Spartacus: A Game of Blood & Treachery

xxxxxxxxoo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Spartacus: A Game of Blood & Treachery - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Battlefront Miniatures Ltd
Gale Force Nine
Heidelberger Spieleverlag
Marabunta
Autoři: Aaron Dill
John Kovaleski
Sean Sweigart
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Vypadá to na pěknou řežbu,docela se těším na první dojmy.

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/128671/spartacus-a-game-of-blood-treachery
1.9.2012 12:20:36

recenze
uz je tam nekolik recenzi a vsichni si to hrozne chvali me to trosku prijde jako vykradacka Munnery ale i tak to vypada hodne slibne taky se tesim

1.9.2012 12:46:43

Dojmy po precitani pravidiel
Po precitani pravidiel je tato hra u mna jasny wishlist. V strucnosti: v hre sa drazia gladiatori, otroci a rozne vybavenie, ako napr. mece,atd. Hra pozostava zo styroch fazi. Prva je udrzba, kde si hraci mozu liecit zranenych gladiatorov a otacat vycerpane karty (tak ako v arkhame). Druha faza sa nazyva Intriga, kde hraci zahravaju rozne karty intrig, popripade rusia dane karty reakcnymi protikartami. (spoil). Paci sa mi, ze ked che hrac zahrat kartu intrigy, musi mat tolko vplyvu, kolko udava cislo na karte, ale aj ked nema dostatocny vplyv, moze napr. za peniaze poziadat niektoreho hraca, aby mu vplyv pozical.
Vo stvrtej faze Obchod hraci drazia z vylozenych kariet licom dolu, ktore sa po jednom otacaju. Tu bude dolezity faktor "nesplasit sa" a nekupit hned na zaciatku kartu, aby som potom neskor nelutoval, ked sa odokryju atraktivnejsie karty. Taktiez sa v tejto faze drazi, kto bude poriadat Hry.
Vo stvrtej faze dostane poriadatel hier ako odmenu jeden vplyv a zaroven pozve dvoch hracov, ktory vyslu do areny svojich gladiatorov. Hrac moze odmietnut, ale straca jeden vplyv, myslim, ze usporiadatel moze pozvat aj sam seba, mozno bude niekedy taky zaujem a bude sa za pozvanie aj platit, ako je to v priklade v pravidlach. Takze hraci su pozvani, gladiatori pripraveni aj s nadobickom a moze sa zacat. Vlastne nie!!! Najprv si treba vsadit, ved co by to boli za hry a spot, kde by sa nedalo tipovat? VSETCI hraci mozu vsadit 1-3 mince do patricnych rohov dosky, ci ich milacik vyhra, ci sa niekto zrani, alebo nebodaj úpride o hlavu. Takze je vsadene, moze zacat boj, ktory je pdla mna najvydarenejsi mechanizmus celej hry. Kazdy gladiator ma tri atributy: utok, obranu a rychlost, napr. Spartacus ma vsetky atrubuty 4, tzn. vezme si z kazdej farby 4 kocka. Boj pozostava z niekolkych kol, az kym sa nezrani niektory gladiator. Kazde kolo zacina hodom iniciativy,kto ho vyhra, pojde prvy. Hadze sa vsetkymi kockami na rychlost. Boj je velmi jednoduchy, mam napr. utok 4 a obranca obranu 4. Hodim si kockami, aj obranca, kocky zoradim od najvacsj hodnoty, takisto aj obranca a porovnam vysledok. Tam, kde mam viac, ako obranca, sposobim zranenie. Moze sa stat, ze utocnik bude hadzat 4 kockami a obranca iba jednou. Na zvysnych troch NEBRANENYCH kockach musi padnut minimalna hodnota 3. V pravidlach su tieto situacie pekne vysvetlene aj s obrazkami a prikladmi. Za kazde zranenie si musi gladiator odstranit jednu kocku, je jedno ci to bude obrana, utok, alebo rychlost. Ak nejaky atribut klesne na nulu, gladiator je porazeny (a zraneny) a usporiadatel hier rozhodne, ci ho necha zit, alebo.. Presne ako v serialy. Ake jednoduche.
Hra konci, ked sa niekomu podari dosiahnut 12 vplyvov, da sa hrat aj rychla hra, kde zacinate hru uz so 4 vplyvmi. Mozno som niektore pravidlo zle pochopil, ale snazil som sa co najkratsie priblizi tuto hru, ktora sa podla mna istotne vysplha v rebricku hier a ktoru by mali milovnici serialu (teda aj ja) urcite mat.

Edit: Zaujimave je, ze tato hra je az od 17 rokov!!!

2.10.2012 20:22:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvědavost
Na tohle su hodne zvedavej, Muneru mam hodne rad, tak jsem zvedav, co bude totok zac...;)

2.10.2012 21:48:38

17+?!
Tos vynechal fazi Fornication?? :)

3.10.2012 00:38:31

Tak jak to šlape?
Zvažuji tuhle hru. Jak je to se znovuhratelností, jaké jsou dojmy, atd.?

27.5.2013 15:27:16

Dobré je to
Tato hra mě mile překvapila. Seriál jsem neznal, nepodléhal jsem předem kouzlu, že to musí být super. A přesto bylo. Bavila mě kombinace politikaření, nákupu a bojů v aréně. Bez politikaření nebudete mít peníze, bez peněz nenakoupíte dobré gladiátory a vybavení a bez gladiátorů nevyhrajete souboje = nemáte dostatečný vliv na politikaření. Vše je dobře provázané, hra šlape, má spád. Jedinou slabinu vidím v malé variabilitě hracích karet s intrikami. Autoři mohli být při vymýšlení nápaditější, opravdu použitelných karet je jen pár. Tenhle drobný nedostatek jistě odstraní rozšíření.
Pro mě jde o druhou nejlepší deskovku, co jsem zatím hrál (hned po Hře o trůny).

22.6.2013 10:20:52

Super
Dneska jsem celej den hrál a stihnul 2 hry každá trvala cca 3 hodinky .
Moc SUPROVA hra , vřele doporučuji

12.12.2013 17:54:37

Negativni dojmy
Má vůbec někdo k této hře nějaký negativní dojem, je zde něco špatně? Uvažuji nad tím, ale ta grafická podoba mě dost odrazuje. Proč to nemohlo být spíše nějak ilustrované fotky ze seriálu mě ten dojem docela ničí.

18.1.2014 21:53:57

.
Je fakt, že taky nemusím fotky ze seriálu (který jsem navíc moc nesledoval) a grafika karet mohla být nápaditější, ale holt koupili licenci tak ji chtěli využít a na druhou stranu je to aspoň velmi přehledné a v kartách se dobře orientuje.
Herně to mám rád - hodně vyjednávání, podrazů a karet, které otáčí situace, zábavně a slušně takticky je zpracovaný i samotný souboj gladiátorů v aréně.
Kdybych měl najít možné problémy tak jsou to všechno z mého pohledu spíš drobnosti, ale může být, že někomu to bude vadit víc.
Vzhledem k tomu, že v aréně bojují vždy jenom dva gladiátoři (v rozšíření můžou bojovat i dvojice) tak nějaký čas nemají zbylí hráči až tak moc co dělat. Je to vyváženo sázkami na zápas, takže je průběh jistým způsobem zajímavý i pro ostatní, ale někdo se u toho může nudit, obzvlášť když ho nikdo nepozve k zápasu několikrát po sobě.
Když se různé smlouvání, vyjednávání a kupčení s kartama trochu přežene, nebo je nějaký hráč, který se snaží vyjednávat stylem "ne, počkejte, já bych ještě rád prodal tuto kartu, nechce někdo za ni dát stovku? Ne? Tak 99? Ne? Tak 98? Ne, ještě nehrajme dál, tak 97 ..." tak to může moc kouskovat hru a opět se může začít někdo nudit. Ale to není ani tak chyba samotné hry jako spíš hráčů.
Za jistých okolností se může dost natáhnout závěr hry kdy se lidi začnou navzájem srážet dolů, aby někdo nevyhrál. Už, už to vypadá, že někdo vyhraje, ale klidně se může hrát další hodinu, což hru, která do té doby vcelku rychle graduje, najednou pocitově zarazí a roztahá. Na druhou stranu se v takové chvíli začnou dotahovat lidi co byli pozadu, takže to někomu může naopak vyhovovat.
V souboji se používají kostky, které můžou zaříznout. Pro mě je to spíš výhoda, protože málokterý souboj je úplně jasný a dá se aspoň občas vsadit i na outsidera. Kostkový souboj je jinak velmi zajímavý, ale občas se může stát, že když má někdo převahu pohyblivosti a hraje na jistotu, tak se trochu protáhne přičemž výsledek je víceméně daný.
Jinak je to hra, která sice není nijak extra pestrá (přece jen má vcelku jednoduchá pravidla a postupy, takže herní pocit se liší spíš podle toho s kým hraješ, než že by to zařizovala hra sama svými mechanizmy) takže se asi nedá hrát i vzhledem k tomu, že se umí protáhnout, úplně často, ale je velmi zábavná.

21.1.2014 00:16:43

negativne dojmy
Nakolko je u nas hra fakt popularna a hrala sa uz dost.Viacmenej mam tie negativa uz dobre spoznane.Nebudem pisat o pozitivach tych je dost uz tu.

Zakladna verzia hry negativa:
1.Glaber a jeho guards skilly dokazu byt dvojsecny mec v hre, podla toho aky mate lucky draw.Niekedy vam chodia dobre.Ked vam nechodia je to komplikovanejsie a musite to riesit inak lebo vela hracov vam jednoducha guards nepredaju.Najlepsie je to riesit priamo za schemy.Ja ta napadnem ale nemusis hadzat tvojho guarda si priamo zoberem.Popripade ak vyhrate hosting a rozhodujete o osude gladiatora pytajte rovno guardov podla toho aky je silny. (Odstranene navysenim poctom guardov v exp.,nakolko nove postavy maju po 1 skille zahrnujuc guards)

2.Malo schem pre 4 hracov budete dost premiesavat intrig deck.(Odstranene exp.)

3.Malo reakcii aby bola hra este zujimavejsia.(Odstranene exp.)

4.Najvacsi problem su gladiatori.(Spartacus,Gannicus,Oenomaus,Theokoles) su totalne najlepsi ostatny su proti nim slaby odvar.Vacsinou kto ich vlastni rozhoduje arenu.Ale suboje medzi nimi su napinave aspon.
(Ciastocne vyriesene expanziou.Su v nej asi 4 gladiatory pouzitelnejsi proti nim).Ak sa chcete totalne zbavit tohto mensieho problemu bude treba dokupit sadu kariet Champions of the house Batiatus.Bohuzial tato sada 5 kariet vyjde z dovozom okolo 17€.Su to byvale promo karty co sa ziskavali na konvenciach.Vydavatel sa rozhodol na ziadost ludi radsej to pustit do obehu koncom novembrta minuleho roku sa mi zda.

Myslim ze dalsie expanzie uz nebudu nakolko je motiv licencie vycerpany.Mozno by bola len dajaka hosting expanzia dobra kde by ste mohli pozmenit sposob boja.Napriklad ty a ty budete bojovat proti levom,vlkom,medvedom atd.Proste hry spravit este zaujimavejsie.

Level-zacinajuci boardgame fanusik BB Negotiation/bluff games zatial najviac sedia

5.2.2014 14:26:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy po cca 10 hrách
Tak jsme dneska zase po delší době zahráli Spartaka a musím řict, že tu hru čím dál tím více žeru! Dokonale přebírá atmosféru seriálu - intriky, pletichy, násilí, dychtivost po moci, Jupiterův pták... už tam chybí zapracovat jen ten sex a bude hotovo dvacet:)

Seriál mě pro svojí demenci moc nechytl, ale toto je pecka! Ve správném složení party téměř ideální počin. Navíc se hra velmi dobře vysvětluje i úplným nováčkům. Prostě si zahrajete jedno zkušební kolo a na něm vše vysvětlíte. Všem, co ještě z bůhví jakého důvodu nevyzkoušeli, vřele doporučuji. Neangličtináře mohu uklidnit - v naší bandě nerozumí anglicky téměř polovina, ale s textem ve Spartakovi neměl problém vůbec nikdo. Se staženým překladem karet intrik naprosto v pohodě.

Rozšíření The Serpents and the Wolf stírá téměř většinu nedostatků základní krabice - přidává dobré intriky, silné gladiátory a hlavně primus, který dává soubojům úplně nový rozměr a hlavně konečně zvyšuje taktický význam pohybu.

Dokoupil jsem navíc promo set karet gladiátorů a nemohu se už dočkat na nové rozšíření The shadow of Death.

Hrála s náma holčina, která měla za sebou nanejvýš tak monopoly. Když jsem jí na začátku řekl, že i s vysvětlením pravidel hra zabere cca 4 hodiny, tak jí málem trefilo. No, a na konci hry chtěla repete, takže asi tak:)

Nedoporučuji pouze těm, kteří očekávají 100% kontrolu nad hrou a těm, kteří nesnesou svinění, protože tady ho je jako prase. A TO JE DOBŘE...

Také jsem konečně pochopil přísloví "peníze jsou moc a moc jsou peníze". V této hře to platí prakticky bezezbytku.

19.4.2015 21:13:29

Vybíráme z Bazaru

Warcraft pandemic
Warcraft pandemic
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas