Speedy Roll - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Gigamic
Lifestyle Boardgames Ltd
Swan Panasia Games
Autoři: Urtis Šulinskas
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Každý ví, že ježci mají tvrdý chleba, a aby mohli spokojeně dupat mnoho zim, musí si opatřit nějaké ty pochutiny. Městští ježci mají v tomto směru širokou paletu možností, ale ježci, kteří žijí v lese, mají přeci jen omezené možnosti. No a právě o ně jde. Ruku na srdce, když už střádáte potravu na svá pichlavá záda, je potřeba si to alespoň trochu zpříjemnit...třeba závodem!

Ve hře Speedy roll jste ježci. Kulatého ježka (ergo sebe) v podobě chlupatého míčku se snažíte nasměrovat pomyslným lesem co nejlépe, aby na své bodliny nachytal ty lesní plody, které se Vám hodí nejlépe (lístečky, houbičky a jablíčka). Pokud se Vašemu ježčímu alter egu zamlouvá stoupající hladina adrenalinu, je možné do hry zapojit i lištičku, která - jak správně tušíte - neplní roli sympatické ježčí kamarádky: liška je v lese přeci od toho, aby bylo před kým prchat. Ve Speedy roll se tedy snažíte za pomoci šikovně hozeného ježka posbírat symboly, které Vám umožní rychlý postup po herním plánu, přičemž je cílem cesty vytoužený ježčí domeček.

Příprava hry (soutěžní varianta):

Poskládáte lesní destičky“, čímž vytvoříte herní plán. Volba destiček i jejich stran je na Vás a určuje obtížnost hry. Každý hráč si vybere ježka libovolné barvy a umístí ho na obrázek ježka na startovní destičku. Na dobře dostupnou plochu se umístí 18 lesních žetonů obrázkem dolů (suchým zipem nahoru). Začíná nejmladší hráč, který si vezme ježka (chlupatou kuličku s očima). Dále se střídají hráči ve směru hodinových ručiček.

 

Průběh hry:

Kutálejte ježka přes lesní žetony a snažte se nějaké chytit. Všechny lesní žetony, které jste posbírali, dejte před sebe obrázkem nahoru. Za každé sebrané jablko, houbu nebo lístek můžete Vašeho ježka posunout vpřed na libovolné přilehlé políčko se stejným symbolem. Každý symbol může být ve Vašem kole využit pouze jednou. Zbylé duplicitní žetony si můžete ponechat pro budoucí tah. Nesmíte se posunout ve chvíli, kdy:

  • na jeden hod sesbíráte víc, než 5 žetonů
  • neposbíráte žádné žetony, nebo nemáte symboly, které umožňují přesun na sousední políčko.

Kontrolujte počet nasbíraných žetonů. Ve chvíli, kdy jsou mimo les 4 žetony se stejným symbolem, vraťte do lesa všechny sesbírané žetony od všech hráčů.

Konec hry:

Jakmile některý hráč vstoupí s ježkem do domečku, dohrají ještě hráči rozehrané kolo. Vyhrávají všichni hráči, kteří se posledním hodem dostanou do domečku.

Hra obsahuje ještě pokročilá pravidla, kdy (např.) musí hráči házet nedominantní rukou, musí házet s loktem na stole, nesmí při hodu používat palec a podobně.

Autor: Grisban Žíznivec

Získaná ocenění

  • Spiel des Jahres - 2020 (Kinderspiel des Jahres)

Další názvy této společenské hry

  • Hedgehog Roll
  • Roulapik

Vybíráme z Bazaru

BATTLESTATIONS SECOND EDITION  ang
BATTLESTATIONS SECOND EDITION ang
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas