Star Wars: Vnější okraj

xxxxxxxxoo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Vnější okraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Tony Fanchi
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinky

Dnes ide/išiel gameplay na FFG live:
https://www.youtube.com/watch?v=c2SA6AWHJIw

Edit: Vyzerá to zaujímavo - taká jednoduchšia a pružnejšia XIA - akurát ma odrádza nízky počet kariet... a nechápem, čo na tej hre stojí 70€, lebo toho materiálu vyzerá byť ešte menej ako v novom Pánoprstenů.
28.3.2019 20:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla

Už se dají někde stáhnout pravidla?

16.9.2019 15:28:00

Pravidla
Anglická pravidla jsou tady, na konci stránky:
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/star-wars-outer-rim/

16.9.2019 16:09:39

Pravidla

Já myslel české...

16.9.2019 16:17:40

Gareth
Nedajú a ani nebudú dať - asmodee to zakázalo, už žiadne pravidlá online od hier, čo vyšlo pod asmodee.

16.9.2019 18:24:58

pravidla
Pokud je to tak, uvedli taky důvod toho nařízení?

16.9.2019 19:01:26

Pravidla

Takže když se mi s pravidlama cokoliv stane, tak si mám koupit novou hru? Nebo se obrátim na Blackfire? Snad tedy nezačnou dělat pračky, televize, auta...

16.9.2019 19:28:11

Nezveřejnění pravidel
Jestli je to pravda, tak jsou sami proti sobě teda. Já se podle pravidel vždy rozhoduji, jestli hru pořídím anebo ne.

17.9.2019 07:14:10

Pravidla
Netvrdím, že ten zákaz není pravda, ale anglické pravidla jsou ke stažení, nejen na FFG, ale i u jiných vydavatelích spadající pod Asmodee.

17.9.2019 07:26:40

Pravidla
1. zákaz vydali na prelome júla / augusta, táto hra vyšla ešte skôr, takže preto sú zverejnené anglické pravidlá.
2. Mám to priamo od BF, keď som sa ich pýtal, že kedy sa budú dať pozrieť pravidlá, keď sa ešte nevedel termín doručenia.
3. Som fakt zvedavý, že ako sa k tomu postaví FFG, ktoré pravidlá vždy zverejňovalo.

17.9.2019 07:35:19

nedostupná pravidla
Mám to úplně stejně jako anupinka, tedy hru kupuji zpravidla po prostudování pravidel.
V případě, že si nejsem jistý (např. nepřesvědčily mě recenze), zda hru pořídit, tak přečtení pravidel rozhoduje o koupi. Když nejsou dostupná, hru nekupuji.
Omluva za příspěvek, který není přímo ke hře Vnější okraj.

17.9.2019 08:29:49

Nedostupná pravidla
Pokud vím, tak BF pravidla neposkytovalo ani před tím,
než začalo patřit pod Asmodee.
Vyjímky téměř nedělají (jedna z mála je např. Twilight Imperium)

Před třemi roky jsem se na to ptal a bylo mi napsáno,
že pravidla nesposkytují. Kdyby udělali vyjímku,
roztočil by se kolotoč žádostí a to nechtějí.

Snad to někdo časem naskenuje.

Taky bych pravidla u spousty her od BF ocenil, hlavně pro to, abych si je třeba před hraním oživil během cesty v MHD a nemusel je mít vždycky fyzicky u sebe. Před tím než hru kupuji, pravidla nečtu většinou se podívám na recenzi (od JOUOB.cast) či gameplay a pokud se mi hra líbí tak teprve kupuji. Pokud je hra v české lokalizaci, tak jí vždy upřednostňuji před anglickou, protože se u hraní vždy najde někdo, kdo anglicky neumí.

17.9.2019 09:33:14 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
to naozaj neviete tolki ani slovo anglicky, ze vam nestacia na zbezne prezretie anglicke pravidla a bambilion miliard youtube recenzii danej hry? Naozaj si hru kuoujete len a len podla toho, co vidite v ceskych pravidlach?

17.9.2019 10:11:36

Pravidla
Osobně si myslím, že jednotliví vydavatelé pravidla v angličtině na svých webech mít nadále budou, ale už je třeba nesmí dát na BGG. Podle mě je za tím nemožnost z autorsky-právního hlediska ošetřit, kam všude jinde se pravidla (v jakémkoliv jazyce) dostanou. Holt korporátní přístup. Žádná součást díla nemůže být bez souhlasu autora... a tak dále. A souhlas bude pravděpodobně platit jen pro “mateřský web”. Na nějakém Asmodee meetingu se na to poptám.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.9.2019 13:28:38

Rozšíření
Neví někdo, jestli už FFG oznámilo/pracuje/plánuje rozšíření ?

7.10.2019 16:15:53

BladeBrown
To se vážně ptáš, jestli FFG plánuje rozšíření???

Nic ve zlém, ale to se rovnou můžeš zeptat, jestli zítra ráno výjde Slunce?

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

7.10.2019 16:43:08

BladeBrown
Řekl bych, že tam bude delší odstup podobně jako u Arkhamu třetí edice a jeho rozšíření, Navarro tvrdil, že chtějí vydávat rozšíření s větším odstupem, navíc Konieczka, který na hře spolupracoval si založil svoje studio, takže rozšíření bych řekl že bude, jen asi o něco později než jsme bývali zvyklý, že to FFG hrnulo.

7.10.2019 16:51:05

Rozšíření
No v recenzích totiž několikrát zaznělo, že hra působí klasickým ochuzeným dojmem FFG her. A názor recenzentů je, že hra je přímo nachystaná na rozšíření. Proto sem se divil, že jsem nenalezl zatím žádné oznámení.

7.10.2019 16:58:19

Rozšíření
a) hra ho v zásadě nepotřebuje, není postavená na tom, že by vadilo, že se nějaká událost vyskytne při každé hře
b) podle číslování karet je na nějaké zdánlivě připravená
c) na rok 2020 není v tuto chvíli v plánech FFG

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.10.2019 17:44:15

Michal-BF
Budou prosím zvěřejněna česká pravidla ?
Hru jsem pořídil, ale nechci pravidla zbytečně skenovat a digititalizovat. Díky

5.11.2019 16:31:01

Pravidla
Asmodee zakázalo pravidla distributorům zveřejňovat. Ale ještě to řešíme.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.11.2019 18:05:17

Překlad
Nechtělo by se někomu přeložit FAN rozšíření Hotshots ?
https://boardgamegeek.com/thread/2288412/fanexpansion-outer-rim-hotshots

18.11.2019 10:13:51

Neoficiální kampaň / story mode:

https://boardgamegeek.com/filepage/209246/star-wars-galaxys-edge-campaign-book-outer-rim

 

8.2.2022 15:45:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves EN
The Dwarves EN
Akt. cena: 459 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas