Star Wars: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nate French
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PRVNÍ TURNAJ

Na příští týden v sobotu 23.2. je v Praze zorganizovaný první turnaj v této karetní hře. Víceméně to bude bráno jako menší přátelské setkání, a možnost pro hráče této relativně nové karetní hry se navzájem poznat a vyzkoušet si hru proti novým soupeřům.

Vzhledem k faktu, že zatím nevyšly žádné Force packy, je to ideální příležitost pro všechny hráče, jelikož cardpool bude pro všechny identický. Hraní bude dle pravidel uvedených na webu vydavatele hry, tzn. minimálně 10 objective setů (50 karet), maximálně dvě kopie jednoho setu, plus povoleno pravidlo mulliganu.

Místo konání bude v Praze na adrese Vodičkova 18, Praha 1. Pokud by chtěl někdo bližší info, tak mohu do pošty poskytnout telefonický kontakt.

Vzhledem k tomu, že FFG ještě oficiálně neoznámili turnajová pravidla, tak se bude pravděpodobně hrát švýcarský systém na dvě vítězné hry (jedna hra za každou stranu, v případě remízy třetí hra s náhodně vybranou stranou). Počet kol dle účastníků, součástí bude drobné vstupné na cenu pro výherce.

Pro úplnost zde uvedu i pár oficiálních výkladů karet, které budou pro turnaj platné.

Začátek je plánován někdy mezi 9-10 hodinou, tuto informaci se pokusím společně s ostatními ještě do konce týdne upřesnit.

Z Brna si určitě pojedu zahrát já a pravděpodobně Alne, pokud by se někdo chtěl přidat k naší expedici, bude určitě vítán.

Případné dotazy se pokusím zodpovědět zde ve vlákně nebo v poště, potenciální zájemci ať se klidně přihlásí, abychom eventuálně navýšili kapacitu prostorů :-))

====================

OFICIÁLNÍ VÝKLAD

Q: Lze kombinovat kartu Shii-Cho Training a schopnost Targeted Strike?
A: Kombinace není možná, lze využít jen jedné schopnosti.

Q: Je možné jednotce se žetonem štítu přířadit více zranění, než je její kapacita?
A: Platí formulace z pravidel, tzn. i se žetonem štítu je možné přiřadit jen tolik zranění, kolik je kapacita jednotky.

Q: Vyhodnotí se schopnost karty Darth Vader v případě, že je karta události zrušena?
A: Ano, ruší se pouze "efekt" karty.

Q: Vyhodnotí se schopnost karty TIE Attack Squadron po zahrání karty Twist of Fate?
A: Ano.

Q: Vztahují se na kartu Trench Run schopnosti karet jako je Rebel Assault nebo Wookie Navigator?
A: Ne, karta Trench Run funguje jako objective pouze pro účely ikony "blast" a bonusu za neblokovaný útok.

====================

NEOFICIÁLNÍ VÝKLAD

Q: V případě zahrání karty Twist of Fate, lze v následném Edge Battle použít schopnost karty Obi-Wan Kenobi?
A:

Q: Když je zničena karta Leia Organa pokud je ve hře karta Redemption, vrací se Leia na ruku nebo je zajata?
A:

Q: Je možné zahrát kartu události s limitem jednou za kolo v případě, že první karta byla zrušena?
A: Ano.

Q: Je karta Rancor zničena v případě, že je jediným možným cílem pro svou schopnost?
A: Ano.
13.2.2013 10:53:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Takže doplňuji chybějící informace - start prvního kola bude od 10:30, tzn. všichni účastnící by měli být ideálně kolem 10 hodiny +/- na místě. Adresa je uvedena výše, měla by tam být cedule, nicméně nejjednodušší je prozvonit organizátora a ten pro vás vyběhne ven (je to v přízemí). Číslo je *6*0*4x4x8x3*3*9*5, pan Farbiak - sem je možné volat i s případnými dotazy.

Vstupné bude 50,- a pro výherce je připravena symbolická trofej vyrobena pro tento turnaj. Turnaj bude jak bylo předesláno probíhat švýcarským systémem na dvě vítězné hry - každý hráč odehraje jednu hru za světlou a jednu hru za temnou stranu, v případě remízy se odehraje třetí hra, kde bude strana určena náhodně (např. hod kostkou). Limit na jedno kolo bude cca 65 minut, počet kol se určí na místě dle účastníků.

Hrát se bude dle oficiálních pravidel, společně s FAQ 1.0, tzn. mimo jiné minimální limit na stavbu balíčku je 10 objectivů. Obaly jsou povoleny. Případné dotazy na konkrétní nejasnosti v pravidlech můžeme v klidu zodpovědět před začátkem turnaje.

Pro rychlou komunikaci sem večer přidám ještě odkaz na facebook, pokud to pro někoho bude relevantní. Pokud by byli zájemci z Brna, tak v sobotu budu vyjíždět já a Alne.

Na všechny účastníky se budeme těšit, Síla s vámi :-))

18.2.2013 11:27:54

Poslední info:

Začátek prvního kola bude v 10:30, takže jak jsem psal, ideálně aby v 10 hodin byli všichni účastníci na místě. Základní část bude tvořit pět kol švýcarským systémem, s následnou TOP4 vyřazovacím způsobem. Vstupné symbolických 50,- a první cena je na zakázku vyrobená trofej.

Pro účast v turnaji je potřeba vyplnit decklist - stačí na místě, nicméně pokud si chcete vytisknout a vypsat doma, je to možné. Zájemci ať mi napíšou do pošty, případně i dotazy.

21.2.2013 14:48:57

Jak to dopadlo?
Kolik se Vás sešlo, jaké balíčky se hrály a tak?
Hru jsem si koupil minulý týden a dost mě zaujala, tak mě zajímá jestli je tu dost příznivců na turnaje nežsi koupím druhý core set :)

5.3.2013 10:58:27

>> Mortuss
Celkově se sešlo 10 účastníků, doma mám někde sesmolený krátký report, večer to se mohu nahodit.

5.3.2013 12:49:56

Vybíráme z Bazaru

Teotihuacan + rozšíření + insert
Teotihuacan + rozšíření + insert
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas