použít?

3. Je-li hrdina zabit můžu ho vyrobit znovu?

4.Musím za hrdinu Nadmysli, TORRASQUEho, platit?

předem díky za odpovědi
25.12.2009 21:45:21

Odpovědi
1. Speciální rozkaz můžeš do speciálního poolu umístit jen tehdy, pokud máš na to dost modulů/strategických oblastí, a jen pokud splníš tuto podmínku, pak jej můžeš provést. Každý modul Ti umožní provést 1 speciální příkaz za kolo a stejně tak každá strategická oblast. Pokud máš tedy postaveny 2 moduly na speciální příkazy a nevlastníš žádnou strategickou oblast, můžeš provést 2 speciální příkazy. Co jsem se díval, tak má asi každá rasa k dispozici 3 tyto moduly (díval jsem se jen na Protose a předpokládám, že to tak mají všichni), takže pokud je budeš mít všechny, tak můžeš provést 3 speciální příkazy. (Umístit jich můžeš více, ale ty navíc nebudeš moci provést a tím pádem si místo jejich provedení přibereš jen Event kartu.)
2. Defend order se samozřejmě počítá do limitu čtyř orderů za kolo, i když to z pravidel není úplně jasné (taky jsem si tuto otázku pokládal, když jsem pravidla četl). Je to standardní zahrání orderu, i když se ten order chová jinak.
3. Hrdinu nejde nijak oživit. Získáš jej jen v okamžiku zahrání příslušné Leadership karty a už nikdy víc. Samozřejmě jednotka, která sloužila jako hrdina se vrací zpátky do Tvé zásoby, ale při dalším postavení se už jedná o zcela normální jednotku bez speciálních schopností.
4. Torrasque je právě asi jediná výjimka z předchozího bodu. Ten když Ti umře, tak se v nejbližší Regrouping fázi znovuzrodí. Za znovuzrození samozřejmě platit nemusíš, dostaneš ho zadarmo.

25.12.2009 23:16:28

díky moc
ale ještě mi to není úplně jasné. Respektive je, ale nevidím v tom rozdíl od základní hry. až na strategické lokace.
Splním zlatý rozkaz a dám ho do banku/poolu a pak ho dám pryč k ostatním? to mi přijde stejné. Je to jen pro kontrolu, nebo mi tam něco uniká? :-)

25.12.2009 23:52:31

P.S.
přečetl jsem si zdejší recenzi a myslím, že jsem to pochopil.
Díky Kadavere a Laredo

26.12.2009 00:16:10

to Boldrick
Rozdíl oproti základní verzi je hodně minimální ve funkčnosti. Jediná výhoda toho přístupu v rozšíření je to, že ty ten speciální rozkaz můžeš v plánovací fázi položit i když zatím ještě nemáš žádný modul a ten potřebný modul můžeš klidně postavit jiným příkazem ve stejném kole, který se otočí dříve než ten speciální. V základní verzi jsi nejprve musel mít ten modul postavený před plánovací fází, abys vůbec s těmi speciálními rozkazy mohl operovat.

26.12.2009 16:21:04

Kadaver
takhle jsem to nakonec pochopil :-)
díky

26.12.2009 16:32:40

Vudcovska karta...
Prosim o ujasneni pouziti vudcovske karty cerveneho Terrana s nazvem "Terran civilization". Pise se na ni, ze muzu zdarma postavit Kasarna, Tovarnu a Starport 3. urovne. Otazka zni - musim dodrzet podminky pro staveni (tj. musim mit budovy na 2. urovni?) nebo proste povysim vsechny budovy na 3. uroven a je to?

12.10.2010 21:43:48

to Kubis
Těžko říct, ale na BGG píšou v jednom vlákně (http://boardgamegeek.com/article/4705188), že automaticky získáš třeťolevelové budovy, aniž bys měl postavené předchozí úrovně těch budov.

12.10.2010 22:25:57

to Kadaver
jj presne tak to z textu karty vyzniva... Ale radsi sem se chtel ujistit. Dik za link. Budem to tak tedy hrat taky...

13.10.2010 09:55:38

Vybíráme z Bazaru

Legendy Západu + Hrst novinek
Legendy Západu + Hrst novinek
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas