nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Spooks

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Steve Jackson Games
Autoři: Jason Wittman
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Moc dobře jsi věděl, že se nemáš nechat přemluvit k tomuhle „dobrodružství“ … ale přesto jsi šel. Teď otevíráš dveře a vidíš spoustu pavouků a slyšíš zvuky, které by mohly být způsobeny větrem, a – nepohnulo se právě něco v chodbě? Pak tě tvoji přátelé strčí dovnitř… vítej v domě hrůzy.

Spooks je rychlá, abstraktní, karetní horor-párty-hra, ve které se octnete ve strašidelném domě a vaším úkolem bude z něj utéct.

Na začátku hry se hráčům rozdají karty nestvůr, kterých je celkem 5 druhů (pavouci, duchové, skřítci, kostlivci a netopýři). Každá sada karet od určité nestvůry je očíslovaná od 1 do 10, plus takzvaný Master. Počínaje pavoukem číslo 1 se hráči snaží vykládáním karet po směru hodinových ručiček zbavit všech svých karet, přičemž každý druh má svoje specifická pravidla. Tak například na pavouky a duchy musíte házet vždy kartu s vyšší hodnotou, na kostlivce a netopýry karty se stejnou hodnotou atp. Druhy nestvůr se přitom mohou v průběhu hry měnit, není to tedy tak, že se nejdříve zbavíte pavouků, potom duchů atd.

Pokud nikdo z vašich spoluhráčů není schopen zahrát nic na kartu, kterou jste naposledy zahráli vy, dostavují se jejich hrozivé účinky - netopýři pokoušou všechny ostatní, kromě vás, kostlivci je vyděsí téměř k smrti atd., což vám přináší výhody a hlavně se tak rychleji zbavujete karet.

Vítězem hry se stává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet – tedy uteče všem nestvůrám a svoje kamarády nechá za sebou.

 "Nemusíte utéct všem nestvůrám ... pokud dokážete utéct svým přátelům!"

Autor: KungPao