Star Wars: Legion

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Legion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Alex Davy
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní komunita

Má někdo v plánu do toho jít? Chápu, že je to vlhký sen mnoha fanoušků SW, ale už teď je z toho poznat černá díra na peníze a podle recenzí jeden core set není ani na plnohodnotné hraní doma. Leda tak kratičké demo jako ochutnávka herních mechanismů. Navíc ještě to, že přiložené scénáře v krabici ani nejde hrát kvůli nedostatku herního materiálu? To snad... Za mě teda docela zklamání. FFG začíná být nenasytné a jeho snaha převálcovat GW, které jde naopak s cenou mírně dolů, se mi jeví jako krok špatným směrem.
23.3.2018 15:54:14

Havelock
Tak ono je cim dal vic znát ze je spolknulo Asmodee NA, ktere si z nich asi chce udelat takovou svoji verzi GW, bohuzel to uz s FFG asi lepsi nebude.

23.3.2018 15:57:26

Herní komunita

Je to wargame s miniaturama z frančízy Star Wars. Jak už bylo řečeno vlhký sen. Dneska mi přišel balík s core setem a všemi rozšířeními. :) Kdo hrál wargame ví, že tohle je drahej kůň. Takže nic nového pod sluncem.

23.3.2018 16:58:43

Mizy
Já si čistě osobně myslím, že tohle bude horší, než už zavedené wargames s miniaturami. Model FFG spočívá v tom, že rozstrká potřebné karty napříč všemi jednotlivými rozšířeními (dobře vidět v X-wing) tak, aby si hráč měl potřebu koupit všechno, co vyšlo. Jenže standardně hráči pořizují jen jednu frakci... Navíc FFG má tendenci přebít užitečnost starších figurek/karet novými rozšířeními. Tudíž to, co koupíš a hraješ teď, může být za čtvrt-půl roku totálně nehratelný odpad - je to vlastně takový nepřímý LCG model (resp. Living Miniatures Game). To se u jiných her myslím nestává. Nebo alespoň ne tak výrazně a okatě. A to vemte v potaz, že na jeviště časem jistě vstoupí i frakce Scum & Villainy a náklady ještě o polovinu porostou.

23.3.2018 17:25:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock

Podle toho co jsem četl, tak tady by se tomuhle modelu měli FFG vyhnout. Karty v rozšíření jsou jen pro ten jeden model či jednotku v krabici. Zatím co jsem viděl karty, tak to mohu potvrdit.

23.3.2018 21:28:57

FFG respect--
Já jsem do toho jít chtěl když to oznámili, ale protože to nekonec není kompatibilní s Imperial Assault, což je prakticky totožná hra kde už mám armádu sestavenou a nabarvenou, kašlu na to, aspoň pokud se neobjeví nějaká možnost to skloubit. Znovu stejné jednotky fakt malovat nebudu a je to od FFG nechutný tah, mohli si snadno rozšířit herní základnu pro Legion když už měli prakticky stejnou hru vydanou, ale místo toho se na stávající fanoušky vykašlali.

23.3.2018 23:11:36

Mizy
Nooo, tak to je potom jiná :) Napiš dojmy, jestli budeš o víkendu zkoušet.

24.3.2018 02:20:37

.
-- rebel, aktualne si myslim ze postavim 600+ armadu, kdyz to dobre pujde tak do 2 tydnu dam tu 800.. chyne, praha zapad, brno (obcas)

11.4.2018 23:21:22 | Upraveno autorem (porovnej)

IA nekompatibilní
Už mám hodně figurek z IA a kupoval jsem i 2 core sety s vidinou toho, že v budoucnu bych na to uplatnil nějaká wargame pravidla. To, že Legion není kompatiblní s IA je pro mě a co jsem četl, tak pro velkou spoustu hráčů jasná stopka. Počítám, že to moc oblíbené nebude a časem to tiše umře. Přitom kombinováním figurek mohl těžit jak IA tak Legion. Navíc co jsem četl, tak ohlasy jsou zatím smíšené. Nejedná se o žádnou bombu - ty které SW nezajímá, mají daleko lepší alternativy a ty, které SW zajímá už většinou vlastní IA a do Legionu už se nepohrnou díky velmi podobnému měřítku. Kdyby bylo stejné nebo výrazně menší (třeba 15mm), aby se daly hrát hry jiného formátu, tak by to asi mělo smysl, ale takhle je IA přímá (a zavedená) konkurence a Legion není až tolik odlišný jako tomu je u X-wingu a Armady. Nehledě na šílenou cenu rozšiřujících balíčků, které si ještě musíte sestavit a nabarvit, čehoš se u FFG po skládání IA Rancora a AT-ST docela bojím. Nepasovalo skoro nic.

7.5.2018 14:34:47

IA vs. Legion
IA má standardní velikost pro herní mapu (1 palec). Legion se nejspíš bude hrát na větší ploše, tak pochopitelně musí být v menším měřítku. Pokud někoho nebere Star Wars, je jasné, že Legion nejspíš pořizovat nebude, ale to platí i pro fantasy, 2. Světovou apod. Podle mého si Legion své hráče 100% najde, protože je v něm ohromná svoboda, miniatury vypadají prostě skvěle atd. Neváhal bych, ale na můj vkus je kolem mě Star Wars už trochu moc. Komerce Disneyho téma Star Wars zabíjí. Pro mě to má už pomalu stejnou hodnotu jako Popelka a spol. princezen. Škoda.

8.5.2018 07:46:13

IA vs Legion

"IA má standardní velikost pro herní mapu (1 palec). Legion se nejspíš bude hrát na větší ploše, tak pochopitelně musí být v menším měřítku. "

Tohle nějak nechápu. Měřítka figurek jsou téměř stejná, jen aby někdo náhodou nevzal figurky z IA, tak má Legion větší podstavec a figurky jsou v "heroic scale" = obří hlava a končetiny a ještě jsou o chlup větší aby fakt nepasovaly. Jiný důvod v tom není. Legion se hraje na cca dvojnásobné ploše (3x6 - IA se většinou vleze do 3x3), protože technika je oproti IA obrovská v daleko větším měřítku. Což je podle mě chyba. Kdyby šli do 15mm (1/100), tak se jednak odliší od IA, tak budou mít prostor pro větší bitvy i techniku. Takhle dáte na stůl AT-ST a už je stůl plný.

10.5.2018 17:08:55

Hledáme..

...hráče z Českých Budějovic a okolí..najde se někdo..abysme tuhle super wargamingu tu v jižních čechách kapánek rozhejbali??

9.6.2018 19:19:49

Praha

Je v Praze nějaká komunita co to hraje ?

9.6.2018 20:59:00

.

Jsem z Praha západ, hraju rebely ale taky teprve hledám.. takže zatím hravam spis v Brně

5.9.2018 22:22:47

Brno

Někdo v Brně??

31.10.2018 17:23:41

Hraní

Tak po delším rozmýšlení jsem hru také zakoupil. Přiští týden budeme s kamarádem hrát první hry tak jsem na to zvědavý. Mimochodem nějací další hráči v Praze? Rozrostla se komunita nebo to upadá?

1.8.2019 01:39:01

Brno a okolí
Přemýšlím o tom, že bych si pořídil SW Legion, sice mám doma IA, ale přece jen se mi tohle líbí o něco víc. Jaká je dnes herní komunita v Čr popřípadě v Brně a okolí? Hrají se nějaké turnaje či jsou nějaká herní setkání?

9.7.2020 19:51:36

ahojte hrá to ešte niekto,

dôjde mi základ hry, tak sa chcem opýtať či tu je niekto komu by som mohol napísať správu s prípadnými otázkami,..

taktiež som pozeral že preložene veci sú, ale už dávno sa nové veci preložené neprikladali - ešte sa prekladajú či musím dávať pozor a rozšírenia kupovať tie čo sú preložené lebo ďalšie preložené nebudú? pretože angličtinou moc nevládnem,…

je to moja prvá wargame takže na začiatku isto budem potrebovať troška usmerniť,…. gameplay som kukol, ale nie všetko mi je úplne jasne keďže je len v angličtine.

 

Lucas.

 

25.5.2021 07:06:40

 https://discord.gg/D8GRxC 

 

skupina hráčů z celé republiky z oblasti her Star wars (Legion, Armada, X-wing)

 

25.5.2021 13:15:40

ďakujem, kukám že len tak ma tam nepustí, asi sa musím večer registrovať.

25.5.2021 14:11:43

Vybíráme z Bazaru

Magic: 8th edition basic lands
Magic: 8th edition basic lands
Akt. cena: 40 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas