Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 222x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Blackfire cz verze

Ta hra vypadá super a to že bude v CZ bude bomba jen holt peněženku to zabolí doufám že to bude s kým zahrát
25.12.2015 19:09:31

Mejlo
Nějak si nejsem jist kde vidíš něco ohledně "Propadáku". Já vidím jasnou prognózu prodeje pro kterou s přihlédnutím k tomu, že většina zájemců už hru má, nebude firma dělat dotisk, když ten by musel být 1000ks.
Mne mrzí, že nedošlo na rozšíření.

3.6.2019 18:13:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal-BF
Já vím, že je to jenom výkřik do tmy a reálná šance na český dotisk je mrtvá, ale neuvažovali jste třeba i o tom, že jste třeba Rebelii přivedli na český trh v době, kdy ten ještě na takhle velké hry (s cenou 2k+) nebyl připraven?

Já samozřejmě nevidím do čísel BF (ani do toho, jak se teď daří TI4, Panství hrůzy a dalším dražším hrám od BF), ale co asi vnímáme všichni, je, že povědomí o deskových hrách šlo obecně v ČR za poslední roky hodně nahoru, a to i s ochotou lidí si za dobrou hru připlatit.

Rebelie je dlouhodobě v topu žebříčku na BGG (v současnosti sedmička), má nálepku nejlepší deskovky s tématem SW, navíc výborně hratelná ve dvou hráčích. Navíc tu máme nové filmy, seriál Mandalorian, a další věci z produkce SW.

Opravdu myslíte, že by si to ty nové kupce furt ještě nenašlo?

5.10.2020 10:36:04 | Upraveno autorem (porovnej)

BigBobek
No on bude asi i problém, že mi přijde že i samotné FFG už tuhle hru výrobně spíš utlumuje, a taky je tu pořád trend nového, tyhle starší věci už prostě tolik netáhnou, pokud nebyl první print vyloženě hit, nemá moc smysl se k tomu vracet, do toho tu máme to, že Star Wars obecně v ČR úplně nefrčí, dost často vidím různé věci se SW tematem ve výprodejích. Pak zas budou lidi brblat, že nebude česky rozšíření, podle mě tohle reprintovat by asi nebylo extra zajímavé ani pro jiné vydavatele natož pro BF.

5.10.2020 10:48:21

Ew

222
Tu na zatrolenkach chce 222 ľudí túto hru či je to aktuálne nvm ale pochybujem že je to dvovod k ďalším 1000ks tisku ak je to min číslo

....expanziu mám Anglicku vďaka prekladu od Froggery ;)

5.10.2020 11:09:42

Rebelie
Dotisk je úplná utopie. Her se prodalo 1000 za 2 a čtvrt roku. Pokud se nepodaří "otočit" 1000 kusů za rok, je hra v podstatě odepsaná. Dotisk by seděl na skladě další 3-4 roky. A to ještě musíme vzít v potaz současnou ekonomickou situaci. Výroba podražila a hra by v tuto chvíli atakovala hranici 3000Kč (nekoukejte se teď na aktuální kurz EUR/USD vs CZK).

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.10.2020 12:26:58

...
Osobně si myslím, že šance na reprint je blízká nule, spíše tedy úplně nulová. Proti reprintu hraje plno věcí - prvnímu printu trvalo strašně dlouho (2 roky?), než se vůbec vyprodal, hra je už staršího data, SW licence u nás není tak oblíbená, nenašlo by se dalších 1000 lidí, kteří by hru koupili a vyprodali tento náklad do roka (což je obecně tak nějak hranice úspěchu/neúspěchu). Navíc ještě k tomu reprinty musí mít BF dle reprintů FFG, což asi taky není žádná legrace...

Takže se ani nedivím, že dotisk nebude, protože aby byl, tak by se první print musel vyprodat během 3/4 roku...

EDIT: No a než jsem stihl dopsat svůj příspěvek, tak to potvrdil i sám Michal :-)

5.10.2020 12:36:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Star Wars neprodává
Předem se omlouvám za Off Topic, ale jako fanouška Star Wars mě ani nenapadlo, že by Star Wars mělo u nás v deskových hrách takovouhle pověst.

Můžu se pro zajímavost zeptat, jestli u nás nějaké IP naopak prodává velmi dobře? (Pán prstenů? Hra o trůny, než ji finále implodovalo?)

5.10.2020 17:02:19

Slaba znacka
Me to popravde taky prekvapuje - kdyz si treba vzpomenu na ty beznadejne vyprodane pulnocni premiery. Jsem si myslel, ze SW u nas taky slusne tahne (mozna ne tolik jako ve svete, ale preci).

Jo no, ja ty duvody chapu. Mrzi me jenom, ze pred 2-3 rokama jsem se jeste deskovkam tolik nevenoval, jinak bych si svoji kopii taky vcas poridil. :-/

Kazdopadne diky za reakce (hlavne Michalovi za stanovisko BF).

5.10.2020 20:41:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Wee free gamer
No ... bohuzel posledni trilogie taky cele SW implodovalo. Mozna i odpoved na otazku, proc se SW neprodava.

5.10.2020 23:19:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Licence
Star Wars značku tu zabilo české vedení marketingu Disney, které protěžovalo Marvel a animáky. A upřímně, kvůli komančům tu nikdy nebylo takové SW podhoubí jako na Západě.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

6.10.2020 07:10:21

Mejlo

Trilogie ano neustále nastavování příběhu už bylo nic moc.. Ale nové Spin-off filmy jako Rougue One nebo Solo nebo seriál Mandolarian jsou asi nejen pro mě pecky..

6.10.2020 09:22:12

Mejlo
Pecky, o kterých se nikdo pořádně nedozvěděl.
SW tu prostě neprovázel žádný hype. Vlastně nikdy. Historicky to byl těžkej underground a nová éra se nikdy marketingově nerozběhla. A to ještě u her je to půl bídy. Co se týče hraček (figurky, plyš,...), nikdo to nekupuje. Star Wars je pro nákupčí hračkářských či knihkupeckých řetězců sprosté slovo.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

6.10.2020 09:26:09

Zajímavé
Díky za vzhled do situace. Srovnání se slávou Marvel superhrdinů je zvlášť "oči otevírající".

Jako velký Star Wars fanoušek obklopený dalšími fanoušky jsem se nad tím nikdy ani nezamyslel.

6.10.2020 09:34:58

Popularita

No myslím, že 7. epizoda to měla rozjeté velice dobře. Pořád drží druhý nejúspěšnější a pátý nejnavštěvovanější premiérový víkend v ČR a celkově si taky nevedla špatně. A pamatuji si, že v tu dobu byly SW a jejich merch úplně všude a šel na to kde kdo do koho bych to nikdy neřekl. IMHO ten rok musel u nás být největší nárůst SW diváků. Ale je pravda, že spinoffy se u nás nepovedlo prodat vůbec a s každým dalším dílem trilogie ta návštevnost dost klesala takže jsme se svezli na celosvětovém hypetrainu a pak zase spadli. O Mandalorianovi a u nás v podstatě nulové propagaci, kvůli absenci Disney+ radši ani nemluvím.

6.10.2020 10:28:44

Michal BF
No takové SW knížky tady vychází velice pravidelně, dlouhodobě a hlavně prodeje jsou velice slušné a je o ně velký zájem.
Mohu posoudit z první ruky, u jejich vydavatele dělám.
Brandové věci typu Lega a ostatního merchu atd také jedou slušně.

Pokud jste si v BF mysleli, že se takhle drahá hra prodá sama /a v době vrhnutí na trh byla o parník dražší, než jiné/, tak jste sami nezvládli její marketing a propagaci...a nyní to házet celé na jiné s tím, že údajně nepropagují celý brand je pro mě omlouvání vlastního neúspěchu.
V té době ještě nebyly venku ty absolutně nepovedené poslední 2 epizody.

O Vašem skvělém marketingu a podpoře například takového MtG by se také dalo jistě vést dlouhé diskuse ;-). Ale je to váš boj a váš byznys...

6.10.2020 10:59:24

Ad popularita SW
Jestli si nekdo mysli ze popularita a fanouskovska zakladna SW se vytvari pomoci prodeje nejakych trapnych figurek a podobnych hovadin tak je to velice smutne a vlastne vsevypovidajici o situaci na nasem trhu.

6.10.2020 12:05:40

Nazor
Neco podobneho se resi ve vlaknu o cene PC her a deskovek a pomeru cena/vykon.

Tu je to podobne. Mozna je tu dost fanousku, ale je rozdil jit na film a koupit si deskovku za 2k. Kolik z tech lidi hraje deskovky a kolik z nich je ochotno za ni zaplatit takovou cenu.

Deskovky jsou specificky segment, nas trh je relativne maly a SW tomu u nas taky zrovna nenahrava si myslim. Krom toho ta deskovka neni zadna causal hra, coz muze mnoho hracu rovnez odradit, protoze ucit se tak komplexni hru, kdyz jsem predtim nic poradne nehral muze byt odrazujici. Uznavam ale, ze tak nizke prodeje bych necekal.

Co se marketingu tyce, tak ac BF nepatri k mym favoritum, tak je pravdou, ze investovat do SW universa kvuli jedne krabici vs MTG, ktere je prakticky zivi nelze srovnavat. Krom toho MTG je opet uplne jiny druh zabavy nez "jednorazova" deskovka.
A pokud by ta kampan mela byt velika, tak by mela byt zamerena i na jine veci z tohoto prostredi, jenze to se dostavame do dalsi pasti - kolik lidi si koupi DND knizky z prostredi SW, aby stalo za to to prekladat a podporovat? Kor kdo chtel, tak si to koupil v AJ s velkou pravdepodobnosti.

6.10.2020 12:12:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal BF
Já se tady názorově postavím na stranu BF, protože to, že SW je v oblasti prodeje hraček a stolních her u nás bída, neslyším poprvé a rozhodně nejen ze strany BF :-(.

6.10.2020 17:56:57

:)
Já bych se uklidnil. Nedávno se hra doprodávala v čj a spousta lidí po tom skočila...a nikdy ji na stůl nedostane, protože je to velká dvojkovka. Sehnat z druhé ruky se dá bez toho, aniž by BF tiskl 1000 krabic. Tady se dají sehnat i podstatně vzácnější věci než je tohle.

6.10.2020 22:06:14

AJ verze

jako chápu, že AJ verze je pro část lidí problém, ale taky se to dá nějak pořešit, karty i pravidla přeložené jsou. Já jsem se k deskovkám dostal bohužel teprve nedávno a českou verzi Rebelie už jsem v obchodech nestihl. No tak mám Aj i s rozšířením a už jsme to hráli i s manželkou, která uplně AJ nedává...všechno jde, když se chce :)

7.10.2020 10:04:47

Beholder
No něco na ten způsob si myslel pan Lucas když se vzdal většiny peněz z filmů a nechal si práva na merchandise ;-).

7.10.2020 17:43:23

Vybíráme z Bazaru

Drawn to Adventure
Drawn to Adventure
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas