Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 222x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Blackfire cz verze

Ta hra vypadá super a to že bude v CZ bude bomba jen holt peněženku to zabolí doufám že to bude s kým zahrát
25.12.2015 19:09:31

...
Každopádně já jdu do toho :-)

25.12.2015 19:20:46

...
tuší někdo datum CZ vydání?

14.4.2016 15:21:40 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Předevčírem se jich někdo ptal na netu a odepsali že do měsíce by měl být hotovej tisk ale datum vydání zatim nezveřejnili

14.4.2016 15:51:53

Bauhaus
Tak do měsíce tisk, pokud se ovšem u FFG nezmění tiskové okno pro cizojazyčné verze :) Měsíc cesta, a ještě taky záleží jak to dlouho bude čekat v Číně, než se zaplní kontejner. Takže optimistický odhad tak červenec/srpen bych řekl :)

14.4.2016 16:27:07 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jako realista vidím tu CZ verzi pod stromečkem :-).

14.4.2016 18:27:51

...
omg a já zrovna koupil anglickou verzi... :-(

6.6.2016 22:23:19

IN

..
Alespoň nebudeš mít problém s případnými rozšířeními ;-)

7.6.2016 10:27:30

...
Jenže to bohužel značně snižuje počet potenciálních hráčů :-(

7.6.2016 16:02:56

Rebélie
Rebélie už je na lodi a míří směr Evropa

8.6.2016 09:40:04

...
Tak peníze už mam stranou, tak teď už jenom, aby dorazila loď. Natěšenost je u mě hrozná. Já snad těch pár týdnů nevydržim.

21.6.2016 11:01:02

...
Tak údajně 19.7. je česká verze na skladě Blackfire. Paráda.

8.7.2016 14:02:45

chyby v cz verzi
Zkontroloval jsem oboje pravidla i ty karty, ke kterým jsem našel podklady na bgg, soupis karet u kterých chybí kontrola je uvedený na konci. Pokud má někdo možnost porovnat nebo mi poskytnout ofocené originál karty k porovnání, budu rád.
Klasicky jsem měl občas problém se slovosledem nebo obraty, ale to se mi u BF her prostě stává a může to být jen můj problém :)

Chyby jsou většinou jen prkotiny, nejsou bohužel zahrnuty opravy z FAQ ale ty byly všehovšudy jen tři a asi je BF neměl k dispozici při překladu.

Chyba v průvodci hrou
strana 6
KDO JSOU VELITELÉ
Číslo na každém veliteli uvádí bonusy... X má být: Čísla na každém veliteli uvádí bonusy...

Chyby v přehledu pravidel
strana 2
AKTIVACE SOUSTAV
1. Umístění velitele
Velitel, který nemá hodnotu taktiky. X má být: Velitel, který nemá hodnoty taktiky.

2. Přesun jednotek: Hráč může přesouvat své jednotky ze sousední soustavy do této soustavy X má být: Hráč může přesouvat své jednotky ze sousedních soustav do této soustavy... v pravidlech se to jinde už objevuje správně, takže snad nehrozí, že by to někomu kazilo hru.

strana 10
POČÁTEČNÍ MISE
Každá z frakcí má čtyři karty misí. X má být: Každá z frakcí má čtyři karty počátečních misí.

strana 10
POVĚST
Pokud hráč za rebely získá více než jednu pověst, žeton pověsti se posouvá stále jen o jedno pole naráz. X podle mě ne moc šťastná formulace, aspoň mě to zní jako by se i tak posunul jen o jedno pole, místo aby bylo řečeno, že se posouvá postupně po 1 políčku.

strana 13
ODHALENÍ ZÁKLADNY REBELŮ
Hráč za rebely má možnost odhalit svou základnu kdykoliv během jedné ze svých fází velení. X dle FAQ ji může odhalit jen na začátku jedné ze svých fází velení před použitím velitelů.

REJSTŘÍK
Moc jsem ho nezkoumal, ale všimnul jsem si, že v něm není například uvedený odkaz na odstavec Zvláštní operace na straně 14, v rejstříku uvedeno jen viz Boj, což je nesmysl. Celkově nechápu proč u věcí, kde je odkaz viz něco, není už uvedena stránka. V originálním rejstříku je i v takovém případě vždy odkaz na stránku.

----------------------------------------------------------------------------

Chyby na kartách

Karta projektu: Dozor nad projektem
Zvol 1 imperiální jednotku ve frontě výroby na poli 1 nebo 2 a umísti ji do této soustavy X místo umisti by mělo být vylož - deploy, někdo by se mohl domnívat, že může použít v systému kde je sabotáž, která brání vykládání jednotek.

Počáteční karta mise: Sabotáž
Pokus v libovolné soustavě. X není použit text z FAQ: Pokus v libovolné obydlené soustavě.

Karta akce: Nezávislá operace
chybí doplnění z FAQ, že hráč za Impérium nesmí své pozemní jednotky přesunout do soustavy obsahující jednotky Rebelů.

Pak už jen jedna drobnější

Počáteční karta mise: Výzkum a vývoj
Vyhodnoť libovolnou soustavu... X má být: Vyhodnoť v libovolné soustavě...

Nezkontrolované karty

Všechny karty taktik

Karty akcí:
Zahajte evakuaci
Jsme v zoufalé situaci
Nezávislá operace
Podpora lidu
Nebezpečnější než si uvědomujete
Skvělý správce
Je to tvůj osud
Plně funkční
Zaskočte je
Připraven k akci

Karty misí:
Plán útoku
Navedeni na falešnou stopu
Podpora Mon Calamari
Obchodní vyjednávání
Zadržený
Imperiální propaganda
Zachycené vysílání

30.7.2016 00:00:50

další chyba
Karta mise Rebelů: Záložní plán
Tohoto velitele pověř počáteční misí z karet ve své ruce. Pověřit můžeš i takového velitele, který se v tomto kole již o misi pokoušel nebo v tomto kole vyhodnocoval. ---> správně má být Tohoto velitele pověř počáteční misí z karet ve své ruce. Může to být i mise o kterou ses již v tomto kole pokoušel nebo ji v tomto kole vyhodnocoval.

8.8.2016 23:39:09

Froggery
Ahoj,
Poskytl ti uz nekdo podklady pro kontrolu tech zbyvajicich karet ktere jsi nenasel na bgg? Docela by me zajimalo kolik je v prekladu celkem chyb

12.8.2016 08:44:35

Beholder
Ne, ale při hraní mě nic dalšího do očí netrklo a tak doufám, že i vzhledem k jinak nízké chybovosti, kde je hlavní nedostatek spíš chybějící doplnění z FAQ to už bude OK. Na rozdíl od některých jiných překladů, to vypadá, že tohle prošlo nějakou podrobnější kontrolou :)
Jinak přelepky chybných karet jsou nahrané a čekají jen na schválení.

12.8.2016 08:54:57

Beholder
Tak teď jsem ještě zkusil zapátrat a zdá se, že jsem našel diskuzi, kde jsou i karty které chyběly v přehledech, které jsem použil ke kontrole, večer na to mrknu. Pak už by chyběly jen karty taktiky používané při boji.
EDIT: Ještě koukám, že je i mod pro Tabletop Simulator, pokud to nějak rozchodím tak by se to pak dalo vycucnout z něj a bylo by to komplet.

12.8.2016 09:10:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Good job ;)

Jsem rad ze zrovna SW se jakz takz povedly :)

12.8.2016 11:17:50

chyby v cz verzi
Tak nakonec mě zachránil modul do Vassalu a karty jsem projel všechny :)
Je možné, že jsem ještě něco přehlídnul, ale snad to takhle bude už vše. Opravné karty budou příští týden.

Karty pozemní taktiky

Nezastavitelný útok
Tvůj soupeř nemůže během tohoto kroku vesmírné bitvy zabránit poškození. ----> Tvůj soupeř nemůže během tohoto kroku pozemní bitvy zabránit poškození.

Plán útěku
Tvé jednotky mohou během tohoto kola boje ignorovat omezení transportu. ----> zřejmě kvůli nedostatku prostoru bylo vyhozeno slůvko ústup, ale pak není na první pohled úplně jasné o co jde, asi bych použil Tvé jednotky mohou během tohoto kola boje ustupovat bez omezení transportu.

Karta akce Impéria

Zaskočte je
Umísti tohoto velitele do libovolné soustavy. Poté přesuň imperiální jednotky ze sousední soustavy... ----> Umísti tohoto velitele do libovolné soustavy. Poté přesuň imperiální jednotky ze sousedních soustav...

12.8.2016 22:55:10 | Upraveno autorem (porovnej)

na zvážení
Ještě bych zvážil toto, možná to není na přelepky, ale nechám to na Vás:

Zachycené vysílání:
Pokus v libovolné soustavě rebelů. Při úspěchu dobere hráč za rebely 8 karet z balíčku průzkumu. Předá ti všechny z těchto karet, které patří soustavám s imperiální jednotkou. Poté zbylé karty zamíchá zpět do balíčku. X Pokus v libovolné soustavě rebelů. Při úspěchu dobere hráč za rebely 8 karet z balíčku průzkumu. Předá ti všechny z těchto karet, které patří soustavám, které obsahují imperiální jednotku. Poté zbylé karty zamíchá zpět do balíčku.

Navedení na falešnou stopu:
Vyhodnoť v libovolné soustavě, která obsahuje imperiální jednotku. Vezmi 4 náhodné karty průzkumu hráče za Impérium. Umísti tyto karty navrch a/nebo dospodu balíčku v libovolném pořadí, aniž bys je hráči za Impérium ukázal. X Vyhodnoť v libovolné soustavě, která obsahuje imperiální jednotku. Vezmi 4 náhodné karty průzkumu v držení hráče za Impérium. Umísti tyto karty navrch a/nebo dospodu balíčku v libovolném pořadí, aniž bys je hráči za Impérium ukázal.

14.8.2016 22:16:15

Marvin
Tak tohle mi ani u jednoho nepřišlo jako nějaký problém k předělání, ale pokud bude zájem od dalších lidí tak není problém to udělat.

14.8.2016 22:33:03

Froggery
Jasně, je to možná spíše na nějaké FAQ anebo clarification :)

Nicméně u toho Zachyceného vysílání je to "obsahují jednotku" běžný wording jiných karet a nechápu, proč to změnili :)

15.8.2016 08:08:47

Dopredaj
Pre tých, ktorí doteraz váhali alebo otáľali s kúpou: Blackfire dnes na svojej FB stránke uverejnil informáciu, že Rebélia sa už nenachádza na ich sklade a posledné kusy sú tak dostupné iba v jednotlivých obchodoch. Taktiež uviedol, že dotlač sa už nechystá a rovnako tak ani nepočíta s lokalizáciou rozšírení do češtiny.

14.9.2018 16:52:16

Otázka na Blackfire
Když je teď Blackfire součástí Asmodee (stejně jako FFG), není teď jiná situace ohledně reprintu hry než byla před rokem ? Nemůže se Blackfire připojit k nějakému reprintu jiné lokalizace v menším počtu kusů? (když už je vlastně česká verze přeložena, takže to nic nestojí...) Poptávka po hře asi pořád je a na bazaru se hra draží za poměrně vysoké částky...

5.5.2019 08:28:37

Dotisk
Minimální náklad je 1000 kusů, jsme schopni prodat tak 250 první rok, pak to bude dál klesat. Zájemci měli šanci 2 a půl roku.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.6.2019 23:38:44

Propadák?
Takhle velká a drahá hra rozprodana za 2.5 roku je propadák?

3.6.2019 06:26:18

Vybíráme z Bazaru

Frostpunk + Zoceleni mrazem CZ
Frostpunk + Zoceleni mrazem CZ
Akt. cena: 85 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas