Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 222x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte někdo odehráno už víc partií? Jaké to je? Klady a zápory a tak...
13.7.2016 15:30:59

cestina
Nejsem taky svetoborny anglictinar, ale proste, kdyz se porad dokola resi - jaky bude print do CZ?? a budou tam chyby?? a kdyz nastanou.. jak se budou resit? atd... tak tomu predejdete..., nebudte liny a proste si kupte anglickou verzi a aspon se trosku ten jazyk lepe naucite. Ja po letech, co jsem se takto rozhodl, dokazu i v pohode precist pravidla od firmy GMT, která vydava třeba 40+ strankova pravidla cisteho textu. Proste nebyt liny, tecka :).

23.2.2017 11:20:50

Chroust777
To máš pravdu. Ale ona česká verze je povětšinou levnější a hru nekupuješ jen pro sebe, ale abys ji i s někým mohl hrát ne :) Já třebas mam štěstí, že velká většina kámošů jsou angličtináři, ale stejně se vždy někdo najde kdo nerozumí. A ne u všech her je možné mu celou hru překládat.
Ta nižší cena je ovšem relativní, pokud si musíš dotisknout opravy např... Ale každopádně do učení se jazyka nemůžeš nikoho nutit a jsou i lidi, kterým to prostě nejde i když se snaží sebevíc (anglicky umim velmi dobře, ale třeba němčinu nejsem schopnej se naučit, i když na tom má i podíl to, že ji nesnášim :D).
Takže je určitě dobře, že hry vycházejí i v češtině, to je bez debat. Ale chce to i odpovídající kvalitu.
Já se ptal hlavně porto, že tuhle hru bych chtěl a chtěl bych si ji zahrát i s lidma, kterým bych to celou dobu nemusel překládat. A po mých předchozích zkušenostech s BF jsem se zeptat předem prostě musel a stejně mmi nebylo odpovězeno :D

23.2.2017 11:56:49

Peet
Ja ti naprosto rozumim a i chapu, ze pokud se neco zadrhne a i pres dotazy a snahu neni zajem o napravu, tak je to k vzteku :). Jinak ano, pokud nekdo opravdu nema vlohy, tak pro ne je CZ verze urcena a je skoda, ze se dost casto najde, ze preklad byl spatny a nebo dokonce uplne jiny, nez v originale (nevim kdo a kolikrat je to kym konotrolovano, nez jde do tisku). Ale pokud bych se mel vratit k teto hre, tak si myslim, ze je pomerne lehka - nejsou zde drsne podminky viz muzes neco pokud a pokud a pokud a zaroven nesmi byt to a to...., takze i v anglictine to jde vysvetlit a text na kartickach po par hrach cloveku prejdou do krve, ze uvidim obrazek a vim co karta dela a ani ji nectu. Ale ano, ani tohle neni argument, proc si nekoupit CZ verzi :) Jinak cenovy rozdil je mnohdy zanedbatelny. A proste u deskovek to je neco jako s Cofolou. "Kdyz ji chci, tak není co resit :)"

23.2.2017 13:16:51

Chroust
Tohle neni absolutne realne co pises (hra je jednoducha, zapamatuju si obrazek a podle nej presne vim co karta dela). Respektive neni to realne u teto hry, ktera trva 4 hodiny a vytahnes ji pri nejlepsim jednou za pul roku. Pravidla v anglictine vysvetlis, ale karty s textem v anglictine proste neanglictinar neda.

23.2.2017 13:45:57

Chroust777
No u her typu Neuroshima hex, Drako apod. to problém neni, pravidla vysvětlíš a zbytek je ok (karty/žetony jsou jazykově nezávislé). U hry typu např. Talisman to jde taky, jen občas přečteš neangličtináři co daná karta znamená (a ty čtyři slovíčka pro sílu.vůli,zlato a životy se naučí každej, popř. fate/osud). Ale u takovýchhle epických her typu TE nebo Rebelie to už tak ok neni :(

23.2.2017 15:46:17

Beholder, Peet
Máte pravdu mno :).

Ale je fakt, ze pokud se deskovky prekladaj, tak procento uspesnosti, ze budou v poradku, by mohlo byt teda o dost vyssi nez je...

23.2.2017 16:40:51

Tak jsem se po letech přemýšlení odhodlal a nakonec koupil najednou základ i s rozšířením, dokud je hra na obchodech ještě k dostání. Zatím jsem si krabici jenom rozbalil a pomazlil komponenty, ale musím říct, že po produkční stránce mě to teda trochu zklamalo. Plastové modýlky jsou OK, ale hrací karty a celkově tloušťku kartonu jsem teda čekal o něco lepší.

29.7.2021 09:51:42

@BigBobek Určitě nesouhlasim. FFG měla vždycky nadstandardní kvalitu komponent a moje SW: Rebellion i s rozšíením je velmi velmi dobrá. Možná máš příliš vysoké nároky z přeprodukovaných her, nebo, je mi líto, ale existuje možnost, že máš nějakou pirátskou kopii z Číny.

29.7.2021 13:27:11

@Havelock Jo, to s tou Čínou mě už to taky napadlo. Proto třeba zásadně nekupuju hry přes Amazon nebo neprověřené eshopy. Ale že by FYFT byl takový rizikový obchod? 

Na kvalitu komponent od FFG jsem právě taky zvyklý. Ale když srovnám karty ze SW:R třeba s kartami z MoM, tak to je nebe a dudy.

29.7.2021 14:45:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@BigBobek 

Taky mi to přijde zvláštní. Kvalita karet o kartonu je prostě skvělá jako u všech FFG her obecně takže otázka je co máš doma..

 


 

 



 

 


 

29.7.2021 14:46:43

@GeneralX : Mě právě zarazila i ta cena, za kterou to teď na FYFT prodávají. Mají to tam za 2.350,- Kč, což je fajn. Ale už při objednávání jsem si říkal, jestli to náhodou nebude fake. Ale řekl jsem si, že FYFT je docela velký obchod, má i kamenný speciálky a v minulosti jsem už od nich něco taky bral. Myslíte, že je šance, že by věci neobjednávali přímo od FFG, ale tahali to z Číny? Nějak mi to na ně nesedí.

Jako možná jsem fakt jenom přemlsanej, ale pár krabic od FFG už doma mám a jsem od nich zvyklý na určitý standard, kterému ty karty podle mě neodpovídají.

No dneska si jdu ještě vyzvednout rozšíření. To jsem pro změnu objednával z TLAMA games, tak pak porovnám vzájemně kvalitu.

29.7.2021 15:01:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@BigBobek 

Cena je v pořádku. Pochybuji že by FYFT bral něco jinými než běžnými distribučnímy kanály. Jak je to s pirátskými kopiemi netuším a nevím jestli se mohou dostat do běžné distribuce. Uvidíš jak to porovnáš každopádně mě rebelie nepřišla nikdy ničím ochuzená - naopak jedna z těch top i zpracováním..

29.7.2021 15:28:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@BigBobek Mam anglickou verzi i rozsireni z TLAMA games a kvalita je naprosto v poradku, maximalne ty karty by mozna snesly lehce vyssi gramaz, ale rozhodne neni na co si stezovat z me strany…

29.7.2021 16:54:19

Jediné zbytečně tenké jsou “desky hráčů", zbytek komponentů je parádní.

29.7.2021 17:22:35

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions sbírka (ENG)
Marvel Champions sbírka (ENG)
Akt. cena: 12000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas