Stanice Paranoia

xxxxxxxxoo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Stanice Paranoia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
White Goblin Games
Autoři: David Ausloos
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stanice Paranoia vs Room 25

Ahoj,
mohli by jste doporučit kterou vybrat a proč?

Pro jaký účel hru potřebuji:
V naší partě když děláme akci SUD (tj. koupí se sud piva zajedná se tělovična , přes den hrajem fotbalek a floorbal a večer hrajeme nějaké hry zejména však BANG který mě už leze dost krkem).
Takže hledám nějakou alternativu k výše zmiňované proklaté hře.
A říkám si že hra se skrytou identitou (deserad , banditi apod. ) by mohla klukum sednout.

Předem děkuji za odpovědi.
2.2.2014 10:07:49

Skrytá identita
Room 25 bohužel neznám.
Paranoiu můžu doporučit, ale s tou výhradou, že je náchylná ke "zkažení", když někdo nepochytí klíčová pravidla o nakažení. Proto doporučuju první hru (nebo prvních několik) hrát za střízliva.

Pokud jde o skrytou identitu (a podobnost s Bang!em) rozhodně doporučuju Sabotéra s rozšířením (Sabotér 2).

Zábavná hra se skrytými identitami je taký Ankh-Morpork, ale ta je jenom pro 4.

2.2.2014 11:21:48

Room 25
Já jsem spíše pro room 25. Hra mi přijde svižnější a celkově méně těžkopádná než stanice paranoia.

Navíc má mám rád film Kostka a tohle je defakto to samé, ale jako deskovka. Skryté identity tam jsou také a navíc mám pocit, že je těžší odhadnou kdo je kdo než ve stanici Paranoia.

2.2.2014 13:44:36

cSf.Loser
Ahoj jak jsem četl pravidla, tak ve hře Room 25 může někdo vypadnout už v prvním kole a potom se nudit.
A ve stanici paranoia je to tak, že hrají všichni až do konce?

Jak je to např.

Se složitostí pravidel.

Se zábavností.

u jednotlivých her ?

3.2.2014 11:45:48

.
room 25 neznám, ale paranoia mi přijde, že nefunguje. Přijde mi, že hráči jsou mechanismem dost svázáni. Před případnou koupí doporučuji raději vyzkoušet.

3.2.2014 11:53:50

Stanice Paranoia
Kupoval jsem Stanici Paranoia (SP) vcelku s nadšením, které po postupných hrách více a více opadalo. Jak zde již někdo psal, hra je náchylná na chyby hráčů, hlavně pravidlo nakažení je velmi citlivé. V drtivém počtu her vyhráli lidé, nakažení nebyli schopni se rozšířit. Nepomohlo ani ubrání karet benzínu. Po cca 10ti odehraných partiích bych tuto hru nedoporučoval, navíc když má sloužit na akci SUD, kde se spíš hodí, podle toho co popisuješ, nějaká zábavná karetka. Doporučuju LifeBoat.
Room 25 jsem nehrál.

3.2.2014 14:21:27

.
SP jsem nehrál (i když mě to asi brzo čeká), ale Room 25 mě celkem bavil. I když jsem ho hrál zatím taky jen jednou. Je tam i možnost více scénářů (všichni spolu, týmy, všichni spolu + zrádce, pak snad i nějaké všichni proti sobě").
Jinak ke skrytým identitám mě napadla ještě Citadela a Love Letter - druhá zmíněná má pro vás nevýhodu počet hráčů 2-4.

3.2.2014 14:49:43

Love Letter
Na BGG je neoficiální varianta pro 8 (je nutné zakoupit 2 hry):
http://www.boardgamegeek.com/thread/902340/2xlove-letter-and-more-people-during-game/page/2

3.2.2014 15:41:17

Vybíráme z Bazaru

Toulavé věže
Toulavé věže
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas