Spící bohové

xxxxxxxxxo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Spící bohové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 2500 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Anhličtina

Ahoj, 

zajímá mne úroveň AN v storybooku. Je tam používaný nějaký námořnický žargon či speci výrazy jako stěhy a parduny ;-) ? Nebo nějaké archaismy z dob před WWII? 

Je to vysší level než AN v Gloomhavenu nebo v Tainted Grail (jako příklad k porovnání)?

Díky za zkouknutí. 

6.3.2022 15:06:43

Jaws of the Lion mi prisel narocnejsi (pouzival divne vyrazy). Tohle bylo psano docela lidsky. Tained grail jsem nehral.

6.3.2022 16:00:48 | Upraveno autorem (porovnej)

taky mi prijde pouzita obecna anglina…nemel jsem s tim problem a zadnej zlumocnik nejsem

6.3.2022 16:56:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak asi busu proti proudu a Jaws of Lion mi prisla jednodussi anglictina. Zde tezsi nez v aj knizkach. 

Na druhou stranu ty texty jsou relativne kratje, tak lze pripadne si slovicka vygooglit aniz by to vic zdrzovalo hru.

6.3.2022 18:34:24

Souhlasím s @Houp . S JotL nemůžu úplně srovnávat, ale rozhodně bych se do Sleeping gods nepouštěl, pokud někdo z hrajících neumí vůbec anglicky. Textu je hodně, je dost literární a překládat to naživo bude hell a sníží to podle mě zážitek ze hry.

6.3.2022 21:06:04

@Slouha to nepochybně…já jsem to hrál povětšinou sólo. Jednou jsem to zkoušel s přítelkyní a nutnost překládat texty byla fakt ubíjející - nehledě na kvalitu tohoto překladu :)… Nicméně pokud se podaří CZ překlad, bude to jedna z must-have. Tak přívětivý příběhový “sandbox” bez výrazného survival elementu mi chyběl (nic proti 7th continentu)

7.3.2022 09:48:09

Vybíráme z Bazaru

Tindaya (ve fólii)
Tindaya (ve fólii)
Akt. cena: 920 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas