Spartacus: A Game of Blood & Treachery

xxxxxxxxoo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Spartacus: A Game of Blood & Treachery - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Battlefront Miniatures Ltd
Gale Force Nine
Heidelberger Spieleverlag
Marabunta
Autoři: Aaron Dill
John Kovaleski
Sean Sweigart
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá edice

Nevíte někdo podrobnosti o druhé edici. Na fotkách vidím, že fotky ze seriálu vyměnili za ilustrace, jsou tam asi jiné rody. Jaké jsou tam další rozdíly?
21.1.2021 23:07:08

nic extra změny
pravidlově zřejmě zůstanou stejné, informací je velmi málo. Můj osobní názor je ten, že je to reprint a přeskinovalito kvůli pravům na seriál, tzn. stará je hezčí a ano mám jednu teď v dražbě, ale jen proto, že mám přístup k druhé krabici a je zbytečné dublovat sbírky.

22.1.2021 08:27:33

Změny
Jiná grafika, místo líně okopírovaných fotek ze seriálu budou kresby. Rebalanc urcitych karet. A 100% vyjdou i rozšíření. Myslím si, že se vyplatí do března počkat.

22.1.2021 10:12:13

Tak to ja bych nevahal
a kupoval v bazaru prvni edici. Fotky vubec nejsou line okopirovane. Je to lacina, krvava, smradlava a zvracena atmosfera presne tak, jako v serialu. Druha edice prinese nejspis jen uniformni, politicky korektni tuctovou grafiku. Zmeny na kartach nyni nemuzeme posoudit a ano, velikou vyhodou nove edice bude postupne vydavani rozsireni. Presto nedam na stavajici vydani dopustit.

22.1.2021 20:07:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Spartacus

Když už se tu otevřelo tohle téma, tak naprosto souhlasim tady se saiwerem. Osobně, nekoukám na seriály opakovaně, nestojí mi za ten čas. Ale tady ten jsem sjel už po třetí, je jedno proč, to je zas na jinou diskuzi. Jde o to, že si nedokážu spojit kreslenýho Theokola s tim seriálovým a podobně. A tahle hra asi vznikla na předloze seriálu, ne? Pro mne, kterej má rád tu seriálovou předlohu, nemá nová edice smysl. Jsem rád, že jsem stihl pokoupit všechno z první edice(krom promo karet, což mne mrzí), díky dobrým duším odsud si to počeštit (díky!), a udělat si insert, abych to měl v jedný krabici. Vemte si jen karty rodů. Vy co znáte seriál. Ty prolhaný, jedovatý ksichty, když tam budou nějaký kreslený, nebude to ten pravej zážitek. A oblíbená otázka v kruhu těch, co viděli seriál, na konec. Vyberte si tři postavy do svýho týmu. Za mne Theokoles, Gannicus, Oenomaus. Po první řadě a prequelu bych tam dal Crixe, ale pak zblbnul kvůli tý jeho... ...květince...

23.1.2021 01:07:29

Spartacus
Jsem stejného názoru, že hra kreslenou grafikou ztratí a nebude tu ten správný pocit z propojení seriálové postavy s kartou v ruce. V tomhle ohledu jsem už několikrát zkusil lámat Tangrama k tisku kompletu karet, zatím neúspěšně. Přitom jsou tu vyvedeny všechny karty v grafice. Tangram argumentoval tím, že kvalita není pro tisk dostatečná. Mně tedy přijdou perfektní, nejsem odborník, ale i horší kvalitu než 4K bych oželel :) V případně nutnosti budu muset vystříhat a vložit do obalů, ale karet je opravdu hodně, navíc první, již prakticky ani nikde na netu nesehnatelné rozšíření, mám v němčině. Tedy jiný rub karet a tedy neprůhledné obaly. V jiném vlákně tady se snad Tangram tak nějak domlouval s Miragentem, že by do tisku šel, leč by se ale jednalo o house made karty od Miragenta, který karty porůznu upravoval a "balancoval" podle sebe. Na tohle jsem bohužel konzerva, rád bych hru originál tak jak vyšla. Ve hře, kde jsou kostky a hra je koncipována jako ameritrash, balanc opravdu nepotřebuji :) V jakém je tohle stádiu netuším. Snad se ani jeden z kluků tímto příspěvkem neurazí, prací Tangrama se doma osobně kochám a vážím si jí. Třeba když se nás tu prosebníčků sejde víc, tak Tangram rozdá další radost. Už jen jak se hra stává vzácná a je svým způsobem unikátní si o to říká :)

23.1.2021 04:16:15

Grafika

Je zajimave, ze u boje o bradavice se lidi rozcilujou kvuli fotkam z filmu, ale tady tk nikomu nevadi. Mozna je duvodem, ze 1. edice ztrati na cene a takhle si aspon trosku pofoukate bolistku. Viz diskuze u eclipse

23.1.2021 05:57:48

. . .

Aha, tak my tu hru měli jako investici do budoucna. To nám to pěkně pokazili tou druhou edicí... :oD

23.1.2021 10:23:12

...

Tos me nepochopil, spis to bylo mysleno, tak ze spousta lidi hry pousti dal, at uz kvuli mistu nebo ze se jim ohraji. A je mile, kdyz se ti vrati vic penez nez mene

23.1.2021 11:31:40

Cimm
Souhlasím s Cimmem, že seriál je s tou hrou neodmyslitelně spjatý. Nemusíš ho znát, ale pro ten hlubší zážitek je to potřeba. Moje verze se snaží více čerpat ze seriálu. Je to tematictejsi a rozmanitější. Je tam daleko více postav ze seriálu, větší variabilita schopností apod. Nemyslím si, že by to nová verze měla přinést. Řekl bych, že ne. A budu jedině rád. To by má snaha přišla vniveč a musel bych koupit novou :D

23.1.2021 22:33:26

Je skladem na fantasyobchod.cz. Je to nelicencovaný reprint s mírnou úpravou pravidel.

23.5.2021 11:46:36

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe + Záhada ztraceného města
Robinson Crusoe + Záhada ztraceného města
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas