nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Star Wars: Attack of the Clones Card Game

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Před dávnými časy v jedné předaleké galaxii...nepokoje se šíří Republikou a stovky systémů jí chtějí opustit. Je tohle konec Republiky? Jsi mocný člen rady Jedi. Tvým úkolem je znovunastolení řádu v galaxii shromážděním sil dobra kolem sebe. Jen s jejich pomocí budeš schopen svrhnout temné síly a přinést věčný mír galaxii.

Úvod do hry a role hráčů

Ve hře jste velitel, který se snaží získat co největší počet hrdinů a ty pak vysílá na mise.

Příprava hry

Všechny karty jsou zamíchány a položeny lícem dolů na stůl. Disky označující mise jsou seřazeny dle hodnoty a umístěny na stůl, aby byly k dispozici. Připravte si také tužku a papír na zapsání bodů na konci kola.

Průběh hry

Hru začíná nejodvážnější hráč. Otočí vrchní kartu a položí jí na stůl lícem nahoru. Jestliže je to karta postavy má následující dvě možnosti:

  1. 1. Jestli chce vezme si kartu do ruky a tím končí jeho tah.
  2. 2. Pokud jí nechce otočí další kartu a položí jí na stůl lícem nahoru vedle již položené.

Pokud na kartě není stejná postava jako již vyložená, může si jí buď vzít do ruky anebo opět riskovat a otočit další kartu z vrchu balíčku. Takto postupuje do doby kdy si buď vezme do ruky kartu, která se mu líbí, nebo dokud nenarazí na stejnou postavu. Pokud narazí na stejnou postavu musí ji zahodit na odhazovací balíček a tím končí jeho tah, bez zisku karty.

Hra pokračuje ve směru hodinových ručiček dle výše popsaného postupu. Po odebrání karty se ještě může hráč rozhodnout vyslat postavy na misi. K tomu však potřebuje kombinaci tří karet různých postav se stejným číslem.

Mise

Na konci tahu může hráč zahrát misi, pokud má tři stejné kombinace různých postav se stejným číslem. Tzn. 0-0-0, 1-1-1, 2-2-2, 3-3-3, nebo 4-4-4. Pokud před sebe jednu z těchto kombinací vyloží získává odměnu ve formě příslušnéjo disku mise. Tento disk zůstává před hráčem až do konce hry. Za každý disk mise získává hráč bonus 10 bodů při sčítání, a 20 bodů jestliže má všechny disky misí. Každý hráč může vlastnit pouze jeden druh disku mise, avšak může mít více trojic karet stejných čísel, aby získal bonusových 10 bodů za každou trojici.

Konec kola

Jestliže má hráč v ruce od každé z deseti postav aspoň jednu na konci svého tahu, může ohlásit konec kola. Karty použité v misích se nepočítají. Za oznámení ukončení kola získá hráč bonus 10 bodů.

Kolo také skončí v okamžiku kdy je otočena poslední karta z lízacího balíčku. Hráč, který tak učiní dokončí svůj tah a také může oznámit konec kola a získat 10 bonus bodů.

Na konci kola se sečtou body. Spočítají se všechny bonus body a k tomu součet bodů z ruky. Pokud má hráč v ruce více stejných postav s různým počtem bodů, počítá se do součtu pouze karta s největším počtem bodů. Disky misí se sčítají až na konci hry.

Konec hry a určení vítěze

Hra končí po skončení třetího kola. Jsou sečteny body ze všech tří kol a bonus za získání všech pěti disků misí ve výši 20 bodů. Vyhrává hráč s největším počtem bodů.

Autor: Mifug

Další názvy této společenské hry

  • Star Wars: Der Angriff der Clonkrieger