Star Wars: Destiny

xxxxxxxxoo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Destiny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Lukas Litzsinger
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tvorba balíků

Trochu mi to chybi takovato sekce..prijde me skoda, ze tak skvela hra umrela tak bidne.

Nicmene jako prvni namet do diskuze....zkouseli jste udelat balik zamereny na vyhazovani karet a zdroju souperovi a vyhru tim, ze soupere zbavite karet a zdroju?
5.8.2020 19:18:46

jasan
tahle strategie může fungovat...

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

5.8.2020 19:49:21

...
Ja to zkusim....nabizi se balik okolo Jabba the Hutt

Vsechny baliky mam naboosteny na utok, podpory, vylepseni a bylo mi lito tech saboterskych karet a premyslel jsem, zda by to bylo konkurenceschopne. Vzdyt 30karet neni tolik.

5.8.2020 20:48:58

....
Tak sabotersky balik neni zcela snadne sestavit, aby funkcne obstal predevsim proti agresivnim utocnym balikum.

Nicmene uz se blizim k uspokojivemu cili ????

9.8.2020 00:52:23

TVORBA BALIKU
odkial cerpas inspiraciu ako tvorit baliky?

a kolko mas v baliku kariet s kockou cca?

9.8.2020 10:30:02

Lucas
Inspiraci čerpám v hlavě :-) vždy si rozmyslím, jaký styl balíku chci dělat....prohlížím si dostupné postavy a přemýšlím, jaké k sobě poskládat, aby to ideálně dávalo přesně 30 bodů aby ani bod nezůstal nevyužit :D

Takový PAR pro počet kostek mám 20 (včetně postav)...mám postavených 7 balíků a pohybují se 17-22 kostek na balík.

Tvořím jen jednobarevné balíky, aby vylepšení byla kompatibilní pro všechny postavy.

Takový hratelně nejagresivnější balík je na 2 postavy, kde obě jsou elitní (QUI-GON JINN + KANAN JARRUS) zaměřený na vylepšení zbraní a schopností doplněno o vhodné události.
-> tento balík si slušně rozdává štíty a dává extra damage, který klidně v prvním kole může být 5-7 dmg. Kanan má super schopnost, takže balík má odehrané akce v době, co soupěř je v půlce...berete bojiště (které většinou vyhrajete, když máte 4 kostky postav)....bojiště imperiální zbrojnice, takže díky bojišti dostávám rychle drahá vylepšení (splynutí se silou, mistr v radě)

9.8.2020 11:07:06

balíky
Je krásné si s tím hrát....po cca 1-2 hrách vidíš, které karty moc nevyužíváš, nebo jsou moc drahé....tak je vyměním.

Třeba žlutý balík, který jsem chtěl zaměřit na tvrdý útok mě dlouho nefungoval....pak jsem zjistil, že mám hodně karet, co mi zdržujou, nebo jsou moc drahý a já na ně 2 kola šetřim....což u balíku, který potřebuje rychle zabít soupeře není dobré.

Mám červený villain balík zaměřený na eskadru podpor AT-DT, AT-ST, TIE, zvěd na speedru a další a to je taky hustý, protože třeba ve třetím kole můžete naházet deal 12 dmg, což na jeden zásah odrovná postavu soupěře.

Hratelně nejjednodušší mě přijde modrá sféra síly, kde v HERO jsou docela super zbraně a schopnosti
naopak VILLAIN má zase slušný svinský efekty.

Mám balík KYLO REN + DARTH VADER "temný učedník" oba elitní....ty jejich schopnosti jsou hnus...klidně v prvním kole odrovnají soupeřovo postavu, když se to sejde.

9.8.2020 11:12:48 | Upraveno autorem (porovnej)

zahazovák/inspirace
Inspiraci lze také hledat na https://swdestinydb.com/

Zahazovací balík mám, modro/žlutej hero Qui-Gon Jinn/Amidala. Jabba The Hutt se určitě do zahazováku nehodí, nebo takovej neznám, rozhodně se nikdy v ničem takovém nehrál.

10.8.2020 10:39:50

Vladanito
Ten odkaz je dobre, pokud člověk jede v EN a má i pozdější edice. Když mám jen CZ 1.sérii, tak si tam moc inspirace nevezmu.

Jabba má dobrý kostky....přetáčení 2 a discard 2

Jen je třeba ho chránit, bez něj balík už nefunguje

10.8.2020 13:44:43

Korenar
Naopak na těch stránkách máš spoustu inspirace. Stovky balíčků z první edice i dvou následujících. Jen je potřeba k seznamu balíčku postupovat odzadu od těch nejstarších.

10.8.2020 13:55:34

Korenar
Však jedu jen ty první 3 cz edice, co byly nedávno za hubičku, ale umím používat filtry, kterými bohatě ta databáze disponuje, tam jsem si vzal hromadu inspirace a taky přehled, takže vím, že Jabba se nikdy na discard nehrál ;) Hrál se ve všelijakých control balících, ale pure discard nikdy.

11.8.2020 09:50:28

Vladanito
Musím se na to podívat....Amidalu jsem ihned odsoudil jako nepoužitenou postavu, tak třeba jsem ji křivdil.

11.8.2020 14:03:37

Discard s Amidalou
Já taky, taky je ta karta jako kusovka laciná, ale viděl jsem s ní build, kterej hráči lajkovali, a kterej se mi naštěstí osvědčil jako funkční. Líbilo se mi kombo s Qui-gon Jinnem, dobře pracuje se štíty.

11.8.2020 14:25:20

...
Qui-Gon Jinn je super (i když jsem na něj našel errata v EN erratech, které mu trochu snižují funkčnost schopnosti)

Nicméně chtěl jsem s ním udělat obranný balík, ale ve výsledku to byl dlouho neporazitelný dost agresivní balík.

Ale trvalo mi 2 booster boxy, než jsme našel 2 :D teď jich mám asi 5....pořád nemůžu najít pár postav, co chci do elitní sestavy.

Palpatina vůbec...to mě štve

11.8.2020 15:31:22

...
Na erraty kašli, vyšly až později s dalšími edicemi pro vybalancování hry, jestli hraješ český kartičky, čili max. první 3 edice, tak tě nemusí vůbec trápit :)

Palpatin je možná můj nejsilnější balíček, dva sithský holokrony, hromada force schopností a controlů a poď mi hop, ale je pravda, že není nejlehčí na hraní, vůbec pro nováčky.
Nebo možná trooper balíček, strašně rychlej, 4x trooper, hafo levnejch zbraní a za chvíli máš mraky kostek, který neuměj skoro nic jinýho než bambitky. Přirovnal bych to fritce v Magic:The Gathering.

Víš co? Já sem nahážu balíčky co mám, když už to vlákno je o stavění balíčků, třeba někoho inspiruju a nebudem tu jen spamovat :D

Palpatin - viz.výše, vyvaroval jsem se karet manipulující nějak symbol (-)

Stormtroopers - viz. výše, hrrr na ně

Povstalci - Leia s komandem a vojákem povstalců, dost podobné jako troopeři, taky takové bumbumbum, akorát pomalejší, ale umí lépe kontrolovat hru

Vehykly - Poe Dameron, Hera Syndulla a Pilot zelenáč, prostě vehicles žejo, v tomto případě všelijaký vesmírný lodě, všelijaký karty co je zlevňujou, extra zvýhodňujou apod.

Diplomati - Qui-Gon Jinn a Amidala, dvojbarva, karty zaměřené na odemílání soupeřových karet a tvorbu a manipulaci se štítama

Podsvětí - Jabba The Hutt a Jango Fett, žlutej villain control, zanechává soupeře bezbranného, sabotuje ruku, peníze, kostky...a nakonec tě zabije (za odměnu samozřejmě)

Máša a Medvěd - Han Solo a Chewbacca, trochu teď experimentuju s jedním buildem na kombo s kartou Plánovaná exploze, ale jinak to je plný karet s léčkou a léčením, takže hráč má neustále iniciativu a když ho soupeř včas neudolá, tak Exploze to pak jistí

Pro detaily můžem plevelit vlákno dál, kdyby měl někdo zájem, nebo SZ :)

12.8.2020 16:53:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vladanitto

Super rozbor, díky :) Palpatina bych taky rád. Ale mám ho alespoň v Imperial assault :)

Zkoušel jsi někdy solo balíčky proti sobě? Asi něco jako šachy viď :)

12.8.2020 19:07:20

...
Uf, tak já sem taky naházím své balíky.

Zaujal mě trooper balík.

Jinak já hraju solo doma, ale ve stylu 1vs1 jen hraju za oba hráče

13.8.2020 09:43:45

MOJE BALÍKY
Já tedy jedu spíše elitní formace.

budu je postupně dopisovat

IMPERIUM
ELITE Ředitel Krennic + ELITE Ciena Ree
Battlefield HANGAR
Všechny možné vozidlové podpory AT-ST, AT-DP, TIE, SONIC, Stanoviště E-webu, spídr atd.
+ zlevňující podpory "technický tým" a "imperiální velitelství" a "zásobování"
+ zrychlující události "nasazení eskadry"
+ odzbrojení "soustředěná palba"
+ pár levných vylepšení a především "vedení příkladem"
+ zásadní "nové rozkazy" pro změnu bojiště na své...jinak používané pro přehoz kostek
+ obrana "vzdušná převaha"

-> balík je zaměřený na masivní útok strojů. Krennic je slušný záškodník a odolný na životy. Cienna dodává zdroje a má dobrou schopnost.
-> AT-DP a AT-ST likviduje soupěřovo podpory....ve 3.kole dáváte klidně 12dmg a na jeden výstřel likvidujete postavu soupeře.

JEDI
ELITE Qui-Gon Jinn + ELITE Kanan Jarrus
Battlefield SKRYTÁ PLÁŽ
Balík se zaměřuje na práci se štíty a deal dmg přes všemožné vylepšení.
+ štíty přes "obezřetnost" "obranný postoj" + "léčení silou"
+ zákeřné události "synchronizace" a "odveta"
+ vylepšení především využití schopnosti "světelný meč shoto" spolu s další zbraní jako "prastará světelný meč" či výcvik Makashi" nebo prémiové vybavení jako "ručně vyrobená světelná kuše" či "mistr v radě" a "splynutí se silou"
+ nějaká drobná podpora

Balík je hodně rychlí, čímž se snaží využít schopnost bojiště a rušit soupeřovo útočné kostky.

VRAŽEDNÍ ŽOLDÁCI
ELITE Aurra Sing + Jango Fett
Battlefield IMPERIÁLNÍ ZBROJNICE

Hodně žlutého vybavení na deal dmg
" na lovu" "jetpack" "blasterová pistole LL-30" "minomet Relby-V10" "vystřelovací lano" "X-8 night sniper"
+ záškodnictví "sběrna" "eso v rukávu" "odzbrojení" "záškodnictví" a "nelíbíš se mu"
+ podpora "Hound´s Toothe" a "spídr"
+ ochrana "tajná skrýš"

-> Balík je super rychlí a smrtící. Není výjimkou v prvním kole nahodit 8 dmg a v třetím kole je hotovo. Hodně silně si stojí schopnost Jango Fetta, takže na druhé kolo máte k dispozici všechny kostky


POVSTÁNÍ VADERA
ELITE Kylo Ren + ELITE Darth Vader "temný učedník"
Battlefield CÍSAŘŮV TRŮNNÍ SÁL

Balík zaměřený na využívání speciální schopnosti Kylo Rena a Anakina
-> kombinase Sithského Holokronu a drahých superschopností
+ premiové vybavení "meč Kylo Rena" "světelné kopí" "světelný meč"
+ podpora "velitelský raketoplán" a "Tie Advance Dartha Vadera"
+ manipulace "úskočnost" "jak poroučíte" "manipulace"
+ ochrana "zastrašení"

-> Balík je slušně rychlí a nebezpečně agresivní. Schopnost Kylo Rena slušně zatápí balíkům s dražším vybavením či podporama. Díky Holokronu je balík celkem imunní na sabotáž zdrojů.
-> Schopnosti obou hrdinů jsou hodně útočné a není výjimkou, že v prvním kole vyřadí soupeřovo postavu.
-> Je to taková modrá obdoba žoldáckého dua výše

REBELIE V ÚTOKU
ELITE Baze Malbus + ELITE Hera Syndulla
Battlefield ZDRAVOTNICKÉ STŘEDISKO

Značný rebelský arzenál podpory "U-Wing" "Y-Wing" "Stín" "Černý Jedna""C-3PO" a "Vzdušný spídr T-47"
+ vybavení "blasterová puška A280" "blasterová puška IQA-11" "Ochranný oblek" "Zničující zásah" "blaster A180" či "vedení příkladem" a "rozený pilot"
+ manipulace s přehozy "šťastný zásah" "Vzdor" "krycí palba"
+ sabotáž "chirurgický útok"
+ léčení "polní zdravotník" a zásadní "BUNKR"

Balík je i přes značný arzenál podpory zaměřený na tvrdý deal dmg před rychlostřelce a jeho vybavení.
4 kostky postav se slušnými čísly na 70% zajistí své bojiště. Balík není rychlí a nechává bojiště soupeřovi...přes Bunkr využíváme schopnost bojiště, kde nám negativní efekt nevadí.
Hera dostává do hry kruté podpory od prvního kola.
Balík hodně chrání postavy přes štíty, léčení a sabotáž soupeřovo kostek...zároveň dealuje slušné dmg a dostatek kostek s efektem "soustředění" zaručí, že dostanete symbol, který potřebujete.

Tento balík jsem včera doladil a už jsem spokojen s funkčností....včera prošel testem proti všem výše vypsaným balíkům s překvapivě vysokou úspěšností.


14.8.2020 14:00:45 | Upraveno autorem (porovnej)

hra s vnukmi
Skoda, velmi, velmi podcenena hra. Venujem sa hre hlavne pre dorastencov- vnukov. Samotna tvorba balikov je oproti napr. magicu ovela jednoduchsia, bez naroku na drahe karty. Ak odmyslime turnajove hranie, tak sa da neuveritelne kombinovat, hrat na temu / jedi suboje, letecke strety a pod. / . Uz tu padla otazka na hru v trojke - ja to riesim s chlapcami velmi jednoducho - oni si daju baliky 20 ky, ja si dam 30 ku. Vacsinou ma vytrepu, ale bavi ma ohromne im vzdorovat. Jasne, hra je primarne dvojkovka, ale som velmi nadseny zo zanietenia dorastencov, ucia sa karty a figle hry. Hra je fakt neuveritelne podcenena, je to pecka. Mne sa uz nechce ucit anglictinu, ale chlapcom som dokupil aj startery Luka, Boba- Obi Wana, Grievousa a su nadseni, - ja mam pochvalu od neviest, ze mladenci radi prekladaju a zdokonaluju sa v anglictine. Uz ked som sa tak rozpisal, musim naozaj pochvalit kvalitu starter setov- vyrovnane , tematicke, zabavne. Uz prve samostatne Rey a Kilo vyborne, spolocny starter Rey a Kylo este lepsie. Anglicke Luka a Boba, Obi a R stale lepsie. Hra je proste vyborna, ale vela hracov nezaujala, co je velka skoda. Hoodnotenie na ZH 35 - kde mate oci ...samozrejme sa okamzite ospravednujem ...

17.8.2020 23:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

dedodusi
Dobrý názor, jen bych řekl, že ve špatné sekci :D to by mělo být v sekci "Dojmy" :-)

18.8.2020 18:25:03

Imperium
Tak jsem včera zkoušel kombinaci 3x Death Trooper + levnější vybavení + různé podpůrné a zrychlující události a na první pokus to nevypadalo špatně.

Ale tedy Imperium (villain červené) mají úplně na prd zbraně.....je toho docela málo oproti zbraním u hero-red sfery

19.8.2020 23:46:43

Mace Windu
Dnes jsem se konecne rozhoupal postavit balik okolo elitniho Mistra Windu....tak jsem zvedav, jak si povede.

24.8.2020 21:40:54

Vladanitto
Prosimtě mohl bys mě poslat odkaz na ten vyhazovací balík Obi+Amidala?

Je jim tam tolik a zatím jsme našel 4 a ani jeden nebyl vyhazovací, tak jestli ho máš někde v záložkách.

Jinak jsme koukal, že karty z 1.-3. edice jsou dnes tak z 2/3 na turnaje zakázaný :D

25.8.2020 17:47:43

Korenar
Jsem se asi blbě vyjádřil, není zahazovací, ale odemílací :) aby soupeř prohrál na dobrání karet. Po několika testovacích hrách jsem zjistil, že je z mých balíků asi nejslabší, je háklivej na to, aby to chodilo. Celkově je pomalejší, k tomu aby odemlel úspěšně soupeřův balíček potřebuje dobrou konstelaci karet a kostek. Do trojhry bude dobrej, tam se smažou jeho nevýhody :)

Odkazy na balíky nikde uložené nemám.

26.8.2020 12:01:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vladanito
Já jsem právě došel ke stejnému závěru, tak jsem chtěl vyzkoušet něco, co je vyladěné....ale jak píšeš. Balík je velmi náročný na konstelaci kostek a karet.

Proti útočným balíkům je zcela bezzubý...když tě soupeř hází 5-10dmg každé kolo, tak i přes štítový orgasmy nic nezmůžeš.

Můj nový balík v čele s elitním Windu se ukázal jako pěkně ostrá pila a docela mi ukázal problémy mých jiných balíků, tak jsem včera ještě trochu ladil i balík Jango Fetta :)

26.8.2020 12:29:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Etherfields+Rozšíření pro 5hráčů+Stretch Goals ENG
Etherfields+Rozšíření pro 5hráčů+Stretch Goals ENG
Akt. cena: 1944 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas