Space Hulk: Death Angel – The Card Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Space Hulk: Death Angel – The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve 2 s neangličtinářem

Chtěl bych se zeptat, dá se to hrát ve dvou hráčích s tím, že umí anglicky jen jeden. Stačí tomu co neumí anglicky, když bude mít přeložené akční karty svých 2 týmů (tedy 6 karet) a zbytek bude číst ten co anglicky umí?

A klasická otázka, je to ve dvou dobré? :)
7.12.2010 11:59:29

Ano
Ve dvou je to zábavné a mám pocit, že i trochu lehčí než ve více hráčích ;) No a odehraješ to vlastně sám, protože budeš tomu neangličtináři překládat akce a vlastně mu je i plánovat ;)

7.12.2010 14:02:44

Leech
no tak to je na prd, tak bych to samozřejmě hrát nechtěl a ani by to toho neangličtináře asi nebavilo :). Psal jsem že by měl ty akce přeložené, takže by věděl co dělají. Jde mi jen o to, jestli ty přeložené akce stačí nebo tam je třeba rozumět i jiným kartám. Hraje se to kooperativně, takže předpokládám, že ne

7.12.2010 14:12:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Bohužel Tě musím zklamat, musel bys mít přeloženou většinu karet událostí, aby byl Tvůj scénář možný. Ve hře je totiž zaveden jeden mechanismus, který se snaží zabránit mušketýrskému problému kooperativek "jeden (hraje) za všechny". Na kartách událostí (které se tahají každé kolo) se ve většině případech vyskytuje Instinct efekt, který vždy vyhodnocuje první hráč (hráč, který zahrál kartu s nejnižším číslem). Na těchto kartách je vždy nějaký výběr a ten výběr musí provést první hráč bez toho, aby ostatní hráči věděli, co na kartě je, aby nemohli ovlivnit jeho rozhodnutí. Neangličtinář by samozřejmě tomu efektu jen stěží rozuměl a ani by nevěděl, jaké jsou podmínky jeho výběru.
Je samozřejmě možnost, že i Instinct karty bude překládat angličtinář u stolu, ale musí se při tom zdržet jakýchkoli poznámek nebo náznaků, kterými by mohl rozhodujícího hráče ovlivnit. Z mé zkušenosti, když někdo prozradil, co na kartě je, aniž by ještě vybral cíl, tak se ostatní všelijak možnak snažili naznačovat, takže to není ideální.

7.12.2010 19:55:10

Kadaver
uff, tak to jsem netušil, ještě že jsem se zeptal a ještě, že jsi mi to tak detailně popsal. A poslední štěstí je to, že jsem je to zatím neokupil a neuvalil zbytečné prachy. Tohle si bohužel doma ve dvojku nezahraju :(

7.12.2010 20:01:20 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Morthe dělá na překladu, tak možná nebudeš muset čekat tak dlouho a budeš si to moct zahrát i doma.

7.12.2010 20:13:47

Kadaver
mohl bys mi prosím napsat které z těchto karet je potřeba mít přeložené:

- 18 karet akcí (Action Cards)
- 2 karty broodlordů (Brood Lord Cards)
- 30 karet událostí (Event Cards)
- 36 karet genolupičů (Genestealer Cards)
- 22 karty lokací (Location Cards)
- 12 karet Vesmírných mariňáků (Space Marine Cards)
- 8 karet prostředí (Terrain Cards)

Mám totiž s překlady takovýchto miniher (Chaos Marauder např.) docela problém. Jsem ochoten vytisknout třeba 200 karet do velké hry typu Descent nebo MEQ. Ale draze tisknout všechny karty ho hry, která je jen o kartách a takový tisk zpočátku levnou hru neuvěřitelně prodraží (papír, barva, obaly), to už si teda rozmyslím. Ale pokud bych z těch 128 karet musel tisknout třeba "jen" 40, max 50, tak už bych o tom i uvažoval. Otázka je, jestli to stojí za to :)

7.12.2010 20:58:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
hmm tak počkej...

- Akce nutně nemusíš. Jsou tři pro tým mariňáků, to si po vysvětlení každej zapamatuje.
- Broodlordi - ne
- Karty událostí - ty by chtěli
- genolupiči ne
- lokace - v zásadě taky ne, stačí, když je bude schopnej přeložit jeden člověk
- mariňáci - ne (text je pouze flavor, tan můžeš přečíst na začátku a víc na něj nekoukáš)
- prostředí - ne (na to taky vidí všici - doufám že tam není žádná výjimka teda)

suma sumárum je to 30 karet událostí, které jsou pro hru potřeba (kvůlivá tomu instinktu, kde hráč musí jednat sám za sebe)

7.12.2010 21:26:31

Morthe
ok, díky, v tom případě může DA zůstat ve wishlistu :)

7.12.2010 21:33:44

Vybíráme z Bazaru

Říše snů
Říše snů
Akt. cena: 1 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas