Star Wars: Vnější okraj

xxxxxxxxoo hodnoceno 83x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Vnější okraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Tony Fanchi
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinky

Dnes ide/išiel gameplay na FFG live:
https://www.youtube.com/watch?v=c2SA6AWHJIw

Edit: Vyzerá to zaujímavo - taká jednoduchšia a pružnejšia XIA - akurát ma odrádza nízky počet kariet... a nechápem, čo na tej hre stojí 70€, lebo toho materiálu vyzerá byť ešte menej ako v novom Pánoprstenů.
28.3.2019 20:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

FFG
Ono u FFG je to klasika, ten základ je spíš taková ochutnávka. IMHO ta cena je pro velké trhy v pohodě, prostě kupní síla v US a dalších velkých trzích je jiná.

Tohle je prostě starter za 65USD, s tím, že za 100USD už to bude "plná" hra a další rozšíření pak budou hru dál rozvíjet. Tahle strategie prostě dává smysl, víc lidí to vyzkouší a ti co se jim to bude líbit budou kupovat rozšíření. Kdyby tam těch karet bylo místo sedmdásáti dvě stě a stálo to 100USD, tak si to koupí míň lidí.

Jinak licence asi něco udělá, AH 3rd edition je založen na public domain licenci a v krabici za stejnou cenu je 73 karet navíc (210 vs 283), k tomu dalších 187 malých karet a co můžu posoudit z obrázků, je tam i o dost víc kartonu. SW:OR má zase navíc speciální kostky.

Neměl jsem OR v ruce, ale AH3 je od stejného vydavatele, stejná cena a ta krabice je fakt plná. Nicméně jsou tam de facto čtyři scénáře, takže IMHO po cca desíti hrách (beru úspěšnost 50/50 a navíc se vývoj může jemně větvit) je taky vymalováno, byť ta znovuhratelnost je asi lepší. A rozšíření už bylo oznámené. :D

Mimochodem měli bychom brát v potaz, že FFG komponenty jsou velmi kvalitní (minimálně karty a karton) a ilustrace a art obecně taky patří k nejlepším. To taky není jen náhoda, to se samozřejmě do ceny taky odrazí.

19.7.2019 09:45:46

SW:VO

designovo sa mi hra veľmi páči, a nejaký podobný kúsok doma ešte nemám,
ale mam obavy z tých vašich úvah a "recenzii" čo tu dávate pri tej cene to je znepokojujúce, tak si počkám na dojmy zo hry keď vyjde v češtine čo tu ľudia dajú a podľa toho sa rozhodnem

19.7.2019 09:51:39

Miner
Art je kvalitní ale taky bývá pořádně zrecyklovaný v dalších hrách :)

19.7.2019 10:02:25

Lucas
Já bych to tak černě neviděl. Většina hráčů má doma větší kraviny a herní hlouposti. Nenechte se ovlivnit jednou recenzí Deskofobie, ale hru si kupte pokud vás láká SW a vyzkoušejte. A vždy s úsměvem, ne s odporem jak někteří automaticky přistupují k BF, FFG apod....

19.7.2019 10:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

MarshalX

tak ja sa na hry nedívam cez nálepky vydavateľa,
ale na samotnú hru, je mi jedno kto ju vydáva
akurát si predtým než ju kúpim naštudujem recenzie, prezerám videa z hry, pozriem komponenty a prečítam pravidla
potom vyberiem zo 3 hry čo by sa mi páčili, a potom idem s tým za manželkou ktorú hru pripojíme do zbierky, keďže manželka je jediný skalný spoluhráč ktorého mám, musí sa to páčiť aj jej, ale ona hry nekuká, nebaví ju to, preto si pozrie len tie 3 ktoré si myslím že by sa nám hodili :D

konečná cena hry moc rolu nehrá ci stoji 100eur alebo 20eur, ale pozerám si koľko toho materiálu v tej hre za tu cenu samozrejme je

takže asi takto nejako to je u nás

19.7.2019 10:42:01

Froggery
Ano, to je pravda, ale nemám s tím problém, aspoň je to hezky povědomé a konzistentní s ostatními hry z jejich portfolia a stejného univerza.

Dokud nezačnou míchat art z Mythosu, SW a Pána prstenů tak mi to neva. :)

19.7.2019 11:47:19

cena
cenu uz asi nenastavuje FFG, ale jejich novy vladce - Asmodee. a bude to horsi

19.7.2019 13:59:48

Ad MalcolmReynolds

A co tím chtěl autor říci? Je to prostě silná značka, která táhne a to, že ty si jako velice inteligentní bytost nekoupíš tuto hru, neznamená v konečném důsledku vůbec nic. :-) Navíc já se vyjadřoval k obecnému faktu a ne k vlastní hře. Rozhodně nekupuji vše, co má logo Star Wars. :-))

19.7.2019 16:34:51

Shrnutí
1. Ve finále je to hra celkem zábavná a fanoušky SW určitě nezklame. SW her mám doma spoustu a Outer Rim mezi nimi určitě nezapadne
2. Ač mám Deskofobii celkem rád, tak recenze od Falca je vyloženě k smíchu. Ale nikdy jsme se jejich recenzemi neřídil, takže mě to zas až tak nevadí.
3. Pokud nechcete přistoupit na prodejní model FFG, tak od nich hry prostě nekupujte. Ale nedělejte ze sebe blbce tím, že si na ten prodejní model budete pořád dokola stěžovat. Je to trapné.
4. Pokud to s hrami od FFG myslíte vážně, tak kupujte ENG verze a nehejtěte BF za to, že Vám pak nevydají nějaké rozšíření. Neumíte anglicky? Tak se to naučte.

26.7.2019 08:29:25

Const.ex
Diskutovat tady není trapné, trapné je vkládat shrnutí, které druhé poučuje. Nota Bene, když to poučení nese tvůj osobní názor, ano to je trochu trapné. Recenze od Falca je dobrá. Neříká nikomu, aby se něčím řídil, jen sděluje svůj osobní názor na hru a vysvětluje důvody proč. To by asi měl pochopit každý, tak tu prosím nepiš, že tu někdo ze sebe dělá blbce. Hate na BF, to si našel kde? Jestli nemáš chuť se bavit o tom, jestli hra potřebuje rozšíření, nebo je drahá, tak nediskutuj, ale nedělej tu z druhých hlupáky.

26.7.2019 09:50:49

Rukavička
No tos mě teda dal :-D Není to snad dostatečně korektní? Njn tak jen ať se tu už snad po milionté řeší FFG a jejich obchodní model. Alespoň bude zas co číst.

26.7.2019 10:54:35

Rukavička
- diskutovat ano, ale příspěvky typu BF, FFG, SW, Asmodee je špatný nejsou diskuze, ale opakující se vzlyky (to nepíšu na obranu ani jednoho z toho)
- píšeš že Falcova recenze je dobrá - asi z tvýho pohledu. Každá recenze je subjektivní, já ji respektuju, i když k ní mám výhrady.
- FFG a rozšíření - tohle se tady probírá vždycky. Proboha vždyť to tak mají už tolik let pořád stejně. Tak se s tím smiřte a pokud to někomu vadí, nemusí to přece kupovat

Dobrá duše v domovher.cz

26.7.2019 10:56:30

Const.ex
Jestli to bylo moc, tak se omlouvám. Štval mě ten "káravý podtext".

koumes731: Neříkám, že Falconova recenze je dobrá v tom smyslu, že hru kritizoval. Falco dobře popsal svoje důvody, proč tak vidí.

Těšil jsem se na Vnější okraj. Hra z prostředí Star Wars, kde se nemusí řešit vysoká politika mezi rebely a imperiem. Jo, skvělý nápad být v tomhle universu sám za sebe, pašerákem. Tohle je myšlenka. Proč nediskutovat o tom, jestli náhodou business tuhle myšlenku nezabíjí? Tahle diskuze je na tohle téma založená. proč by měl být kdokoli hloupý jen proto, že se chce bavit o tom, jak je nějaká hra vyprodukovaná? Nebo jsem ten komentář nepochopil, i to je možnost.

Edit:
".. alespoň bude co číst." Tak to si trefil .. :)

26.7.2019 12:44:06 | Upraveno autorem (porovnej)

fallout
ahoj,

já by som ešte flintu do žita nehádzal. Pozrite sa na taký Fallout ten tiež ked vyšiel česky, tak bol prijatý na zatrolenkách a podobných fórach hodne kontroverzne. A hold predalo sa ho tolko, že vyšlo rozšírenie v češtine. :)

26.7.2019 13:35:04

loix1
Tam to táhne licence PC hry, takže si to koupí spousta lidí, kteří jinak deskovky zas tak nehrají, SW produkty se u nás obecně kdovíjak neprodávají, a moc nevěřím, že tohle bude nějaká výjimka, docela mě i překvapilo, že do toho BF jde i když své dělá asi cena, kdy se to přecijen prodá spíš, než nějaká drahá krabice.

26.7.2019 13:46:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Po pár hrách
Hra je super. Absolutně nám to co Falcon na hře kritizuje nepřišlo. Ba naopak. Hra je super jak si každá postava "píše" svůj příběh. Chceš bejt bounty hunter či dopravce ? Nic tomu nebrání.

Hra má zajímavý průběh, kdy se během první hodiny rozkoukáváte co se děje, pak přijde tak půlhodinový middle game kdy už máte nějakou tu posádku, lepší lodě a pak je během deseti minut konec. Což je super, žádný zdržování a hlavně hra není zdlouhavá. Také se nám nepodařilo protočit balíčky na marketu z důvodu rychlého hraní.

Nepřítomnost lore nám nijak nevadila, stejně to většinou nikdo nečte.

Recyklovaný art jsme celkem ocenily, krásně to zapadne do sbírky SW her od FFG.

Super je minimální možnost uškození druhým. Pro tento hry jen dobře, jelikož jako parta bytostně nesnášíme, když někdo škodí hráči který skoro vyhraje ne kvůli tomu, aby sám vyhrál, ale jelikož vyhrát nemůže tak aby vyhrál ten druhý v pořadí....

Už se nemůžeme dočkat na rozšíření.


26.7.2019 14:08:48

Dostupnost ceske verzie
Chcem sa len opytat, ze ci sa uz vie nejaky priblizny datum dostupnosti ceskej verzie? Eshopy i hraj.cz hovoria, ze august, ale to sa mi skor nezda... Dakujem

13.8.2019 06:39:37

Už sa to blíži...
... tak že vraj už o dva týždne.

13.8.2019 13:10:19

Dostupnost
Tak nakonec září?

30.8.2019 20:37:46

Gareth
Na fb písali, že im to malo dôjsť v tieto dni, ale že to nebudú hneď rozposielať do obhodov, ale že im to bude chvíľu ležať na sklade, pretože sa sklad sťahuje. Hlavne, že si provokatívne zmenili na fb profilovku a potom zahlásia, že hra si u nich chvíľu (čo to chvíľa je, neviem) poleží.

30.8.2019 22:15:46

Pravidlá
Najhoršie, že po zákaze od Asmodee ani nemôžu zverejniť pravidlá v pdf :(

30.8.2019 22:16:55

ludomyl

Škoda, bylo by fajn si je aspoň před vydáním trochu nastudovat.

31.8.2019 20:37:53

Prodej
Už se ví datum ?

8.9.2019 18:42:06

datum
tak BF to už podľa mojich informácií má na sklade, mali to posielať minulý týždeň, ale zjavne ešte neposielali, alebo až koncom týždňa, lebo to ešte nikde nie je, takže sa zrejme sťahovanie naťahuje
(ide o sprostredkované informácie z druhej ruky, takže neviem ručiť, že to tak 100% je, ale s týmto žijem a sa vyrovnávam ja :D )

8.9.2019 18:53:45

Naskladnění
Stěhovali jsme sklad no zrekonstruovaných prostor. Blbě se to sešlo s příjmem novinek, ještě není vše 100% dořešené, ale snad už se to v týdnu pohne.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.9.2019 23:45:32

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou
Cestou necestou
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas