nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Space Walk

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Stali jste se kosmickým cestovatelem a musíte se svojí flotilou lodí procestovat křížem krážem planety ve vesmíru, avšak má to jeden háček! Ve vesmírném prostoru je několik černých děr, které můžou vtáhnout vaše lodě a zkazit vám tak vaše plány. Co hůř, vaši konkurenti se vám budou plést do cesty a budou se snažit o to, aby v černých dírách skončili právě vaše vesmírné koráby a ne jejich. Bude to tuhý boj...

Space Walk je velice jednoduchá a rychlá hra z prostředí vesmíru. Hráči představují admirály vesmírné flotily 9 lodí, které mají za úkol svou flotilu zdárně provést planetami ve vesmíru. Hráči postupně evakuují lodě z planet rozsetých po celém vesmíru a snaží se je provést tímto drsným prostředím plným černých děr provést do bezpečí dalších planet. Ty ale bude nutné dříve či později opustit také. Žádný boj mezi admirály není nutný neboť vesmír je i tak drsné místo a co černé díry schvátí, to už nenavrátí.

 

Příprava hry

Každý hráč dostane stejný počet lodí, které si rozmístí do vesmíru tvořeného kruhem planet a černých děr na hrací desce. Hrací deska s rozmístěním planet je fixně dána už výrobcem. Černé díry jsou skutečné díry v plánu, kterými lodě mohou propadávat zpět do krabice.

Každý hráč má sadu 9 lodí ve své barvě (vždy 3 velké lodě, 3 střední lodě a 3 malé) a k tomu 3 žetony. Určí se první hráč a ten umístí libovolnou loď na libovolnou planetu na herním plánu. Poté pokračuje další hráč po směru hodinových ručiček až se rozmístí všechny lodě všech hráčů na libovolné planety na plánu.

 

Průběh hry

Počínaje prvním hráčem se hráči střídají v tazích, ve kterých evakuují planety. Hráč může evakuovat pouze planetu, na které má alespoň jednu loď, ale vždy musí evakuovat všechny lodě - tzn. i soupeřovi.

Evakuace se provádí tak, že hráč "vzlétne" se všemi koráby z vybrané planety a vydá se s nimi na cestu vesmírem. Na každé planetě, kolem které flotila prolétá, musí přistát právě jedna z lodí s tím, že první přistávají velké lodě (v libovolném pořadí určeném aktuálním hráčem), poté lodě střední až nakonec malé lodě.

Pokud by loď měla přistát na herním poli, kde se místo planety nachází černá díra, loď propadá do krabice. Vlastník takové lodě však může zaplatit jeden bonusový žeton a tím loď zachránit. V takovém případě loď přistane o planetu dál.

Hráči se tedy ve svém tahu snaží strategicky evakuovat planety tak, aby v černých děrách skončili právě lodě soupeřů a ne lodě z jejich vlastní flotily.

 

Konec hry

Pokud hráč nemá ve vesmíru již žádné lodě, vypadá. Ostatní pokračují, dokud nezůstane jen jeden hráč, kterému nějaké lodě přežijí. Ten se stává vítězem hry.

Autor: Rozy

Vybíráme z aukcí

Fronta
Fronta
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>