Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 215x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupím CZ verzi


Zdravím,

koupím CZ verzi této hry.

Osobní předání v rámci lokality nebo po domluvě poštou.
Nabídky pište do zpráv. Díky


*Psal sem již do Bazaru, ale myslím, že tady to bude více na očích.
26.9.2018 09:57:42

Vyměním ENG za CZ
Podařilo se mi ještě sehnat anglickou kopii hry (nejspíš jednu z posledních), ale radši bych českou, našel by se někdo, kdo by to vyměnil? Zatím jsem ji ani nerozbalil.

2.7.2019 00:35:53

Dansemacabre
"(nejspíš jednu z posledních)"

Prečo jednu z posledných ? Neviem o tom, že by bola out of print.

3.7.2019 02:17:06

hehe
tak ju skus niekde najst :-)

3.7.2019 13:06:50

"jednu z posledních"
Jednu z posledních, ne poslední. Poláci chystají dotisk, takže to nedostatkové zboží výhledově nebude, ale v tuto chvíli jich u nás už moc není. Když jem ji kupoval minulý týden, byla na Heurece "skladem" 1x, teď tam je nově ještě jeden další obchod.

Což je každopádně offtopic, poptávka po CZ verzi stále platí, ta se bohužel vážně sehnat nedá.

3.7.2019 13:19:11

Wuuduu
Nemusim, su toho plne eshopy, najma v UK :-) out of print nie je a podla vsetkeho bude reprint, kedze Poliaci ho maju potvrdeny.

3.7.2019 16:30:58

Dansemacabre
Každou chvilku je na bazaru.
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/94324/

4.7.2019 08:46:01

Karlhof
Kazdou chvilku urcite neni a ta cena mi pripada silena uprimne.

4.7.2019 08:48:43

cz verzia
Neviem či ju ešte majú skladom ale pred nejakou dobodu som ju tam videl. https://www.biliardshop.sk/obchod/spolocenske-hry/hry-pre-narocnych/star-wars-rebelie/

4.7.2019 08:50:35

není skladem
Bohužel není skladem ani na Slovensku a na zatroleném bazaru se taky moc nevyskytuje.
3.500 za rozbalenou hranou hru, která stála ještě před třemi měsíci 2.200, nikomu dávat nebudu. Volný trh ať se jde vycpat.

Takže to vypadá, že se smířím s ingliš a prostě to rozbalím a začnu hrát ;)

4.7.2019 10:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Ja som ju zohnal tu na bazare rok či dva naspäť za 60 € novú. Je to vážne velmi dobrá hra ešte ked si k tomu prikúpiš rozšírenie. Je to tak na 5 hodín ale čas pri tejto hre doslova letí.

4.7.2019 10:48:03

zatroleny bazar
Za 3500 to asi neproda, ale pokud se toho chce zbavit tak to za par dni hodi na bazar znova a uz levneji ;)

4.7.2019 11:10:07

bazar
jj, psal jsem mu zprávu. S trochou štěstí bude za chvíli na bazaru ta moje nová anglická a provařím na tom jen pár stovek (daň za to, že jsem si ji neobjednal před pár měsícema, kdy ještě byla skaldem a už jsem po ní pokukoval) :)

4.7.2019 11:16:00

Rebelie

S tou to šlo rychle, to je pravda. Po oznámení Blackfireu že už jí nemaj na skladě, jsem koukal na net, tady dvacet kusů, támhle deset, pak koukám za dva měsíce a nikde nic! Já si pro ní jel extra na hlavák do knihkupectví, kde se ještě skladem objevila...

4.7.2019 12:03:37

...
Před nedávnem jsem díky upozornění jednoho zdejšího člena sehnal českou verzi z klasického internetového bazaru.
Ale štve mě to, že rozšíření (které hru hodně vylepšuje) je jen v angličtině. Rozšíření je sice přeložené, ale jak karty vytisknout aby byly k nerozeznání od těch originálních ? Možností by byly obaly ale mně tam pak na kartách vadí ostré rohy. A navíc ty české karty obsahují chyby.
Takže pořád ve mi v hlavě hryzá myšlenka, že časem asi vyměním CZ hru za EN, aby k sobě karty seděly a zároveň si naskenuju základ, opravím chybné karty a nechám kvalitně vytisknout i s přeloženým rozšířením (aby to také sedělo), když to budu hrát s nějakým neangličtinářem... Ale to je hudba budoucnosti...

4.7.2019 12:38:49

MikeDundee
Co jsem nekolikrat poslouchal Dohrano o Rebelii tak to rozsireni moc nechvalili.

4.7.2019 12:46:06

konpok
Alespoň na BGG má rozšíření lepší rating než základ a komentáře k hodnocení jsou plné vět typu: "Fixuje věci ze základu", "Již nikdy nebudu hrát bez rozšíření", "Posouvá hru na ještě vyšší úroveň" atd.
Tady na zatrolenkách je sice uveden jen 1 komentář (pozitivní), ale průměr hodnocení je také vyšší než základ.

4.7.2019 13:08:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodnocení rozšíření
To, že rozšíření mají lepší hodnocení než základ je normální, je to dané tím, že rozšířka si kupujou lidi co se jim líbila základní hra. Tím pádem, pokud to rozšíření není nějakej průšvih, bude nejspíš dostávat jen dobré hodnocení, zatímco základ dostal i špatná hodnocení od lidí, kterým hra nesedla.

4.7.2019 13:18:00

MikeDundee
Rozšírenia majú na bgg spravidla lepšie hodnotenia ako základné hry. Lebo si ich kúpia len tí, ktorým sa základ páči. Raz sme to so spoluhráčmi riešili, prečo je to tak...je to spôsobené zrejme tým, že rozšírenia si kúpia fanúšikovia hry, zatiaľ čo iba základnú hru zahrá rádovo viac hráčov s rôznymi názormi.

4.7.2019 13:20:02

Rozsirenie
Rozsirenie vraj fixuje ten nemastny subojovy system. Ale neviem, nehral som.

4.7.2019 16:07:12

Avion
Avion Bratislava Biliard shop, nedavno (cca 2 tyzdne) som ju videl vo vyklade-cz verziu. Ci ju tam, este maju netusim.

4.7.2019 16:22:42

Avion
Diky za tip, Avion Billiard eshop ji bohuzel skladem uz nema, do vylohy se z Prahy nepodivam :) Obecne mozna jeste v nejakych malych kramech bez eshopu bude, ale kdo by to na slepo obihal.

To rozsireni opravuje soubojovy system, ale osobne by me stvalo, ze micha dve casove linky X let od sebe.

4.7.2019 16:37:06

rozšíření
Rozšíření pro mě fajn díky zlepšení souboje, i přidané jednotky to zpestří. Zas alternativní setup moc nezaujal, stejně tak alternativní balíčky misí, takže ho celé nevyužiju, ale i tak bych už bez něj nehrál.

4.7.2019 16:41:27

Miner, MerggieMan
Jasně, to chápu. Ale taky to znamená, že když to rozšíření má dobré hodnocení od fanoušků, tak jako fanoušek s největší pravděpodobností neudělám krok vedle :-)

4.7.2019 16:48:38

Ad rozsireni
Me spis zklamalo, kdyz hra dorazila, jak mala krabicka to vlastne je. Kdyz vezmu v potaz, ze se v nasich koncinach prodavalo za cca 900 - 1100, tak mi to pripada jako silne prepalena cena. Krabicka o velikosti krabicky od sirek, po otevreni 50% mista zabirala kartonova vypln, nevim nevim. Pokud tedy neni neco pod kartonem, tam jsem se nedival. :-)

Co se hodnoceni tyce, tak neni uplne pravdou, ze by rozsireni byvaly lepsi - lidi velmi radi zkritizuji, kdyz je neco spatne. Je spousta her, ktere maji rozsireni a dostanou velmi slabe hodnoceni. Souhlasim, ze si rozsireni koupi prevazne lide, kterym se hra libila, ale k hodnoceni imo prispiva, ze rozsireni prinasi variabilitu do her, ktera v zaklad chybi, umoznuji hraci pridat jen urcite prvky upravit tim charakter hry a to muze mit tez velky vliv, proc jsou rozsireni lepe hodnocene.
Dalsi argument je, ze lide spise podavaji hodnoceni, kdyz je neco spatne a ti, co jsou spokojeni, tak mlci. Dalsi vec je objektivita hodnoticich lidi.

Napriklad:
Hodnoceni: 1 (hodnotici je zrejme cesky hrac)
It would be a decent game if they had chosen a better theme, Star Wars is so last century

Dalsi:
Hodnoceni: 1
area control, asymmetrical alliance vs empire, interesting but very long

Takze i proto jsou rozsireni lepe hodnocene. Toto neni hra, ktera by mela dostat jednicku. Jednickovou hru si predstavuji naprosto odlisne. :-)

4.7.2019 17:10:54

VM
Musíš to brát jako statistiku a jednotlivce neřešit. Jsou dementi co dávají jedničku hrám od konkrétního autora nebo vydavatele, protože je nemají rádi.

Když FFG oznámili vydání Discover:Lands Unknown a oznámili, že každá hra bude unikátní, začali jim tam hejtři házet jedničky, protože měli pocit, že je FFG na hře za 60USD chce tahat jako na boosterch CCGčka, které stojí 10USD atp... a to hra ještě nevyšla a nebylo ani jasné, jak ten unikátní koncept funguje.

Hodnocení má smysl brát od určitého množství lidí, kdy se extrémní dementi ztratí v množství. :)

4.7.2019 21:33:32

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny LCG (CZ) komplet
Hra o trůny LCG (CZ) komplet
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas