Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 222x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra pro 2 - 4 hráče

Zdravím vás přátelé deskových her :-)

Pročetl sem si diskuse ke hře a jsem trochu na rozpacích. Hra se mi moc líbí, ale přeci jen mě zarazila jedna velmi důležitá drobnost. Hra je krásná, velká herní plocha, mnoho krásných miniatur, povedená grafika...ALE něco mi tady trochu zavání. Konkrétně jde o hru až pro 4 hráče.

Můj všetečné otázky a námět k úvaze je: Hra byla původně koncipována jednoznačně pro hru jeden proti jednomu. Z některých názorů zde zapsaných mám trochu pocit, že hra je jakože určena pro 2 hráče, ale mimochodem, to jde hrát i dva na dva, tedy ve 4 hráčích.
=== Není hra pro 4 hráče jen takovou rádoby hezkou samolepkou, která má nalákat více kupujících?
== Je hra pro 4 hráče znatelně jiná/lepší než pro hráče 2?
= Není hra pro 4 hráče jen to, že spolu sedí dva proti dvoum, ale vpodstatě může to samé obstarat na každé straně pouze jeden hráč?
Zkoušel jste to někdo vůbec ve 4 lidech?

Chápejte mě dobře. Hra vypadá fantasticky, ale za ty nemalé peníze získat hru pro 2 hráče...to je zatraceně málo muziky. Zajímá mě proto, jestli je hra pro 4 hráče lákadlem k ještě lepšímu zážitku, nebo je to jen prázdná bublina. V tom případě by totiž za ty peníze nestála ani náhodou.


Předem moc dík za názory. Myslím si, že mnohem víc hráčů napadlo to, jak to vlastně je.
Budou hrát klíčovou roli v mém rozhodování o koupi :-)
11.8.2016 23:22:10 | Upraveno autorem (porovnej)

3-4 hráči
Ve více hráčích si vždycky dva hráči rozdělí role na jedný straně. Ve třech hráčích hraje jeden rebel proti dvěma imperiąlům, ve čtyřech jsou to dva na dva. Každej hráč tak fakticky dělá půlku toho, co by dělal normálně při hře jeden na jednoho.

Ve více než dvou hráčích bych to už znova nehrál. Za mě osobně je tohle čistá duelovka..

12.8.2016 01:27:04

Málo muziky?
Moc nechápu, co je myšleno tím málo muziky, když si hru koupím, tak je hlavní, abych se bavil já ne? A už je vcelku jedno, jestli jenom s jedním dalším hráčem, nebo 3 (není to party hra). Já to hrál ve 4 jen jednou a bylo v pohodě, nicméně ve dvou jsem hrál her více a dostal jsem muziky pěknej kotel. Dobrejch dvojkovek není nijak velké množství, nevím tedy, proč by počet hráčů měl mít zásadní vliv na poměr cena/výkon (pokud se teda cena hry nerozkládá mezi více lidí).

12.8.2016 13:47:43

SW hry
U StarWars her je problém hlavně ten, že hodně z nich je právě jen pro 2 hráče, což se mi zdá škoda. Ale hlavně mi tady vadí to, že tady působí zřejmě klasický lživý marketing. Jinak řečeno: "Hodíme tam že je to až pro 4 hráče, koupí to víc lidí. Co na tom, že ta hra je pro 2. Ti další dva se taky pobaví, i když by u té hry vlastně vůbec nechyběli." .....TOHLE mi vadí...lhaní na obalu. Mě se právě líbila představa plnohodnotného souboje 2 vs. 2. To by bylo něco! Ale to by bylo asi moc složité vytvářet pro to extra pravidla hry. Tak tam napsali až pro 4 hráče a tahle hra pro 4 aktivní hráče jak to tak vypadá NENÍ. Ergo slibuje něco, co nesplní = LEŽ = děkuji nechci.

A tím ovšem nepopírám, že hra pro dva hráče není super :-) Miniatury vypadají úžasně.

12.8.2016 23:22:01 | Upraveno autorem (porovnej)

vikthor
Rozumím, co tě rozčiluje, ale hru MOHOU hrát čtyři hráči. Každý má svoji roli a nijak se neohýbají pravidla hry. Tudíž označovat něco za lži je v tomto případě hodně tvrdé. Přesto bych ji taky ve čtyřech raději nehrál.

Mně osobně vadí opačný jev, kdy nějakou hru, koncipovanou pro řekněme 6 hráčů, tvůrce upravil tak, aby šla hrát i ve dvou. To, že se oseká herní plocha, nebo je potřeba další herní materiál, který supluje ostatní hráče, ale už nedoplní ten lidský faktor, kde se uzavírají smlouvy a smíry atd., a hra je nakonec jen takové demo, aby se zvedla prodejnost... To mi přijde sprosté. Na druhou stranu od toho existuje BGG, kde si můžu podle názoru široké veřejnosti zjistit, jaký je optimální počet hráčů a naopak jaký doporučený není.

14.8.2016 21:31:04

Vybíráme z Bazaru

Voidfall - třívrstvé desky
Voidfall - třívrstvé desky
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas