Star Wars: Klonové války

xxxxxxxxoo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Klonové války - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Gém Klub Kft.
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Alexandar Ortloff
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

prvotní info

Má už někdo prvotní informace k této hře? Spojení světa Star wars a mechanizmů pandemic mě celkem zaujalo. Souboje asi nebudou nijak vymazlené, ale stačí, aby to bylo tématické. Předpokládám i dost náhody a nízkou obtížnost. Z náhledů na zveřejněné karty to vypadá, že každý jedi bude trochu jiný.

Napadá mě také srovnání s “pandemic wowkem”, který jsem také zvažoval, ale to hodnocení hry mě odradilo.

9.10.2022 09:44:15

Navázal bych na Černého vlka – může tuhle hru někdo porovnat s WOW: Wrath of the Lich King? Když vzít jednu z nich, tak kterou? Díky za názor:-) 

16.11.2022 18:33:38

Mám obě hry a obě se mi líbí. Každá z jiného důvodu. 

U WOW musí hráči podle mě víc přemýšlet a je to celkově obtížnější. Každá postava má životy které jdou celkem rychle dolů. U SW tohle neřešíte a když máte utržit zranění a nemáte karty na odhození tak se nestane nic. U WOW stojí spec. akce hrdiny 1 akci zatímco u SW je zdarma.

SW má zase více padouchů a každý se chová jinak a je potřeba se tomu přizpůsobit. Což je super. U SW si můžete zvýšit obtížnost přidáním karet úkolů. Hru to sice stíží, ale na úkor prodloužení herní doby. U SW se mi taky líbí pocit, že si budujete malou armádu. 

Jinak jsou to obě hry klasický pandemik. Plnění úkolů je taky +- podobné. U WOW musíte mít karty + úspěchy při hodu kostkama a u SW prakticky to samé, karty + hod kostkou. 

Chybu rozhodně neuděláte ani s jednou hrou a rozhodoval bych se asi podle tématu.

16.11.2022 19:41:55

@marrian na jednoduchou otázku dám jednoduchou odpověď. Určitě WOW: Wrath of the Lich King. Ten jsem hrál vícekrát, a úplně v pohodě. Když bych ho měl hrát znova, tak se zlobit nebudu. Klonové války jsem hrál jednou a zklamání. O další hru skutečně nestojím. Přičemž svět Star Wars mi není vůbec cizí - aby se někdo neozýval. Asi bych o něm věděl víc než o WOW. Jediné co bych dal do plusu jsou figurky droidů. Tam je pěkné že není jen jeden typ :) Možná i nějaký balíček misí, ale to je jen malé bezvýznamné plus. 

Pandemic WOW mi vždy dal daleko lepší a funkčnější zážitek.

26.11.2022 18:27:52

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham
Brass: Birmingham
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas