SPQR (Deluxe Edition)

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

SPQR (Deluxe Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Herman
Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

má to někdo?

Jestli si budu náhodou někdy pořizovat žetonkovou wargame (hexovou), tak to bude určitě tahle :))
12.5.2011 19:30:19

Beholder
To do toho jdeš zhurta, tohle je nejbrutálnější simulace starověkého boje vůbec :) A simulací myslím simulaci, scénáře prý jsou historické, ne nutně vyvážené :) Měl jsem to kdysi zahrát s Andrem odtud, ale pak už se mi neozval :(

12.5.2011 19:32:28

sydo
No já si říkal podle obrázků a videí, že to asi nebude úplně pro začátečníky.

Ale dá se sehnat nějaká jednodušší pro začátek a stejně dobrá? Na stejné téma, tzn. starověk, antika, řím. Comlexity level dejme tomu max 4,5?

12.5.2011 19:38:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Navíc v podstatě v každém C3i vychází k téhle hře nějaký scénář, takže by stálo za zvážení je případně dokoupit

12.5.2011 20:27:33

Beholder
Stejné téma anižší obtížnost jsou Commands and Colors: Ancients, ale jsou to bloky a v podstatě systém Battlelore :( Případně nějaké jiné věci ze série Great Battles of History. SPQR je z nich nejtěžší, takový Cataphract bude asi o něco jednodušší, ale už je vyprodaný.

12.5.2011 20:34:46

Caesar: Conquest of Gaul
A co tohle ?
Shodou okolností teďka v C3i vyšel pro tuhle hru Spartakus.

12.5.2011 21:54:26

kren
zítra na to kouknu, ale complexity level 6. Jestli to není z bláta do louže :)

12.5.2011 23:59:23

sydo
C&C jsem kdysi strašně chtěl, ale celkem mě odrazuje to množství rozšíření, ale to není podstatné. Battlelore jsem sice nehrál, ale hrál jsem jednu hru Memoir 44, který by měl být údajně podobný BL a ten herní mechanismus mě nějak nenadchl.

13.5.2011 00:01:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ono to SPQR nebo třeba Chariot of Fire už je jako docela pecka. Nechci tě od toho odrazovat, ale jestli si dobře pamatuju, tak hraješ hlavně s přítelkyní a ta nevím, jak by tohle kousla. Je to přeci jen cca 10h bitva na taktické mapě a všechny GBOH mají poměrně dost komplexní pravidla. Jestli se odprostíš od té antiky, tak takový Men of Iron by ti pro začátek měli stačit.

13.5.2011 00:22:08

Sjone
jo jestli by to se mnou hrála či spíše nehrála přítelkyně je věc druhá :). Já se jen tak zasnil a představoval si do budoucna, že kdybych si chtěk pořídit nějakou Wargame, která by se hrála na stole, na kterém by to mohlo být rozložené x dní, tak by se mi líbila tahle :)

Ale ten středověk, nevím, ten mě taky moc nebere, ještě by mohla být alternativa japonsko, to mě taky celkem přitahuje (už se těším na Sekigaharu).

Proklatě, nějak mě ty žetonky chytly a to jsem kromě TS ještě nic nehrál :). Nechápu, co se děje... :)

13.5.2011 01:10:22

Beholder
Muhehe, uz te mame! Za chvili budes spat s SPQR manualem pod polstarem :)

13.5.2011 07:12:00

SPQR
Nedá mi to, abych se taky nezeptal ohledně týhle hry:

Občas po ní pokukuju, ale odrazuje mě cena. Proč je tak drahá - přes 2 tácy? Určitě ne kvůli komponentám. Pár archů papírových map, žetony....
Že by kvůli namakaným pravidlům?

Zatím jsem tu moc ohlasy nenašel. Jak moc je to složitý, příp. časově náročný,
resp. k čemu se to dá přirovnat (porovnat)?

13.5.2011 07:52:02

laredo
Draha bude kvuli vyvoji, jako vetsina wargames. A pravidla jsou namakana fest, je to takovy mensi staroveky ASL :) Kola se hrajou na desitky minut, resi se tam moralka kazde jednotky, vzdalenost od velitele a jeho aktivace... Me to kdysi strasne lakalo, ale uz mam ASL a WWII me z taktickeho hlediska prijde zajimavejsi diky vetsi variabilite jednotek, techniky atd. Ale cervicek porad hloda :) Nakonec me vetsinou odradi mapy, kde je vetsinou jen hola plan a to ja nemusim.

13.5.2011 08:16:18

laredo
Vyšší cenu těchle her většinou udělá ta přidaná hodnota. Ti designeři si ty detaily nevymýšlejí, ale konzultují je s odborníky v daných oborech a vyhledávají je po muzeích a knihovnách. Často jsou pak pravidla doplněná o všelijaké odborné poznámky proč tak a né onak.

13.5.2011 08:35:19

beholder
Já jsem o krůček dál než ty a cítím, že jsem zvlolil správný azimut... ačkoli taková válkohra není jako práce s buzolou...

13.5.2011 08:43:07

sydo
jo, tak ty holé pláně mi taky celkem vadí, ale velké bitvy se asi neodehrávaly mezi baráky ve městě, nekopali si zákopy, nenosili si pytle s pískem a nerozmotávali ostnaté dráty :). Na druhou stranu ty holé mapy jsou jen 2 nebo 3 z 10, na jedné je aspoň řeka a na dalších jsou už různé výšky terénu, zeleň a dokonce nějaké opevnění

Elenistar: kdyby neměl aneken na planetě MoI za těch 790 vyprodaný, tak bych do toho možná šel, ale když já raději ten starověk, když už se jedná o wargame.

13.5.2011 11:01:29 | Upraveno autorem (porovnej)

cena
Ta cena bude tak vysoká proto, že je tam těch komponent (byť jen papírových) zhruba dvojnásobek než v jiných podobných hrách...

6 countersheetů (!)
5 oboustranných map
a kotel pravidel (do toho deluxe vydání jsou zahrnutý i bonusový scénáře a mapy...)

takže ta cena je podle mě přiměřená... ale drahý to je, to jo :-)

14.5.2011 10:42:48

tak jak?
Uz jsi to zkusil Beholdere? Nejake dojmy?

11.9.2011 10:04:05

sydo
Bohužel, zatím jsem nenašel čas, ale mám to furt vytažené na stole, takže snad už brzy zkusím aspoň Simple pravidla...

11.9.2011 12:12:10

hrál jsem
Hru jsem hrál maximálně tak na Vassal :D

25.8.2013 10:58:27

Vybíráme z Bazaru

Pokemon mystery pack 30x card
Pokemon mystery pack 30x card
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas