Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 365x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad ???

Ahoj,
Byl by někdo ochotný pustit se do překladu herního materiálu? Tuhle hru mam v merku už dlouho, ale v partě by některým vadila angličtina. Popřípadě máte někdo k dispozici herní materiál v editovatelne digi verzi? Sice s tím nemám zkušenosti, ale klidně bych se o překlad pokusil sám. Angličtina pro mně není problém.
Díky
21.10.2019 16:15:41

cz
To by bolo super pripajam sa k tejto prosbe a do hry by som okamžite išiel :) .

21.10.2019 17:40:12

Překlad
Nikdo?
Jsem ochotný za překlad i zaplatit

9.11.2019 14:12:40

Cestina
Se divim ze to jeste nikdo nelokalizoval. Duvod nechapu.

9.11.2019 14:22:54

Cestina
Hra by bola zrejme velmi draha, je plná plastu. Ona je celkovo dost draha nehovoriac o expanzii ktorú proste treba.

9.11.2019 15:03:19

Cena

V dobe titulu jako Scythe, Tapestry, Gloomhaven, Mage Knight Ultimate edice by dle me cenou tolik nevycuhovala. Rozsireni rozhodne potreba neni. Zaklad je plnohodnotna hra s obrovskou variabilitou. Krom toho se najde dost lidi, co odsuzuji jednu z hlavnich mechanik rozsireni, kdy pak lze tak pouzit 10 procent obsahu rozsireni, kdyz s tou mechanikou nechces hrat.

Sam rozsireni mam a tesim se na druhe, ale zde urcite neni essential jako u jinych her. (Napr. u her od FFG)

9.11.2019 16:16:33

Cena
Lenze pozri sa do krabice Scythe, Tapestry, Gloomhaven, Mage Knight Ultimate edice co tie krabice obsahujú :) . Ake ma miniatúry Scythe, kolko obsahu má Gloomhaven atd. atd. Navyse sám David z Albi sa vyjadril v nejakom videu (myslim ze deskofobia, kde rozhovor prebiehal na balkone, ci streche :) ), ze ta hra je dost draha na to co obsahuje. Ja len referujem co som pocul. Podla mna je naopak zmienená mechanika z expanzie viac + ako - . Za mna by som bol rád keby Spirit Island vysiel v cz. Nevahal by som ani sekundu aj z rozsirenim, hlavne ked ta hra je najlepšia vo dvojici co je pre nás doma velke + .

9.11.2019 18:11:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena

Chápu. Asi je to tím, že hry sám příliš nepřepočítám na kila plastu, ale "hodiny zábavy". A třeba 8 spiritů každý hraný odlišně je super, že už jsou všichni v základy a ne v dalších 2 rozšíření.

Dle bgg jeden z nejlepších coop (dle mě momentálně nejlepší, a to i pro solo hraní ať už za 1 ducha, či za dva), tak třeba se toho časem někdo ujme.

Fox in the box? Tlama games? Nic? :)

9.11.2019 21:24:25

Cena
Podle mého názoru je tahle hra až zbytečně předražená. Ale cena asi nebude jediný problém. Častou komplikací jsou podmínky vydavatele - a pak to o jaké minimální velikosti printu je ochotný jednat. Pro český a slovenský trh se žádný větší print nevyplatí. Cena je pak často navázána na velikost printu - takže je otázkou zda by česká verze nebyla mnohem dražší než anglická. Spirit Island je hráčská záležitost a asi se u této hry nedají předpokládat žádné astronomické prodeje. Český vydavatel by pravděpodobně na hře moc nevydělal a ještě by musel jít do rizika - zda hru dokáže vyprodat.
Že se v poslední době vydávají velké a drahé hry je hlavně o tom, že někteří zahraniční vydavatelé jsou ochotni umožnit přijatelně velký(malý) print za cenu která českému vydavateli dává z obchodního hlediska smysl.

Osobně bych také uvítal CZ vydání. A stále tak trochu doufám, že se podaří některému z českých vydavatelů u Greater Than Games CZ vydání vyjednat. Ale určitě bych si na to nevsadil :)

9.11.2019 21:45:51

Drk

Překlad
Společne s Metalhead se pustíme do překladu a následně vytvořím "print and play" v pdf. Pokud by někdo měl zájem, tak rádi uvítáme pomoc s překladem.

--------------------------------------------------------------
Barvení figurek
www.instagram.com/drk.painting/
https://drk22.rajce.idnes.cz/

27.11.2019 17:00:26

Novinky
Ahoj, jsou nějaké novinky ohledně překladu prosím? Myslím především komponenty.

Díky

10.2.2020 16:38:02

Spirit Island
Ahoj, novinka je taková, že postup je prakticky nulový. Existovaly takové nepotvrzené informace, že by to mohlo vyjít ofiko česky, ale teď je ticho po pěšině. Takže jsem si dnes objednal základní hru + Branch & Claw + Jagged Earth anglicky. Počítám, že mi to dojde na začátku června. Pak se pustím do překladu. Kdyby byl někdo ochotný mi s překladem pomoci, budu jen rád.
Metalhead

19.5.2020 10:07:28

Metalhead
Ahoj, s překladem mohu zkusit pomoci, ale nikdy jsem to nedělal.

Co se týče karet a textů k překladu, možná by bylo nejjednodušší začít tady: https://sick.oberien.de/, ale Jagged Earth tam ještě není

19.5.2020 12:13:56

UPDATE:
Včera jsem tedy konečně zahájil překlad. Překládám najednou základní hru + Branch and Claw. Aktuální stav: 10% všech karet přeloženo. Po dokončení překladu to Drk začne házet do grafiky a já mezitím přeložím ostatní herní materiál (desky duchů, panel vetřelců, scénáře atd.)

16.6.2020 08:32:52

DALŠÍ UPDATE
Aktuálně přeloženo 50% všech karet. V neděli bych se tomu měl opět věnovat.

23.6.2020 09:36:37

Metalhead
Ahoj, robíte ešte na preklade?

9.8.2020 21:21:19

Částečný překlad
Vytvořil jsem (neúplný) překlad karet a 4 základních duchů.

https://drive.google.com/file/d/1OQyxMFiDqt2bfj19fS4HfmWdoIvQgynL/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1Yx0IXBokO6xkvNqAVWIZxcqKefzL--Pf/view?usp=sharing

1.9.2020 18:32:16

FapOriginal
Díky za "částečný překlad". Chtěl bych se zeptat, co máte v plánu ještě přeložit? Názvy karet, veškerý text, nebo jen částečně? Ptám se ať vím kdy tisknout :-) Ještě jednou díky!!!

3.9.2020 13:16:19

Částečný překlad
Více to překládat nebudu. Zabralo mi to více času než jsem čekal a takhle mi to stačí. Možná za peníze bych v tom pokračoval.


Tady je odkaz na celou složku:
https://drive.google.com/drive/folders/12Bm1xnBvVQZOOMPMWR6IjFN_b94u8i1V?usp=sharing

7.9.2020 10:43:57

Kdo překládá?
Jsem z toho teď kapku zmatenej. Překládá to nezávisle na sobě FapOriginal a Metalhead? Nebo se jedná o spolupráci? Popřípadě jednu osobu? :D

7.9.2020 13:05:32

Re: Kdo překládá?
Nezávisle

10.9.2020 12:35:02

Překlad
Je to škoda, nechápu proč to nikdo z českých vydavatelů nepřeloží, skvělá a hezká hra. Místo toho se překládají kolikrát úplně "sra..."

14.9.2020 09:16:30

překlad
Tak lepší blbost, co se prodá, než skvělá hra, co hnije na skladě...

14.9.2020 09:22:55

Medic
Mám pocit, že jsem někde četl že snaha o české vydání byla,ale vydavatel hry má podmínky které prostě jsou pro vydání na menším trhu jako je ten náš dost problematické.

14.9.2020 09:45:58

?
Takže kdo to ohlásí? Já tipuji Mindok.

14.9.2020 21:55:06

Cz

Vyjde v cz. Fox in the box + REXHry

20.9.2020 10:27:37

Vybíráme z Bazaru

World of Tanks: Rush
World of Tanks: Rush
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas