Star Wars: Imperial Assault

xxxxxxxxxo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Imperial Assault - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad základní kampaně

Zdravím,
byl by zájem o překlad základní kampaně? Budeme teď hrát a každou misi, co budeme hrát, chci přeložit do češtiny, abych to měl jednodušší. Byl by zájem o překlad? Neumím to dát do PDFka, takže to budu mít pouze ve Wordu.
Momentálně mám přeloženou první misi - Aftermath.
25.1.2021 14:07:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní kampaň
a není už základní kampaň v sekci ke stažení?

25.1.2021 16:08:45

víííííc

A co takhle v grafice? A co další kampaně? :)) Je to super hra.

25.1.2021 18:05:34

@Riddleboy
Máte pravdu, já jsem si toho vůbec nevšiml, díky!

26.1.2021 13:36:22

@Černý vlk
Budeme hrát později i Jabba´s Realm, takže bych se mohl pustit do toho, když je základ už přeložený :)

26.1.2021 13:42:10

Hraní v CZ

Mám dotaz jak to se hrou a překladem tedy je. Je fanoušky přeložený návod a herní komponenty ale ke hře je nějaká eng aplikace kterou bohužel přeložit nejde? K čemu ej přesně ta aplikace? Užije si člověk plnohodnotně hru bez té aplikace? Asi je to podobné jako u panství hrůzy s tím že tu apka nepůjde nikdy přeložit že? Tahle hra mě od začátku lákala ale bez překladu je pro naší herní skupinu v podstatě nehratelná..

26.1.2021 17:45:07

Hraní v CZ
@GeneralX
Aplikaci nutně nepotřebuješ. Nahrazuje hráče hrajícího za Imperium (pána jeskyně) a přidává jednu kampaň pro základní hru. Bez ní hra pár let v pohodě fungovala také...

26.1.2021 18:37:59

Riddleboy
Ano, ale hra s appkou je regulérní kooperativní hra. Bez ní musí jeden hrát za toho vypravěče (Overlorda, nebo jak se to jmenuje tady) a je to dost jiný zážitek. Ve výsledku to dojde k tomu, že Vypravěč je moc silný a jeho moc ještě roste postupem kampaně - za vyhraný scénář totiž dostane nějaké posílení, zatímco hrdinové co prohráli a potřebovali ho spíš tedy oni, jsou najednou ve srovnání ještě slabší. Celé to vede k tomu, že nikdo není spokojený. Vypravěči po čase začne být blbé hrdiny takhle demolovat a oni jsou zas frustrováni, že nemají šanci. Když hrajou všichni spolu, tak mají společný pocit vítězství, nebo si navzájem ošetřují rány po prohrané hře, ale nedochází k tomu, že je to přestane bavit, protože to není vybalancované. V appce to bylo vždycky napínavé až do konce.

26.1.2021 18:58:13

Jak si užít hru

Mě IA jednoduše baví také proto, že máš více možností na hraní:
1) Jedeš "papírově" kampaň
2) Můžeš si nové kampaně stáhnout od fanoušků (na BGG)
3) Můžeš hrát dle aplikace ve dvou modech.
4) Můžeš si dát skirmish (2 až 4 proti sobě)
5) Můžeš si vymyslet vlastní kampaň / skirmish.
6) Můžeš do skirmish kombinovat týmy.
7) Jsou velké rozdíly mezi nepřáteli i mezi hrdiny. Nikdy neomrzí.

Jde o to, že takové putování po středozemi je oproti tomu slabé a aplikaci využít musíš. navíc tam jsou nepřátelé dost podobní (stejní). Nejde tam nic moc vymyslet.

S přibývajícím rozšířením je hra epičtější a epičtější.

26.1.2021 19:34:53

Havelock
My zase máme naprosto odlišnou zkušenost. Někdy vyhrál hráč za Imperium, někdy hrdinové, že by se to nějak na sebe nabalovalo se nestalo.

Zatím z dungeon crawlerů co jsme hráli z ní máme jedny z nejlepších zážitků, a to právě proto, že je tam protivník člověk. Je tam totiž o to větší prvek nepředvídatelnosti. Sice AI v appce není úplně špatná, pořád je mnohem předvídatelnější než lidský protihráč (tam kde zase hry hrají na značný random prvek v chování dochází občas k úplným nelogičnostem).

Proč se nám nestalo to co popisuješ netuším, možná nebyl hráč za Imperium tak "dobrý" hráč, nebo si vybral špatnou taktiku (ten balík karet co si Imperium na začátku vybírá). Ale my si užili naprosto všechny mapy až do konce. A pocity frustrace se teda nekonaly, spíš ty chvíle, kdy se hrdinové půl hodiny dohadují o nejlepším možném tahu, zatímco Imperium se potutelně usmívá, aby udělal něco s čím jsme nepočítali, ale dávalo to smysl...to prostě čistě proti hře člověk nezažije.

26.1.2021 20:43:25

Vybíráme z Bazaru

Space Station
Space Station
Akt. cena: 95 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas