Star Realms - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Darwin Kastle
Robert Dougherty
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

som
som - avatar

Efekty frakcí

Řešíme, jak je to při hře se schopností Spojenec (frakce, chcete-li).
Jeden výklad říká, že jakmile vyložím více lodí stejné frakce, mohou všechny lodě této frakce využít svou chopnost spojenec. Druhý názor je více-méně doslovný výklad pravidel (CZ překlad od Joea) - tedy vyložím loď a její schopnost můžu použít až při vyložení druhé lodi stejné frakce. Druhá loď může vlastnost spojence využít až vyložím třetí loď této frakce atd atd. Bohužel se teď k ENG pravidlům pro ověření nedostanu (skvělý firewall), takže se obracím na Vás...
24.10.2014 09:33:04

som

A protože ...
je někdo pako, tak si nevšiml, že se to řešilo v sekci otázky. I když pravda, hodně stroze. Pokud ale máte nějaký postřeh, sem s ním ...

24.10.2014 09:48:29

Spouštění efektů
Pořadí spouštění efektů je poměrně zvláštní a oporu v pravidlech nemá. Soudím podle digitální verze hry, takže u nejnovějšího rozšíření (Colony Wars), kde ještě digitální verze není, si pořadím spouštění moc jistý nejsem.
Jakmile jsou na stole ve stejný okamžik karty stejné frakce, tak se spustí všechny efekty, které se ptají na stejnou barvu. Pokud ale karta opustí stůl (scrap) a následně vynesu kartu stejné frakce, tak už mi ji nespustí.
Červené lodě, které scrapují, se spouští ihned (kromě Patrol Mechu, ten můžu nebo nemusím využít a to kdykoli, pokud je tedy splněna frakční podmínka).
Draw a card se spustí vždy hned, dokonce i u základny Starbase Omega.
Pokud mám na výběr ze dvou možných využití, tak u lodi si musím vybrat hned při vyložení, u základny kdykoli.
Blob Destroyer scrapuje, až když chci, ostatní zelené hned při vynesení. Základnu ničí spolu s tím.
Pokud se karta ptá na počet základen, tak je třeba počet splňovat při jejím vynesení.
Discarduje soupeř všechny karty najednou a to až na začátku svého kola.

10.1.2016 17:07:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Legendy země Euthie
Legendy země Euthie
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas